• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam wszystkich
    Zamierzam kupić karabinek CM 040, ma on łoże i nakładkę rury gazowej z tworzywa sztucznego i chciałbym je wymienić na elementy drewniane. Obecnie posiadam łoże drewniane od AKM i rure gazową z nakładką od AK 47, czy te elementy będą pasować do wcześniej wspomnianej repliki? Czy może polecacie inną replikę? Jest to moja pierwsza przygoda z ASG więc proszę o wyrozumiałość z waszej strony.
    •  
      Igur
    • 2014-02-06 *
    # 2
    Ten temat to bardziej na WMASG pasuje, tam jest multinum takich tematów i na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

    Jeśli coś nie pasuje to piłujesz i pasuje, 0 filozofii.


    AK47

    http://stream1.gifsoup.com/view3/1290449/picard-facepalm-o.gif
  2. # 3
    Igur - wydaje mi się, że jednak wypada osobę nową w temacie potraktować nieco uprzejmiej, skoro zadała sobie trud odnalezienia tego forum, rejestracji i poprawnego sformuowania pytania.

    Maciekmp - tak jak napisał Igur - powinno pasować, gdyż posiadana przez ciebie replika konstrukcyjnie jest (chyba) w standardzie VFC, co przejawia się m.in. grubością tyłu łoża, które wchodzi do przodu komory zamkowej. Spodziewaj się jednak konieczności podpiłowania tu i tam.
    Polecałbym też raczej rurę gazową z AKM, gdyż nie posiada ona charakterystycznych otworów z przodu jak w rurze AK (poprawna nazwa to właśnie po prostu AK, a nie AK47).
  3. # 4
    Nakładka i rura będą pasować , bo sam zamieniałem z ciekawości z repliką kumpla, jednak nie będzie to wyglądać estetycznie (przynajmniej wg mnie) Popieram kazika, rura od AKM będzie pasowała lepiej ,z minimalnymi luzami ,ale będzie banglać :)
  4. # 5
    Dzięki za informacje i pouczenia ;) na pewno przydadzą mi się kiedy zakupie już karabin, wolałem zapytać bardziej doświadczonych posiadaczy replik, bo jakbym wydał ponad 600 zł. i działał na własną rękę to znając życie coś bym zniszczył co przy takiej kwocie jest bolesne.
    •  
      Igur
    • 2014-02-06
    # 6
    Z tym AK47 to częsty błąd, sam kiedyś tak nazywałem ów karabinek :D Nawet na stronach sklepów z bronią palną czy z rzeczami typowo rusolskimi można się z nim spotkać.

    Rurę musisz też przypiłować w środku, aby bateria wchodziła. To już cięższa robota i bez szlifierki się nie obejdzie.
    Jeśli mnie pamięć nie myli, to drewna od AKM i od AK74 się trochę różnią ??

    http://forum.wmasg.pl/topic/113753-akm-47-cyma-048m-stylistykawymiana-drewna-na-oryginal-z-ak-47/ łap temat o ów wymianie, dowiesz się wielu ciekawych rzeczy :)