• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Chyba pojawiła się nowa Gorka na rynku - Gorka D (Горки Д)
    zdjęcia:
    - http://photofile.name/users/nabludatel70/3469971/74890549/
    - http://photofile.name/users/andrey_kgb/2753373/

    W sumie bardzo podobna do Gorka S.
    W sumie wszystkie Gorki są do siebie bardzo podobne ;)

    źródło: http://www.vrazvedka.ru/forum/viewtopic.php?p=56139#56139
  2. # 2
    Raczej podobna do gorki R - takiej jakiej używam, gorka S nie jest rozpinana na całej długości. Na fotce z pierwszego linka gość stoi właśnie obok gorki R.
  3. # 3
    Racja, mój błąd. Chodziło mi o Rkę.
    • Edi
    • 2010-01-04 *
    # 4
    /lh/photo/kjEP3FAHNYkb8jYlTLikdw?feat=embedwebsite


    MROOV To jest Gorka-D? Jak się sprawuje? Masz może porównanie z innymi gorkami SPOSNu?
  4. # 5
    Gorka-D, jakoś tak się złożyło że przechodziła przez moje ręce ;-) Fajna na zimę, bo sporo grubsza od np. Gorki-E, co nawet widać po wadze - 2,3kg vs. 1,9kg
  5. # 6
    Tak się dziwnie złożyło, że cały widoczny szpej za wyjątkiem butów przeszedł przez ręce Yoghurta, ukłony.
    Prawdę mówiąc o ile materiał wstawek faktycznie różni się od tego z Gorek E (chyba jest trochę grubszy i cięższy), to podstawowy brezent jest moim zdaniem taki sam (z jego zaletami i wadami), nie sądzę więc żeby D była faktycznie cieplejsza (różnicy w każdym razie nie da się odczuć :). D ma chyba do zaoferowania nowy krój, a nie większy komfort cieplny, i zdaje się jest odpowiedzią CCO na udaną gorkę 3 (a może na odwrót, nie wiem, która powstała pierwsza) Różnica w wadze wynika przede wszystkim, jak sądzę z ilości tkaniny jaka poszła na uszycie jednej i drugiej. Gorka D ma na przykład fartuch śnieżny miejsce na miękkie wkładki we wzmocnieniach kolan, prawdziwe kieszenie w pasie w spodniach itp w odróżnieniu od E. Generalnie chwalę sobie D, ale przy kilku udoskonaleniach w kilku miejscach CCO spaprało robotę, że wspomnę o regulacji sznurkiem obwodu kurtki na dole, której elementy zaciskowe są tak umiejscowione gdzieś w zaszytej przestrzeni za kieszeniami, że nie sposób do nich dotrzeć i obwód wyregulować. Może w czynie społecznym napiszę coś więcej i zrobię jakieś fotki
  6. # 7
    Przydała by się recenzja tej gorki i jeszcze przydała by się recka tego plecaka.Bo jestem ciekawy jak on się spisuje.
  7. # 8
    Wrażenia Crampa z Gorki-D (mówiłem mu, żeby ten tekst wkleił na forum, ale chyba mu się nie chciało ;) ):

    Gorka D
    Spodnie krój obszerny tyle za ‘równo obszerny’’ na całej długości nogawki w odniesieniu do Gorki R, i S, Bardziej dopasowane sa spodnie z Gorki- E w kroku sa węższe o 90mm na nogawce, z tym, ze na dole sa już tylko o 20mm; długość jest dokładne ta sama
    Guma w pasie nie jest na całym obwodzie, mimo to dobrze trzyma.
    Kieszeni z przodu mają mały otwór w rękawiczce trudno reka włożyć, boczne kieszenie bardzo pojemne, jednak w połączeniu z luźnym krojem szerokim nogawkami jak coś ciężkiego się włoży to ‘’latają’’, z tyłu kieszeni ok, ławy dostęp, nei otwierają się same, co ma misje w innch gorkach, S, E, R.
    Najlepsza rozwiązanie jest: spodnie sa na zewnątrz butów a doszyte jest kołnierz (z materiału co wzmocnienia) który się wkłada do butów, zapobiega to ‘’zasysaniu’’ wilgoci do butów jak spodnie sa przemoczone.
    Kurtka, przy dokładne tym samym rozmiarze co pozostałe Gorki; rękaw jest szerszy o 90mm!, w klatce ten sam wymiar, w brzuchu o 80mm szersza, jest dłuższa z tyłu o 160mm, z przodu o 90mm, (od Gorki –E, R), jest tez dużo cięższa o 60÷80%.
    Dobre rozwiązaniem jest: ‘’fartuch przeciwśnieżny’’ bardzo dobrze opina (na dole gruba guma). Kieszenie na dole kurtki z przodu sa bardzo płasko naszyte ( podobnie jak w spodniach), mimo zakładki drobne rzeczy mogą wylecieć, tu gorka R i E ma lepsze kieszenie., kieszenie na rękawa dokładnie taki sam wymiar jak w R i E tylko na guziki zapinane z racji ich umieszczenia znaczeni trudniej jest je zamknąć / otworzyć, lepsze sa rzepy stosowane w Gorce E i R.
    Bardzo dobrze spisują kieszenie na klatce piersiowej, są z każdej strony po dwie wewnętrzne i zewnętrze, łatwy dostęp, pewne zapięcie.
    Kaptur bez daszka, mniejszej objętości niż w pozostałych gorkach, według mnie gorszy.
    Zastosowane guzki kanadyjskie, za mała średnica, znacznie lepiej sprawdzają się duże guziki z Gorki –E.
    Sa jeszcze pętelki z gumy okrągłej na kciuki żeby rękaw się nie podwijał.
    Nie mam pojęcia do czego służy podszewka z siatki
  8. # 9
    Wydaje mi się, że podszewka sitkowa w dolnej części kurtki tworząca dużą kieszeń służyć ma przede wszystkim "wygodzie przy siadaniu". Tzn. tył kurtki jest dłuższy i siada się na kurtce. Jeżeli włożysz tam coś np kocyk albo jak mokro coś co nie chłonie wilgoci, to ci tyłek nie przymarznie do... tego na czym siedzisz. Tak przenośna poduszeczka. Widziałem podobne w innych kurtkach zimowych. W tej chwili przychodzi mi do głowy tylko norweska wersja M65 z dużą kieszenią na zadzie (tam wlot jest z boku, z zewnątrz). No i oczywiście jak ktoś nie siada to może tam wrzucić co zechce. Nie polecam bananów:)
  9. # 10
    Takiej kieszonki na zadku brakuje mi w Spławowej gorce, lubię sobie usiąść ... a zimą ciągnie ciut.
  10. # 11
  11. # 12
    Wiem wiem, są nawet w kamuflażach i w ogóle :)
    Jak by ktoś miał, to nie pogardzę :)
    • Edi
    • 2010-01-05
    # 13
    to sobie zrób :P sporo na zdjęciach jest samoróbek
  12. # 14
    Powiem szczerze - nie chce mi się.
  13. # 15
    Pojawił się artykulik na temat GORKI-D z SSO


    http://vm.aganet.pl/gts/?p=375

    wiadomość przeniesiona do istniejącego już tematu - k.