• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam
    Jestem nowy na forum i chciałem się dowiedzieć jakie jest współczesne wyposażenie oraz broń żołnierza Specnazu gdyż robię rekonstrukcję do ASG

    Za złe okreslenia przepraszam
    Pozdrawiam
  2. # 2
    Jakiego Specnazu :)? Twoje określenie "rekonstrukcja do asg" pozwala mi myśleć w sposób "chce za 300 zł wyglądać jak z Call of Duty", co nie będzie miało żadnego związku z reko
    •  
      Igur
    • 2014-03-26
    # 3
    Primo, jaki specnaz?
    Specnaz policiji, FSB, MWD,FSKN, specnaz gru czy jeszcze jakiś inny?
    Samo słowo "specnaz" oznacza jednostkę specjalną/siły specjalne, a w Rosji jest ich od groma :D
    Przydatna stronka > https://www.facebook.com/RussVad?fref=ts
  3. # 4
    "SPECNAZ - zanim napiszesz, przeczytaj!
    Często-gęsto pada prośba o pomoc "w rekonstrukcji specnazu", dlatego też wyjaśnijmy CZYM jest ten magiczny SPECNAZ i dlaczego taka prośba jest bez sensu...

    Jest tak dlatego, że wyraz Спецназ oznacza po prostu coś specjalnego przeznaczenia (specjalnoje naznaczenije), innymi słowy taki nasz odpowiednik jednostki specjalne. Federacja Rosyjska posiada w swoich strukturach wiele różnych formacji i służb - każda z nich POSIADA SWÓJ SPECNAZ, dlatego też prosząc o pomoc należy mieć tego świadomość i nakierować innych forumowiczów na właściwe tory...
    "
    Cytat zaczerpnięty z :
    http://forum.wmasg.pl/topic/138915-specnaz-zanim-napiszesz-przeczytaj/
  4. # 5
    Autor cytatu: KaszubJakiego Specnazu :)? Twoje określenie "rekonstrukcja do asg" pozwala mi myśleć w sposób "chce za 300 zł wyglądać jak z Call of Duty", co nie będzie miało żadnego związku z reko


    Nie masz racji Kaszub, wiem że za 300 zł nic nie wywojuję i nie muszę wszystkiego kupić naraz więc powoli dojdę
    prawdopodobnie chodzi mi o GRU znalazłem też zdjęcie ale nie wiem czy przedstawieni na nim żołnierze mają aktualne wyposażenie

    Załączniki:

    • komandosi_specnazu.png
    •  
      Maza
    • 2014-03-26 *
    # 6
    To zwiadowcy spadaków. Nie komandosi.

    AKMy, stara flora i kamizelki. Strasznie aktualne wyposażenie.
  5. # 7
    Panowie, rozumiem że podobne pytania zawsze wywołują emocje ale bez przesady z tą nagonką na "świeżego" :(

    Nazwijmy to "stylizacją do ASG", a nie reko i można coś uradzić.
    Chyba że kolega od razu deklaruje że ma to być początek reko a nie stylizacjia
    to rzeczywiście się do poziomu dochodzi latami.
    Nie wszyscy nosimy pod uber-koszer mundurami oryginalne radzieckie majtki z '89tego.
  6. # 8
    Jasne, że tak robaki, może źle to po prostu zabrzmiało :)
  7. # 9
    Niech będzie stylizacja jak to nazwał kolega bo na majtki i skarpetki jeszcze nie czas...
    Czy mógłby ktoś mi podrzucić jakieś zdjęcia Specnazu GRU i jakieś info odnośnie nowszego wyposażenia czy dalej mnie będziecie negować że wiem mniej od was?
    •  
      Igur
    • 2014-03-26 *
    # 10
    Jeśli interesuje CIe luźna stylizacja to polecam na początek śmiersza (później może się przydać, jest najbardziej uniwersalny), wdzianko- maskałat, gorke czy mundur możesz wybrać prawie dowolny.

    Zamiast hełmu na początek polecam stylową chustę w jakimś zmyślnym kamuflażu, na przykład ss lato. I tak idzie lato i będzie ostro przygrzewać w hełmie. Przy okazji jest kilka razy tańsza niż jakikolwiek garnek.

    Jako letnie wdzianko polecam KZSy i KZMy, są dość przewiewne i tanie.
  8. # 11
    A jest możliwość na jakąś cyfrową florę albo zwykłą ?
    I jaki kałach tam się prowadzi?
  9. # 12
    Autor cytatu: verterainNiech będzie stylizacja jak to nazwał kolega bo na majtki i skarpetki jeszcze nie czas...
    Czy mógłby ktoś mi podrzucić jakieś zdjęcia Specnazu GRU i jakieś info odnośnie nowszego wyposażenia czy dalej mnie będziecie negować że wiem mniej od was?


    http://www.tvn24.pl/komandos-gru-na-krymie-kolejny-dowod-na-klamstwa-putina,404931,s.html

    Ze spec służbami (szczególnie) w wojsku to jest tak, że zwykle ubierają się tak jak żołnierze jednostek do których zostali przydzieleni. Zawsze możesz złożyć sobie set na podstawie jakiejś elitarniejszej jednostki np. WDW i jak ktoś zapyta "kogo rekonstruujesz" to odpowiesz "żołnierza WDW.... ciii, tak naprawdę to GRU, ale wiesz - to tajne" ;)
  10. # 13
    Aha czyli mogę być praktycznie każdym i jeszcze odnośnie sklepu, czy opłaca się brać na frontowiec.pl?
  11. # 14
    Jak najbardziej, nie będzie przesady jeśli powiem że każdy Rusofil zaopatruje się w Frontowcu.
  12. # 15
    Autor cytatu: verterainAha czyli mogę być praktycznie każdym


    No niekoniecznie... Wiele elementów wyposażenia niektórych jednostek (np. FSB) - mundurów, kamizelek, hełmów jest niedostępne w Polsce, a na zachodzie, czy nawet w Rosji osiąga horrendalne ceny :)
  13. # 16
    najbardziej klasyczny zestaw to oporządzenie SMIERSZ produkcji SSO i mundur PARTIZAN od SSO lub Gorka E SSO lub Gorka 3 prod. ANA. Może być jak najbardziej armijny maskałat KLM czyli zielony w jaśniejsze piksele.
    Wpisz sobie nazwy w google to zobaczysz co jak wygląda. Fotek jest multum.
    Partizan sam w sobie jest mundurem kultowym, jednym z najskuteczniej kamuflujących jakie znamy zarówno pdo względem wzoru jak i kroju. Zazwyczaj wzbudza zainteresowanie na strzelankach.
    To co powyżej wymieniłem nie jest może najtańsze ale jest dostępne i co ważne nie wymaga dodawania do tego zestawu mega-pro dodatków aby być w pełni koszernym.
    Mundury nowsze ciągną za sobą nowsze gadżety i głupio by było w wydaniu ruskim skończyć jak
    na stylizacji na GROMu we wz. 93 i z klonem M4 w ręku :)

    Co ważne - oporządzenie Smiersz niezbyt pasuje do zwykłych armijnych mundurów typu Flora.
    To nie jest oporządzenie jakie dostają trepy tylko kupują/dostają zawodowcy.

    Jak chcesz coś z cyfry to po prostu mundur w cyfrowej florze i do tego zestaw oporządzenia 6H112.
    Do lasu może wtedy ujść bez balistyki (hełm i kamizelka) na jedną z grup zwiadu "razwiedki"
    czyli również "specnaza" sił zbrojnych FR.
    Coś jak tutaj:
    http://popgun.ru/files/g/92/orig/7096252.jpg

    zarówno wspomniane oporządzenie jak i mudnury można trafić na allegro i tu na forum.
    •  
      Maza
    • 2014-03-26 *
    # 17
    Arafat, weź w cholerę te linki z tvn24 bo mi uszy krwawią a mózg przez nos wypływa.

    Zdjęć GRU tyle co zdjęć CIA SAD ;)

    Co do wyposażenia GRU, jest jedno oficjalne, dość niedawno publikowane. Wiem, że kamizelka jest technikomu (nie mam weny, żeby szukać), karabinek to zwykły AK-74M z łożem TDI i EOTechem (podobne jak nosi SSO), umundurowanie zimowe w cyferce. Co do garnka to strzelam 6B7-1M ( na zdjęciu nie ma), no i bajery typu nakolanniki to już indywidualna sprawa.

    Załączniki:

    • big201003021238511.jpg
  14. # 18
    Autor cytatu: MazaArafat, weź w cholerę te linki z tvn24 bo mi uszy krwawią a mózg przez nos wypływa.

    Zdjęć GRU tyle co zdjęć CIA SAD ;)

    Co do wyposażenia GRU, jest jedno oficjalne, dość niedawno publikowane. Wiem, że kamizelka jest technikomu (nie mam weny, żeby szukać), karabinek to zwykły AK-74M z łożem TDI i EOTechem (podobne jak nosi SSO), umundurowanie zimowe w cyferce.


    To zdjęcie widziałem już dobry czas temu :)
    •  
      Maza
    • 2014-03-26
    # 19
    Ale aktualne jest :D
  15. # 20
    Gość ze zdjęcia ma na sobie ten czest .

    Można do niego doczepić plecki i wychodzi z tego bardzo wygodny platecarier.
  16. # 21
    masz oferte na forum

    mobile.rusmil.net/forum/discussion/5184/1/s-modulowa-kamizelka-6h112/#Item_9
  17. # 22
    A przypuszczająco kupię mundur cyfrową florę to jakie naszywki tam podchodzą?
  18. # 23
    Autor cytatu: verterainA przypuszczająco kupię mundur cyfrową florę to jakie naszywki tam podchodzą?
    Żadne. Specnaz wojskowy w boju nie nosi naszywek. MWD, FSB i inne "Osnazy" często lub prawie zawsze noszą. Nawet w MWD na maskhałatach naszywają... O zgrozo!

    Poza tym. Wypadałoby na początku zdobyć odpowiednią wiedzę na temat struktury Rosyjskich sił specjalnych i wojska bo jak masz zamiar bawić się w rekonstrukcję to sprzęt to tylko 20% sukcesu. Reszta to jest Twoja wiedza, którą nawet sprzęt za 5000 zł nie zrehabilituje... Ale jak ma to być asg, to nie mówmy o rekonstrukcji bo to dwa różne światy. Nawet na strzelance warto mieć minimalne pojęcie o tym co się nosi, bo jak przyjdziesz w samodzielnie złożonym oporządzeniu na które wydałeś oszczędności swoje, mamy, taty, siostry i psa a ktoś Cię zapyta "czym jest specnaz", to spalisz buraka :)
  19. # 24
    Autor cytatu: Towarzysz Piotr[quote]Autor cytatu: verterain
    Nawet w MWD na maskhałatach naszywają... O zgrozo!

    Zdjęcie może jakieś na potwierdzenie? Bo długo w tym siedzę, a zdjęcia w polu MWDzistów w obszytym maskałacie jeszcze nie widziałem...
  20. # 25
    MWD, FSB i inne "Osnazy" często lub prawie zawsze noszą. Nawet w MWD na maskhałatach naszywają... O zgrozo!


    Fałsz. Moda na naszywki zaczela sie stosunkowo niedawno, jakies 2 lata temu. Wczesniej, znalezienie zdjecia wojaka specsłużb z naszywką było nie lada wyzwaniem.
  21. # 26
    Moda na "morale patch" również dotarła do FR. Na zdjęciach z FSB czasami takie potrafią się trafić...
  22. # 27
    http://cs620530.vk.me/v620530173/9c0/LpSPmAwkNH0.jpg
    Oddział FSB z miasta Wołogda :P
  23. # 28
    Autor cytatu: Towarzysz PiotrMWD, FSB i inne "Osnazy" często lub prawie zawsze noszą. Nawet w MWD na maskhałatach naszywają...
    Przyznaję się do błędu. Nie wszystkie i nie zawsze spec służby noszą naszywki w polu... Zwracam honor!
  24. # 29
    Piotr! Osnazu nie ma już od upadku ZSRR!
    •  
      Maza
    • 2014-06-07
    # 30
    Już nie mam siły na tego duraka.