• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Z nudów i przez kolegę, który dostał bardzo fajny model na urodziny też zachciało mi się coś sklejać.

    Ponieważ najchętniej bym sklejał coś ruskiego, naziemnego (pojazdy, czołgi) i w miarę współczesnego (Afgan lub później), to zakres modeli do wyboru jest nieco ograniczony. Przynajmniej z tego co patrzyłem są praktycznie jedynie 2 firmy mające takie modele w swojej ofercie: SKIF i ZVEZDA. Ktoś któryś sklejał, czy to w sumie obojętne? ;) Chodzi mi tutaj głównie o renomę firm. Pewnie mógłbym poguglać, ale jestem leń, a poza tym może ktoś się pochwali jakimś arcydziełem jak np. Flachowy czołg .
  2. # 2
    Zvezda i skiff są w porządku..często gęsto trzeba dodać coś od siebie ale ogólnie modele dobre jako bazowe, zdarzajaą się nadlewy, nierówne powierzchnie itd. Ale każdy model wymaga dość dużego nakładu pracy - dobre rysunki (rzuty), materiał fotograficzny i można popłynąć. Piszę to z perspektywy lotniczej (to jest moje gł. zainteresowanie w modelarstwie)...chociaż gdzieś w szafie leży BTR ale nie mam sił się za niego zabrać.

    No i w zasadzie nie pamiętam żeby jakieś inne firmy coś robiły dobrego...są jeszcze w 1:72 ale na razie nie pamiętam firmy, muszę poszukać pudełka.
    Italeri robi T-62 albo T-55 chyba, może coś jeszcze ale wg mnie skiff/zvezda się bardziej stara.
  3. # 3
    Ja zdecydowanie w 1/35 wolałbym robić, głównie ze względu na (ruskie) "ludziki" dostępne także w tej skali.

    Z tego co mówił Ali, są też inne ludziki, ale w 1/35 widziałem parę ze Zvezdy chyba.

    PS. Tak w ogóle dzięki za rady
  4. # 4
    BMD-1 P

    Numer katalogowy: 223

    Producent: SKIF

    Skala: 1:35

    Model przyzwoity, jednak dla bardziej doświadczonych modelarzy. Nie jest to Tamiya, Dragon, AFV CLUB. Model ma dużo jam skurczowych, nadlewki, są problemy z geometrią kadłuba. Trza uważać przy wycinaniu części, szczególnie małych gdyż łatwo pękają. Koła wymagają rozwiercania otworów. Reasumują sporo pracy ale efekt ciekawy. Warto!

    Załączniki:

    • BMD-1P-1.JPG
    • BMD-1P-2.JPG
    • BMD-1P-3.JPG
  5. # 5
    BRDM-2 skala 1:35 Dragon numer katalogowy 3513.
    Model dość stary ( w katalogu 1993 roku już występuje, a starszego nie posiadam :-) ), ale nadal przyzwoity.
    Model skleja się w miarę bez problemowo.
    Do pozytywów należy zaliczyć gumowe opony!
    Wszystkie uchwyt, pałąki zostały wymienione na druciane.
    Malowanie ogólnowojskowe, bez numerów i oznaczeń, co często występowało w czasach Układu Warszawskiego.

    Dragon w swej ofercie posiada jeszcze:

    3514 BRDM-3 czyli w nomenklaturze radzieckiej 1P148 Konkurs
    3515 SA-9 Gaskin czyli 9K31 Strieła-1

    Modele obecnie nie są oferowane w katalogu. lecz czasem się pojawiają poza katalogowe wznowienia lub na giełdach czy aukcjach internetowych.

    Załączniki:

    • Dragon 3513 BRDM-2 01.jpg
    • Dragon 3513 BRDM-2 02.jpg
    • Dragon 3513 BRDM-2 03.jpg
    • Dragon 3513 BRDM-2 04.jpg
  6. # 6
    Piękny :)
    Te błotko, to prawdziwe czy namalowane? ;)
  7. # 7
    Błoto to rozcięczone "Błoto" czeskiej firmy Plus Model. Numeru katalogowego już nie pamiętam.
    Taka błotopodobna maź, sprzedawana w puszkach a la Humbrol, rozcieczalna wodą. Błotko było natrysknięte przy pomocy twardego pędzla, metodą narzutową w miejscach najbardziej podatnych na zabłocenie w czasie jazdy. Według obserwacji z natury :-)
  8. # 8
    Dzieło sztuki jak dla mnie - nie miał bym cierpliwości by tak to dopieścić. Mam nadzieję, że Kazik się nie zniechęci ;)
  9. # 9
    Tak na prawdę to tylko modelik wykonany dla przyjemności, bez większej waloryzacji, bez blachy itp.
    Nawet z nim nie jeździliśmy po konkursach ;)
    To był demonstrator technologi "błocenia"
  10. # 10
    Tu macie coś sowieckiego, jednak nie tylko, że nie Afgan ;) to egipskie ISU-152.

    Załączniki:

    • Dragon ISU-152 01.jpg
    • Dragon ISU-152 02.jpg
  11. # 11
    Fajny, fajny. Pewnie zacznę właśnie od jakiegoś modelu Dragona, bo z tego co mi powiedziano są dobre dla początkujących.
  12. # 12
    Łoł, świetna robota, chylę czoła!
  13. # 13
    otwarles puszke pandory:

    Syryjski BMP-1 zdobyty w październiku 1973 w rejonie Purpurowej Linii koło Rafid, przed przyjęciem do służby w IDF.
    /gallery/d/1681-1/bmp+-syria.jpg
    •  
      mig
    • 2009-02-26
    # 14
    Na forum "rusofili" wypada raczej używać radzieckich oznaczeń i nazw typu a nie imperialistycznego kodu NATO ;) Także Elbrus a nie SCUD ;)
  14. # 15
    Nom, Elbrusy to są te najnowsze :) Pozostałe to R-(i tu jakiś numerek)

    (TEn offtop najlepiej Kaziku przenieść do innego tematu :) )
  15. # 16
    baju123... Mam gdzieś taki sam ;).
    Powodzenia w budowaniu.

    Kiedyś nim malowałem, łezka się w oku kręci, stare czasy. Ten wątek obudził we mnie starą pasję.
    Ale póki co się powstrzymuje, wiem że to niebezpieczne hobby. Zjadacz czasowy :).
    Ehh... tyle fajnych rzeczy a na to wszystko tak mało wolnych chwil.
  16. # 17
    Szczerze mówiąc nie pamiętam szczegółów... wiem tylko, że całkiem zgrabnie mi to wychodziło.Ale z tego co pamiętam nie miałem problemu z równomiernością.
    Choć głównie malowałem inne powierzchnie niż modele, to i one się również zdarzały, i jeśli miały miejsce jakieś niedoróbki lub błędy to głównie przez moją osobę.
    Zasadniczo nie narzekałem, a samo cudo dostałem od staruszka który kiedyś zajmował się "malowaniem" w profesjonalnym tego słowa znaczeniu ;).
  17. # 18
    [quote]Autor cytatu: xsnailxBMD-1 P

    Numer katalogowy: 223

    Producent: SKIF

    Skala: 1:35

    Czy na włazie na wieży dobrze jest umieszczona kalka ze znakiem VDV? Przy otwartym włazie będzie do góry nogami. Model pięknie wycieniowany , brawo!
  18. # 19
    od skifa juz niestety malo co, a kalka - faktycznie moze jest bug i powinna byc odwrotnie :) ale glowy nie dam bo musial bym odgrzebac instrukcje w/w modelu a tego przez najblizszy miech nie uda mi sie zrobic :)