• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam, korzystał ktoś z tego maskałatu? Kilka słów opinii jak się sprawuje i jaka jest ogólna jakość wykonania?
  2. # 2
    Jezeli masz możliwość zainwestuj w sso...
  3. # 3
    Mam, używam. Generalnie jest OK. Nie jest to SSO, ale też ciężko było dorwać partizana-M kiedy szukałem.

    Materiał jest GRUBY, więc bieganie w nim w cieplejsze dni nie należy do najlepszych pomysłów. Całkiem dobrze spisuje się późną jesienią i bardzo wczesną wiosną, kiedy jeszcze za dużo zielonego się nie porobiło.

    Spory plus, że podrzeć to to graniczy z cudem, Minus, bo po kilku godzinach marszu w pełnym szpeju dosłownie pływałem (raczej nie ma co liczyć na oddychanie jak np. w Anglii).

    W przeciwieństwie do SS-Lieto VSO kolory są całkiem OK. Nie jest to SSO, ale dają radę. Ogólnie nie żałuję zakupu, chociaż zdecydowanie nie jest to mój podstawowy maskałat.
  4. # 4
    Warto zaznaczyć że nie używam tego do rekonstrukcji tylko do airsoftu, wiec oryginału nie potrzebuję. Po prostu nieco zmartwilem się niską oceną na stronie vso. A ile mniej wiecej cena maskalatu produkcji sso?
  5. # 5
    Mniej więcej 5 setek, jeśli masz na myśli Partizana-M.
  6. # 6
    500zł jak się ma szczęście i kupi używkę ;) Nowy kosztuje 6105 rubli na profarmy, co przekłada się na $230 na soviet-propagandzie (nie licząc przesyłki)...

    Ogólnie strój SSO jest irracjonalnie drogi porównując ze zwykłym Partizanem (SSO), który ze względu na użyte materiały (lżejszy) i kolorystykę jest o wiele bardziej uniwersalny. Skoro mowa o materiale, to produkt SSO także jest uszyty z dwóch warstw materiału i komfort termiczny podczas noszenia zapewnia podobny do Gorki (czyli jest ciepło).

    Oczywiście większość zarzutów, które opisałem powyżej dotyczy też VSO. Dlatego moim zdaniem o wiele lepiej kupić wersję zieloną (naturalnie, ponownie najlepiej SSO).
  7. # 7
    Nie ukrywam, że to wykracza poza moje możliwości ekonomiczne (dlatego też nie ukrywam, że pytałem o produkt firmy VSO). Teraz jestem ostro w kropce, bo jednak przydałby się jakiś maskałat, gdyż cyfrowa flora czasami średnio lubi się maskować.
  8. # 8
    Tak jak pisałem - jako maskałat do tyrania na miesiące chłodniejsze jest jak najbardziej OK. Bardzo wczesna wiosna (strona zielona), jesień i ew. bezśnieżna zima (strona jesienna) rzeczywiście zgrabnie się maskują. Jeśli nie bawisz się w rekonstrukcję a potrzebujesz faktycznie wytrzymałego ciucha na chłodniejsze miesiące to powinno być co najmniej dobrze.
  9. # 9
    O to mi tez chodzi najbardziej. Coz, pewnie sie skusze na niego :) Dzieki za wyczerpujace opisy ;)
  10. # 10
    Dzięki za pozytywne opinie o naszym produkcie. No cóż jest to jakiś kompromis pomiędzy ceną,właściwościami kamuflującymi i w miarę wygodnymi walorami użytkowymi. Mam nadzieję że nowe nasze produkty przypadną wam do gustu również tym bardziej że będą to wyroby kontraktowe.
    Kazik- trochę mnie zszokowałeś tym że Anorak jest z dwóch warstw materiału. No jeśli tak to nie jest to Anorak VSO ani SSO. Wyrób jest z jednej warstwy tkaniny nie licząc wzmocnień na kolanach i łokciach .Tkanina jest dwustronnie drukowana i dlatego ma super zaporową cenę w fabryce w Rosji.

    PreQursor - dla rzetelnej opinii proponuję kontakt z grupą Rosomaki. Mają kilkanaście naszych maskałatów i używają je już 2 sezon.
  11. # 11
    Skontaktuje sie z nimi na pewno :) Dzieki za rade :)
  12. # 12
    Autor cytatu: dexterKazik- trochę mnie zszokowałeś tym że Anorak jest z dwóch warstw materiału. No jeśli tak to nie jest to Anorak VSO ani SSO. Wyrób jest z jednej warstwy tkaniny nie licząc wzmocnień na kolanach i łokciach .Tkanina jest dwustronnie drukowana i dlatego ma super zaporową cenę w fabryce w Rosji.

    Możliwe, że źle sprawę zapamiętałem. W każdym razie z wymacywania VSO i SSO nie zauważyłem żadnych różnic w materiale i to chciałem wcześniej wyrazić.
  13. # 13
    jest pewna różnica, jeśli chodzi o rewers- w SSO jest on jaśniejszy przez co dający większy kontrast.
    ...i to właściwie jedyny, poważny minus, który jednak nie jest zależny od samego Producenta
  14. # 14
    Interlude 22 - tak masz rację -ale taki odcień był spowodowany gramaturą tkaniny w Anoraku 180 gram. Tego efektu nie było już w Partizanie gdzie użyliśmy tkaniny 210 gr. Z nowej dostawy oba rodzaje tkanin mają praktycznie to samo wybarwienie.