• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Maza
    • 2014-09-10 *
    # 1
    Nie wiem czy Wy też to zauwazyliście. Ale ostantio coraz bardziej popularna się robi jakaś zoboczona moda na "nielubienie wszystkiego co rosyjskie".

    Na początku było zabawnie. "Oho zielone ludziki, to nie Krym!" albo "Zaraz nam tu referendum zrobią" itp. oczywiście były to żarty, bez zgryźliwości. Ale teraz? Jakieś bany na Rosyjskie mundury na niektórych strzelankach, hejty na grupach reko na fuckface'ie i inne perwersje.

    Osobiście uważam, że to głupota, a ludzie prezentujący taką postawę to książkowy przykład imbecyli. Takie bezsensowne mieszanie polityki w hobby i szufladkowanie ludzi na podstawie tego w jaki mundur się ubierają w niedzielę. Równie dobrze, każdy rekonstruktor WH czy SS jest nazistą, każdy rekonstruujący krzyżaka morduje pogan, rekonstruktorzy Czeczeńców są islamistami i ucinają głowy, a wszyscy ukochani przez innych rekonstruktorzy US Army walą do cywili i tortują ludzi w Guantanamo.

    Jakie jest Wasze zdanie?
  1. # 2
    Zgadzam się z Tobą w 100%. Sam (jak i kilku innych kolegów z Wrocławia) doświadczyliśmy tego gdy na dziale strzelanek na wumagu zostało napisane "organizatorzy nie życzą sobie oglądać osób z symbolami rosyjskimi takimi jak FSB czy tego typu hołoty" (coś w ten deseń). zrobilo mi sie co najmniej dziwnie i przykro, bo co airsoftowcy są winni polityce Putina i sytuacji na Ukrainie? Szczególnie że większość z nas kompletuje ten sprzęt od jakiegoś czasu, a na pewno zanim zaczęła się cała jazda na wschodzie. Równie dobrze powinni zakazać mundurów US z racji Iraku i 100 innych wojen które rozpętali Amerykanie, polskie pustynne wuzety tak samo , bo przecież pomagamy Hamburgerom, DMP itd również , z racji na falklandy i irlandię północną, no a Wermacht to już wogle, zaraz zacznie się 2 holokaust! Niestety airsoftowcy "patrioci" coraz bardziej popadają w paranoję.Śmiać mi się chciało gdy któryś z forumowiczów wspomniał właśnie o reko sił zbrojnych III rzeszy, nazywając ich Faszystami. No po prostu kraj kwitnącej cebuli. Kazik, zazdroszczę Ci zakwaterowania na wyspach :/
    •  
      Maza
    • 2014-09-11 *
    # 3
    Zastanawiam się co by było, gdybyście się pojawili na tej strzelance. Zlinczowali by was? Jabkami obrzucili? Te śmieszne "ataki" chyba mają na celu, to żebyśmy zwiesili głowy, zabrali grabki i grzecznie sobie poszli ze strzelanki. Ja bym się zapytał wprost czy mnie teraz wypier...proszą ze strzelanki.
    Podobną sytuację miałem na zlocie "Kampf der Przasnysz" jak to się ciskali podczas strzelanki, że "jebani ruscy" itd. (pewnie przez to, że za mocno im łoiliśmy dupę) albo gadali za plecami. Jedynie zareagowałem swoim szczerbatym uśmiechem i podniesieniem "najajnika" w 6b23 w celu pokazania kolegom gdzie mogą mi naskoczyć.
  2. # 4
    Pomijam już akcje z WOŚPem, gdzie z jednej strony byliśmy chwaleni za zaangażowanie w kwestę, z drugiej natomiast obrzucani krzywymi spojrzeniami , i biadoleniem dlaczego ruscy , czasami nawet wyzwiska się zdarzały. Co ludzie to skrajność, trzeba robić swoje i się nie przejmować!
  3. # 5
    http://memytutaj.pl/media/created/3tgiag.jpg

    Coniektórzy poprostu nie odróżniają dobrej zabawy na poziomie, od przekonań politycznych i geopolityki. Koledzy z GRH Desantura wystawili takie o , coby ludzie szczędzili głupich pytań i żartów.
    http://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10599583_803254839708817_5736677785266422469_n.jpg?oh=e223f8607f178306942e8ee78978124f&oe=549099C2
  4. # 6
    U nas w regionie (Lubelszczyzna) póki co się z tym nie spotkałem. Zawsze wystarczał fakt iż nie identyfikujemy się politycznie i narodowościowo z naszym szpejem (a wręcz przeciwnie w większości przypadków), a znajomość sprzętu i obyczajów przeciwnika to połowa sukcesu :)
    PS. Te imprezy dyskryminujące ruskie mundury, to na jakichś lokalnych forach czy na wmasgu zauważyliście coś takiego? Macie jakieś linki?
    •  
      Maza
    • 2014-09-11
    # 7
    Sołtys,
    niestety u "partiotuf" ciężko z czytaniem.
  5. # 8
    Niestety z niemiłymi komentarzami spotykałem się już w zeszłym roku. Z mentalnością Polaków nie ma co walczyć, można co najwyżej obrócić ich "patriotyczny atak padaczki" w żart albo grzecznie podziękować i nie wchodzić w żadne konwersacje. Co bardziej upierdliwym grozi się ochroną :D W Krakowie w tym roku na Pikniku Lotniczym ludzie byli do nas bardzo pozytywnie nastawieni- pomimo całego burdelu związanego z "Europejskimi Marzeniami Ukrainy", prócz oczywiście kilku wojowników z Majdanu których chłopaki z Lubelskiej Grupy Współczesnej Rekonstrukcji Historycznej na pewno pamiętają... A zwłaszcza jednego... Wciąż mam jego numer telefonu ;) Nie wiem co było zmotywowane zaproszeniem go na imprezę, ale chyba domyślam się...
    Za kilka tygodni odbędzie się impreza rekonstrukcyjna na dość wysokim poziomie w Niepołomicach na którym będzie trochę ekip Rosyjskich... Oby odbyło się bez ekscesów.
    Podczas rozmowy z ludźmi odcinam się od polityki Putina (bo to co o nim sądzę to mają prywatna opinia- wilk syty i owca cała).
    Za to staram się poprawić wizerunek Rosji jako kraju, dyskutując o literaturze, muzyce, nauce i dorobku kulturowym. Niestety w taki pacyfistyczno-intelektualny sposób można porozmawiać tylko z niewielką liczbą ludzi, zwłaszcza starszego pokolenia. Młodzi za bardzo bywają nabuzowani, brakuje im uporządkowanej wiedzy oraz są podatni na manipulacje.

    @ Tak przy okazji, znalazłem ciekawy artykuł i pewien fragment wypowiedzi Arkadiusza Czartoryskiego (PiS !!! ) Od kilkunastu lat żadna grupa rekonstrukcji historycznej z Polski nie była nigdzie ani zaczepiana, ani zaatakowana, ani w żadnym kraju nie została źle przyjęta - przeciwnie we wszystkich tych państwach i w Polsce byliśmy zawsze bardzo gorąco oklaskiwani" - mówił.
    "Mamy wielu przyjaciół i w Niemczech, i w Rosji" - dodał.


    Jak widać Kaczmarski miał sto procent racji mówiąc że polityka, to w krysztale pomyje...

    http://niezalezna.pl/18924-grupy-rekonstrukcyjne-oburzone-atakiem-bojowek
  6. # 9
    U mnie na podkarpackim chyba są normalniejsi ludzie, bo nikt się o nic nie rzuca ;)
  7. # 10
    U mnie już od dłuższego czasu od patriotów biegąjących w wz. słyszę docinki :)

    ale tak jak Soltys wstawił: No co zrobisz? Nic nie zrobisz :)

    Staramy się im łoić tyłek :)
  8. # 11
    Nie wiem nie spotkałem się, nawet odwrotnie w tetrisie na zawodach strzeleckich ludzie robili sobie ze mną zdjęcia żartując że będą mówili, że na Krymie byli...
  9. # 12
    @az12121

    Ta całą impreza zaczęła się na WMASGu na forum dolnośląskim. Potem ktoś wrzucił na twarzoksiążkę i teraz widzę przeniesienie tutaj.

    No szkoda, bo organizator to mój stary znajomy i nie wiem co mu odstrzeliło. Masę czasu latał w ciuchach UA i jakoś nikt nie robił dziwnych nawiązań do UPA itp. Ale widzę, że faktycznie ostre pomieszanie polityki z rzeczywistą rekonstrukcją. Informacja brzmi dokładnie:

    PS 'Organizatorzy' nie mają przyjemności oglądania graczy z mundurami okraszonymi oznaczeniami rosyjskiej armii, FSB i całej tej hołoty. "
  10. # 13
    Od czasu "syfu" na Ukrainie dość często spotykałem się z docinkami ale bardziej w formie żartobliwej niż szyderczej.
    "Przełom" był jakoś w kwietniu gdy podszedł do mnie "PPP" (Prawidziwy Polski Patriota), zerwał flagę z kamzy, rzucił o glebę i stwierdził, że Polak nie powinien nosić symboli zbójeckiego państwa, które "prowadzi nieczystą wojnę przeciwko krajowi, który jest bardzo bliski memu sercu". Dodał jeszcze, że mamy masę naprawdę pięknych symboli narodowych, którymi powinniśmy się szczycić.

    Teraz ten sam "PPP" organizuje na dolnośląskim wmasg CQB na terenie starej paszarni a w samym zgłoszeniu imprezy widnieje
    "PS 'Organizatorzy' nie mają przyjemności oglądania graczy z mundurami okraszonymi oznaczeniami rosyjskiej armii, FSB i całej tej hołoty."
  11. # 14
    Tak czytam sobie wątek i przypomina mi się 5 godzinna gównoburza na naszym facebooku spowodowana tym oto wpisem na forum freha.pl: http://www.freha.pl/lofiversion/index.php?t30939.html (żeby łatwiej było znaleść- data 09:20 13.05.2014).
    Oprócz tego w sezonie zdarzały się żarty o referendum, o Krymie, o samolocie. Na ostatniej imprezie w rodzinnym mieście zostaliśmy poproszeni o opuszczenie flagi do połowy masztu. Reakcja nasza- 'a co, umarł ktoś?' Było kilka rozmów 'dlaczego ruskie' itp. ale żadna nie skończyła się niczym nieprzyjemnym. Powiem więcej, większość kończyło się przybiciem piątki. Być może była w tym zasługo informacji jaką mieliśmy zamieszczoną przy dioramie- post Sołtysa.
    Nieprzyjemny natomiast okazał się pan rekonstruktor, właściciel samochodu pancernego w Kutnie na Odysei, który powiedział do nas mniej więcej tak "idzcie stąd, ludzie w takich mundurach jak wasze mordują ludzi w innym kraju" podziękowaliśmy grzecznie za dyskusję i oddaliliśmy się do siebie.
  12. # 15
    A to ten co ma w sobie coś z rycerza .. pamiętam zakuty łeb LOL taki "gieroj" takie miał super argumenta... że usunął swój wpis i zniknął z podwiniętym ogonem LOL
  13. # 16
    Przeczytałem wszystkie posty z twojego linku Arathii i doszedłem do wniosku że większość osób tam wypowiadających się to jacyś oszołomi, którzy mieszają bagno zwane polityką do reko. Naprawdę brak słów na taką ciemnotę. Wracając do tematu ja na razie nie miałem takich ,,interakcji'' jak koledzy powyżej. Z drugiej strony zazwyczaj mam w d... co tacy krzykacze mają do powiedzenia wiec pewnie jakieś skrajne komentarze spłynęły by po mnie. Niby 21 wiek a ludzie ciemnota jak za średniowiecza.
  14. # 17
    Najlepsze cytaty z freha.pl
    Autor cytatu: Gwoździki 07:40 15.03.2014
    Witam
    W takim razie powinniśmy także ogłosić bojkot:
    - Litwy za stosunek ich władz do mniejszości Polskiej
    - Ukrainy za całą "miłość" jaką mieli i mają do nas, za ich bandy UPA i to jak postępowali z Polakami po wejściu Sowietów w 1939r
    (w/w nie rozliczyli się też za pozostawione mienie tzw. zabużańskie)
    - Szwecji za "potop"
    - Angli i Francji za okazaną pomoc we wrześniu 1939r i sprzedaż Stalinowi
    - Niemiec za wieki nienawiści i tyle krzywd..
    - USA za wykożystywanie naszej łatwowierności i głupoty...brak wiz, za sprzedaż Stalinowi..
    - Chin za tandetne wyroby zalewające nasz rynek
    - Wietnamu, Armenii, Czeczenii, Rumunii itd... za tysiące panoszących się w naszym kraju uchodźców
    - Izraelowi za ........
    ..... i tak można znaleźć coś na każdego. W każdym narodzie są dobre i złe jednostki..a odpowiedzialność zbiorowa to już była przerabiana!
    Osobiście nie jestem ani "homosowietikus" ani "usafobil" ale drażni mie takie podejście do obecnych wydarzeń na świecie.
    Równie dobrze wszyscy mogą nas bojkotować za wtrącanie się w nie swoje sprawy... Historia pokazała jak na tym wyszliśmy

    pozdrawiam "Gwoździk"

    P.S.
    Już widzę miny wszystkich "sprawiedliwych" czytających mojego posta.
    Oczywiście mogę nie mieć racji, ale takie mam zdanie.
    Ten komentarz chyba miał być humorystyczny z zachowaniem zdrowego rozsądku. Jeśli tak, to jeszcze Austro-Węgier tam brakuje.. za rozbiory oczywiście!


    Wojciech Wściekły 09:20 13.05.2014
    Kurcze , nie wiedziałem gdzie to wbić /- sorrki jak offtop/ ale ostatnio niestety ukazało się moim oczom na FB coś takiego: GRH Desantura - . Rozumiem , że można odtwarzać oddziały , jednostki, ale już ta kwestia mnie przerosła kiedy przeczytałem co odtwarzają - 76 dywizja powietrzno desantowa z Pskowa . "Bohaterowie" z Czeczenii, Gruzji i aktualni "goście" na Ukrainie . Czy to odtwórstwo? -
    https://www.facebook.com/GRHdesantura

    Przyznam ,że nie rozumiem , nie akceptuję - bo dla mnie jest ważne co odtwarzam i w jakim kontekście historycznym, może się mylę?

    Teyrnon 09:52 13.05.2014
    To juz nie rekonstrukcja.. To militaryści.. Myślę że ideologiczni


    Kolegom z Desantury, to ja już współczuję.. nie dość że militaryści to jeszcze ideologiczni! I-DE-O-LO-GI-CZNI

    Po prostu nie wierzę co ja czytam. Jak można nie wiedzieć co to jest rekonstrukcja? Nie odróżniać fikcji od rzeczywistości?
    Czy film pt Alien versus Predator to był dokument wojenny?


    PS Opolskie jeszcze w normie. Może za daleko od U jesteśmy.
  15. # 18
    Autor cytatu: sliver64zerwał flagę z kamzy, rzucił o glebę i stwierdził, że Polak nie powinien nosić symboli zbójeckiego państwa, które "prowadzi nieczystą wojnę przeciwko krajowi, który jest bardzo bliski memu sercu". Dodał jeszcze, że mamy masę naprawdę pięknych symboli narodowych, którymi powinniśmy się szczycić.
    Mnie uczyli że patriotyzm to miłość do Ojczyzny, znajomość jej historycznych wzlotów i przede wszystkim upadków, respekt do jej symboliki, poprawność używania słowa pisanego oraz szacunek do innych krajów i ich symboli narodowych... Więc raczej nie wiele mam wspólnego z Prawdziwymi Polskimi Patriotami. Gdyby ktoś zerwał mi flagę z ramienia, zapewne na złość, ona byłaby ostatnią rzeczą jaką ten człowiek widział w życiu. :D
    •  
      Igur
    • 2014-09-11
    # 19
    Około 1.5 roku temu temu gdy pojawiłem się na jednej z typowych niedzielnych strzelanek jeszcze w czerepaszce z naszywką rassija oraz flagą federacji pod tym napisem jeden z graczy stwierdził ,iż jestem poje**ny że to nosze i mam to natychmiast zdejmować. Odmówiłem spokojnym tonem i wytłumaczyłem dlaczego mam fatałaszek z taką naszywką (początki mojego reko). Klient rzucał się do bicia, ale ostatecznie odpuścił z uwagi na kilku moich kolegów stojących obok .
    Dodam tylko, że był to typowy patriota na mundurze od groma naszywek patriotycznych ,ale z twarzy dresiarz. Znam wielu podobnych do niego graczy asg, ale żaden inny nie miał nic przeciwko mojej stylizacji.
    •  
      Maza
    • 2014-09-11 *
    # 20
    Mój kumpel, który bawi się w reko współczesnej Polskiej Armii, też uważający się za patriotę widząc na zlotach militarnych ludzi przebranych za WH, NKWD czy SS (kiedyś nawet widział, gości przebranych za żandarmerię SS, która podobno była najgorsza) nigdy nie żywił do nich wrogich uczuć. Najczęściej podchodzi do takich ludzi, pyta się o szpej itd. Ma takie zdanie co do Rosyjskiej stylizacji/ rekonstrukcji:

    (nie bijcie, wtedy jeszcze zbierał sprzęt ;), TAK to jest smiersz z polskimi ładownicami i to coś co trzyma to nie giwera z Gears of War tylko przekoszony na wszystkie strony beryl)

    Co zabawne kiedyś wspominał jak PPPki podbili do niego (przed zabawą w FR), że nie ma prawa CHODZIĆ W POLSKIM MUNDURZE. Więc już nie wiem, co dla nich jest patriotyzmem, chyba tylko ksenofobia, homofobia, ciskanie wyzwiskami i blokowanie Warszawy co roku.

    Załączniki:

    • 10471216_710939902315209_1221443049578163827_o.jpg
  16. # 21
    Kilka razy na Dolnośląskim zdarzyło mi się być zapytanym czy miałem ojca dziadka w Milicji z uwagi na noszoną replikę maski często nawet bez przyłbicy. Sytuacja z banem na imprezy na Dolnym jest dziwna ale pewnie znów się unormuje jak i unormuje się sytuacja geopolityczna na wschodzie, i wojownicy "Rzeczpospolitej Obojga Narodów" się uspokoją i dalej będą cicho mruczeć w swoich fleckach i kamizelkach acm'a że jak to tak na siebie wkładać wschodnie fanty i szerzyć uśmiech na strzelankach/rekonstrukcjach/inscenizacjach itp itd
  17. # 22
    Ten cały Wojciech Wściekły to musi mieć dobrze zamieszane pod kopułą :D
    Trochę tylko mi smutno że nie docenił mojej grupy :(
    •  
      Maza
    • 2014-09-12
    # 23
    Doszedłem do wnisku, że takie ataki to poprostu przykład słabości. Gość nie ma jaj, ma za dużo do stracenia żeby walczyć z prawdziwymi Rosjanami. Więc jedyne co mu pozostaje to psioczenie na Polaków bawiących się w Rosjan i hatowanie w internetach. Ewentualnie, mógłby się zdobyć na wyzywanie twarzą w twarz, bo wie, że nikt by mu nie przylał w kraju gdzie za byle co można wagę wyłapać.
  18. # 24
    312 Pluton ze Świnoujścia dostał nie dawno "bana" na Piknik Komandosa w Dziwnowie- rozmowa z organizatorami szła świetnie, dopóki nie zapytali co rekonstruujemy - okazało się nagle że nie ma miejsc (mimo zapewnień 2 minuty wcześniej że zapraszają...). Z kolei w naszym mieście od kilku lat odbywają się Dni Twierdzy - nasze muzeum ściąga głównie II WŚ, współczesnych amerikano itd, zawsze byliśmy tam mile widziani. W tym roku dowiedzieliśmy się od naszego znajomka, że Szef Muzeum "za flachę" i na prawdę jak go dobrze wyprosimy to nas wpuści....
    Z obu imprez zrezygnowaliśmy (w sumie z pierwszej to sami nas nie chcieli), jutro o 19 wybieramy się na życzenie Zbigniewa Pawlaka (autora Biesłan - Pęknięte Miasto) w umundurowaniu, w błękitnych beretach desantu na jego wernisaż poświęcony w/w książce. Zaproszenie dostaliśmy, że tak powiem specjalne - ciekawe jak zareagują ludzie na tym spotkaniu. Jutro/pojutrze podzielę się zdjęciami i relacją - może chociaż garstka ludzi nas nie opluje jadem?
  19. # 25
    Doczekałem się zemsty :D od wczoraj ktoś zgłasza moje zdjęcia w mundurze na FB :D
  20. Trzeba tłumaczyc tak jak ci co robią reko hitlerowców- "ktoś musi grać tych złych".
    A pan od bana lata w ciuchach nie ukraińskich tylko serbskich żeby bylo śmieszniej. I dobrze mówi po serbsku.
    Organizator ma sobie prawo wyluczyć z gry kogo chce. Jeden wyklucza poniżej 18, jeden SS-manów a inny ruskie naszywki.
    Trzeba robić swoje imprezy i tyle.
    •  
      Maza
    • 2014-09-13
    # 27
    gRuby,
    jaki był powód zgłoszenia?
  21. # 28
    Obraza i poniżenie, propagowanie nienawiści :D
    Nic mi nie usuneli, miałem same komunikaty o zgłoszeniach :)
  22. # 29
    Autor cytatu: ЧебурашкаTrzeba tłumaczyc tak jak ci co robią reko hitlerowców- "ktoś musi grać tych złych".
    A pan od bana lata w ciuchach nie ukraińskich tylko serbskich żeby bylo śmieszniej. I dobrze mówi po serbsku.
    Organizator ma sobie prawo wyluczyć z gry kogo chce. Jeden wyklucza poniżej 18, jeden SS-manów a inny ruskie naszywki.
    Trzeba robić swoje imprezy i tyle.


    no i do tego widać nie wie, kto cały czas Serbów wspomagał ;)
    "Polakom ciężko to zrozumieć, ale niektóre narody lubią Rosję. Jednym z takich narodów są Serbowie"
    •  
      Maza
    • 2014-09-13 *
    # 30
    Serbowie nawet walczą po stronie DNR...