• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 511
    Z tego co wiem, to jest symbol stary jak Islam, wywodzący się z jakichś modlitw.
  2. # 512
    Adi - i tak i nie... pierwsza różniła się od drugiej... i tym kto walczył i tym o co walczył. Tak przynajmniej się mnie zdaje.
    Btw. polecam lekturę "Blaszanej królowej" (czy jakoś tak) - inne spojrzenie na te konflikty.
  3. # 513
    Massud ubiegłeś mnie :) jest klimat w tych zdjęciach
    ale przydałby Ci się ktoś do pary :)

    / o 'palcu' już było http://rusmil.net/forum/discussion/1820/1/czeczenscy-bojownicy/#Comment_26960
    •  
      ADi
    • 2010-06-25 *
    # 514
    Kacperix , wiem co to znaczy i wiem ,że był o tym temat.

    Autor cytatu: PotfurAdi - i tak i nie... pierwsza różniła się od drugiej... i tym kto walczył i tym o co walczył. Tak przynajmniej się mnie zdaje.

    Wychodziłem z podobnej myśli dlatego też mnie zastanowiło czy Islam zaczął już wtedy wpływać na walczących.
  4. # 515
    ADi, spokojnie, to nic osobistego, naprawdę :) ot małe wspomnienie
    wracając, w konflikcie gdzie ścierać się będą dwaj 'innowiercy' wojna za wiarę zawsze znajdzie swe ujście

    Massud podeślij mi zdjęcie nosków w Twoich trampkach.
    •  
      ADi
    • 2010-06-26
    # 516
    Autor cytatu: KacperixADi, spokojnie, to nic osobistego, naprawdę :)

    Luzik , nie uznałem tego za nic osobistego ;) Po prostu poinformowałem ,że znam ten temat. ;)
  5. # 517
    Massud.
    Fotki rewelacja. No jak prawdziwe. Broda nie zawsze jest konieczna.
    masz kurcze taka urodę że pasujesz swietnie na Czeczena. I mała rada. A weż jeszcze załatw mundur z kamuflażem tureckim. bardzo rospowszechniony był w tam tych czasach. na bazarze w Groznym łatwo było go kupić. nawet rosjanie go kupowali. Niestety tak i nie umiem wrzucac fotek na forum. Ale jak znajdę to rzuce link z tym kamuflarzem.
    Cziczi (czeczeńcy) duzo uzywali sprzzetu zachodniego. Popularne mobilne radiostacje Sony i Motorola. jak znajde gdzieś link, to tez podrzucę.
    Pozdro...
    Wysłałem na priv kilku fotek. Moze się przydadzą... NAHCZA (czeczeniec)
  6. # 518
    Trochę strzelnicowego lansu z samopowtarzalnym AKM dzięki uprzejmości kolegi Wołka http://www.youtube.com/watch?v=JmqeCzZFLZ0
  7. # 519
    No nie powiem, fajnie :) To jak na ostro to pobierzcie ten filmik:

    http://www.vm.aganet.pl/grh/ogien.jpg
    http://www.vm.aganet.pl/grh/downloads.php?cat_id=1&download_id=1

    hehe
    •  
      ADi
    • 2010-07-09
    # 520
    Autor cytatu: KonradTrochę strzelnicowego lansu z samopowtarzalnym AKM dzięki uprzejmości kolegi Wołka http://www.youtube.com/watch?v=JmqeCzZFLZ0


    Fajny szpej , nie ma co. Poza tym to nic w tym filmiku nadzwyczajnego.
    •  
      Foox
    • 2010-07-09
    # 521
    Autor cytatu: ADi[quote]Autor cytatu: KonradTrochę strzelnicowego lansu z samopowtarzalnym AKM dzięki uprzejmości kolegi Wołka http://www.youtube.com/watch?v=JmqeCzZFLZ0


    Fajny szpej , nie ma co. Poza tym to nic w tym filmiku nadzwyczajnego.[/quote]
    A nawet bym powiedział, że ma poważny błąd. Strzału kontrolnego nie oddaje się w ziemie przed sobą, tylko w kulkochwyt, czy co tam innego miał.
  8. # 522
    Autor cytatu: FooxStrzału kontrolnego nie oddaje się w ziemie przed sobą, tylko w kulkochwyt, czy co tam innego miał.

    No to ja bym dorzucił, że może nie tyle "strzał kontrolny", co "zwolnienie kurka" ;) I tak możemy się licytować w nieskończoność.
  9. # 523
    Hahah a może jeszcze nie sprawdza się czy komora jest pusta z podpiętym magiem :)
  10. # 524
    Poza tym to nic w tym filmiku nadzwyczajnego.


    Zgadzam się w całej rozciągłości z tymże poglądem. Może Kolega zaproponowałby jakieś "urozmaicające" rozwiązania? Oczywiście takie, które nie naruszają przepisów, a w szczególności art. 45 ustawy o broni i amunicji. Po analizie tychże przepisów prawnych skonstatujesz zapewne, że nie masz zbyt wielu pomysłów.

    A nawet bym powiedział, że ma poważny błąd. Strzału kontrolnego nie oddaje się w ziemie przed sobą, tylko w kulkochwyt, czy co tam innego miał.


    Kolega ma częściowo rację. Zarzut byłby zasadny, gdyby zajęcia strzeleckie odbywały się na podstawie prawideł zawartych w przepisach tyczących się szkolenia żołnierzy bądź funkcjonariuszy formacji mundurowych (np. na podstawie Instrukcji w sprawie organizacji i zasad policyjnych strzelań z broni palnej, Dziennik urzędowy KGP nr 6 z 2000 r.). Otóż zarówno mnie (jako instruktora), jak i strzelającego, obowiązują przepisy ujęte w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 15 marca 2000 r. w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic (tekst ujednolicony Dz. U. Nr 18, poz. 234) (oraz samym regulaminie strzelnicy). W tymże akcie prawnym nie istnieją zapisy na temat strzału kontrolnego, przeto nie nastąpiło naruszenie zasad tak bezpieczeństwa, jak i prawa materialnego zawartego w przepisach, a film nagrany został w celu uchwycenia ewentualnych błędów i niedociągnięć na podstawie jego późniejszej analizy.

    Pozdrawiam.
    •  
      ADi
    • 2010-07-10 *
    # 525
    Autor cytatu: ADiPoza tym to nic w tym filmiku nadzwyczajnego.

    Autor cytatu: WołkZgadzam się w całej rozciągłości z tymże poglądem. Może Kolega zaproponowałby jakieś "urozmaicające" rozwiązania? Oczywiście takie, które nie naruszają przepisów, a w szczególności art. 45 ustawy o broni i amunicji. Po analizie tychże przepisów prawnych skonstatujesz zapewne, że nie masz zbyt wielu pomysłów.


    Tu masz całkowitą rację - zbyt wielu pomysłów nie ma. Zawsze można zrobić testy sprzętu z lat Afganu (pociąga to za sobą pewne koszta , ale dla chętnego nic trudnego. My się tak bawiliśmy z niemieckimi mehlerami i płytami do nich - SK4).
    Strzelanie do kamizelek. Strzelanie z i bez obciążenia (przed i po biegu ;p) - czyli sprawdzenie skupienia takiego trepa z Afganu po porządnym wysiłku.
    Jak nie, to ćwiczenia z szybką zmianą magazynka w różnych pozycjach strzeleckich itd. Zawsze to jakieś urozmaicenie.
  11. # 526
    Adi.
    Niestety, na każdej strzelnicy obowiązuje regulamin, którego ani mnie, ani strzelającemu złamać nie wolno. Ta strzelnica na której byliśmy z Konradem jest strzelnicą myśliwską, co powoduje, że jej regulamin nie daje zbyt wielkiego pola do pomysłów. Gdyby istniały tory do strzelań dynamicznych czy bojowych-można by to urozmaicić, zwłaszcza, że posiadam także uprawnienia do prowadzenie szkolenia w tym zakresie. Tutaj takich możliwości nie było, a mam zasadę, że w tych sprawach skrupulatnie przestrzegam przepisów.

    Pozdrawiam.
  12. # 527
    Temat jest do lansu. Ale oczywiście każdy użytkownik tego forum ma codziennie dostęp i strzela z broni ostrej. Więc pobyt na strzelnicy nie jest lansem. *


    * czytać z przymrużeniem oka i dystansem.
  13. # 528
    VDV w 1 czeczenii ;)

    /gallery/d/2399-1/DSC_9420.JPG
    /gallery/d/2433-1/DSC_9441.JPG
    /gallery/d/2442-1/DSC_9446.JPG
    /gallery/d/2421-1/DSC_9440.JPG
    /gallery/d/2406-1/DSC_9422.JPG
    /gallery/d/2457-1/DSC_9458.JPG
  14. # 529
    Heh! Zapomniałem że te zdjęcia w ogóle były robione...
  15. # 530
    Nie za dużo tych afganek?
    Oni w VSR i KLMKach głównie biegali, z resztą niech się wypowie Woham bo on tam był.
    Ale same w sobie to fotki dobre.
  16. # 531
    Na początku wojny było mnóstwo afganów, zwłaszcza zimówek. A te zdjęcia to tak z przymrużeniem oka, bo jak dobrze widzę, to były robione "przy okazji" na bornym :)
  17. # 532
    Kamil po części ma rację. "Afganek" w Czeczni bylo dużo. Bo nosilo je całe wojsko lądowe. Przykazem МО СССР № 250 от 04.03.1988г wzór 88 w kolorze khaki wprowadzony jako forma polowa dla wszystkich wojsk lądowych. I tak pozostawało nie zważając na zmianę ustroju politycznego, az do 1997 roku.
    Mały dodatek: na wypadek wojny guziczki zamieniali się z zóltych na zielone rónież to dotyczy i gwiazdę na czapce. jezeli chodzi o afgana.
    Natomiast tym że rozkazem ustalona forma dla jednostek WDW ten sam wzór lecz kolor napisany - kamuflirowannyj.
    Powiem wiecej. Mielismy PSz czyli taka zimowy mundur na chłódna pore roku. No i w pażdzierniku zrzucalismy te kamuflarzy (komki) i ubierali PSz a w kwietniu naodwrót. W 1993 rok to ostatni rok kiedy zdjałem to PSz i wiecej go nie ubierałem nawet na zime., ponieważ w 1993 rok całe WDW w Rosji przeszło na kamuflirowane mundury. W zime i lato
    Tym ze rozskazem ZABRONIONE uzywanie tielniaszek do innych mundurów niz kamuflawane. Do zwykłych 88 czyli Afganek - również.
    Nie widziałem Afganki w jakiejkołwiek jednostce WDW w Czecznie. Bo ich poprostu juz nie było. nawet gdy na 2 roku w Magdagaczi i na 4 w Magoczi (uwierzcie mi że to zaje...te zadupia) byłem po miesiącu na stażyrowkach nie było tam już Afganek.
    Tak ze Afganki w WDW w Czecznie to niestety nie pasuje. Owszem nosiło się formę " nomier wosiem- czto spizdim to i nosim". Czyli co sie załatwi to sie i nosi. Ale zapewnie nie afgany w VDV..
    Dopiero w 1997 roku wojsko przeszło reorganizacje jezeli chodzi o umundurowanie
    To dla informacji
    Nie krytykując oczywiście staranie chłopaków. Bo zdjęcia są bardzo fajne.
    P.S Wzór 88 po raz pierwszy ujzal swiat w 1985 roku. Wtedy pojwiły się na pogonach zielone belki

    Załączniki:

    • SA-882_1.gif
    •  
      GRD
    • 2010-07-17
    # 533
    To jest lans :D
    Cyfrowa Flora w a'la Partyzancie :D

    /lh/photo/9sMIGBI8HlOUkCZzmaCsPQ?feat=embedwebsite
    /lh/photo/i4BngC0NlcYZqhe_rVE52g?feat=embedwebsite
    • Edi
    • 2010-07-17
    # 534
    Bardzo ciekawie się prezentuje :D Kto jest krawcem tego maskałatu?
  18. # 535
    GRD + 50 do lansu za zajebiste pumy w których sam biegam :D
    •  
      GRD
    • 2010-07-18
    # 536
    Krawcem jest kolega krawiec :P
    A Pumy są przypadkowe, ponieważ nie byłem uświadomiony do końca że odbędzie się pseudo sesja maskałatu :P
  19. # 537
    Z dzisiejszej strzelanki...
    http://img3.imageshack.us/img3/7331/dsci1365.jpg
    •  
      GRD
    • 2010-07-22
    # 538
    C.Flora w a'la Partyzancie ciąg dalszy :D

    /lh/photo/i4sVyOQjc1oSlHBabDHyBA?feat=embedwebsite
    /lh/photo/nmN5j4fxBjQxJIrQX4g66A?feat=embedwebsite

    /lh/photo/N-yltAL79dKcgfsTxxWVCA?feat=embedwebsite
  20. # 539
    Z czego jest uszyty ten "partizan"?
    •  
      GRD
    • 2010-07-22
    # 540
    Niestety z ripstopu (oczywiście produkcji wschodniej).
    Niestety - bo nie ma do końca takich właściwości jak materiał używany do partizanów. Jest trwalszy, ale nieco cięższy i mniej przewiewny - przy czym ten problem poniekąd został rozwiązany: zdjęcia były robione dziś, przy temp. + 36 stopni - spociłem się tylko na głowie przez kominiarkę.