• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. No to nie zaglądali. Zresztą miałbyś ślady po otwarciu i pieczątki.
  2. # 32
    Ostatnio na przejściu w Brześciu polscy celnicy dokładnie sprawdzali nasze produkty i prosili o certyfikaty pochodzenia.
    Na pytanie jaki jest problem odpowiedzieli że żaden tego typu produkt ( szpej ,mundury i wyroby paramilitarne) nie mają prawa wjazdu na teren EU. Obejście tego zakazu poprzez deklarację że jest to sprzęt turystyczny górski czy ,,wędkarski,, jest zagrożone dodatkowymi sankcjami z pozbawieniem wolności włącznie.
  3. # 33
    Skoro jest embargo to w jaki sposob trafiaja towary do "oficjalnego dystrybutora sso" ktory chwali sie dostawą ? Mrowki przez granice przenosza szpej razem ze szlugami ? Czegoś tu chyba nie rozumiem ...
  4. # 34
    Zamówienia idą oficjalnie pocztą.
  5. # 35
    To jest to embargo czy go nie ma ? Pogubiłem sie
  6. # 36
    Jest, ale nie ma ;)
  7. # 37
    Siema!

    Mam prośbę - zwróć VSO i reszcie uwagę na zapisy embarga:

    Zakazuje się przywozu, zakupu lub transportu broni i materiału pokrewnego wszelkiego rodzaju — łącznie z bronią i amunicją, pojazdami i sprzętem wojskowym, sprzętem paramilitarnym oraz częściami zamiennymi do nich — z Rosji przez obywateli państw członkowskich lub przy użyciu statków pływających pod banderą państw członkowskich lub statków powietrznych państw członkowskich (DECYZJA RADY 2014/512/WPZiB z dnia 31 lipca 2014 r.).
    Zakazy pozostają bez uszczerbku dla wykonania umów lub porozumień zawartych przed dniem 1 sierpnia 2014 r. i dla dostarczania części zamiennych i świadczenia usług niezbędnych do konserwacji i bezpieczeństwa istniejących zdolności w Unii.


    Wszystkie umowy i kontrakty z konkretnymi wartościami dostaw i łącznego obrotu podpisaliśmy w czerwcu/lipcu. Po za tym UE jest bardzo rygorystyczne w swoich definicjach (vide dokładne określenie co jest bananem - z długością i kątami zgięcia włącznie), a odzież i wyposażenie w żadnej definicji nie mieści się jako "sprzęt".
    Jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, to jego problem. Zresztą Dex nigdy nie umiał czytać ze zrozumieniem. Myli mu się Mogotex z tym jego VSO. Zawsze było "my VSO", "my szyliśmy dla SSO", "my produkujemy dla Armii", itp. Z reguły jest jednak tak, że jeżeli jakaś znana firma tworzy spółkę-córkę z inną nazwą, to znaczy że zamierza robić rzeczy których wstydzi się robić pod własną marką....
    Oczywiście jak chce, może złożyć donos do UC i i kilku innych instytucji. Jest już chyba tak zdesperowany, że pójdzie na wszystko.
    Nie przychodzi pocztą - jedzie transportem bezpośrednio z Moskwy przez Białoruś. Poczta była by w tym przypadku za droga i za dużo problemów z wypełnianiem dokumentów celnych. Wszystko idzie na legalnych dokumentach, włącznie z fakturami za transport, cłem, VATem i kilkoma innymi opłatami.

    A co do przewożenia "z fajkami" to ciekawi mnie jak legalnie opłaca się przywieźć do Polski 5 czy 6 Gorek, jeśli wystawienie dokumentu SAD kosztuje minimum 250,00 PLN.



    pozdrawiam/regards,
    Konrad Owiecki
    FRONTOWIEC.COM
  8. # 38
    Kazik -zacytowałeś wypowiedz Konrada. Super

    Autor cytatu: kazikOczywiście jak chce, może złożyć donos do UC i i kilku innych instytucji. Jest już chyba tak zdesperowany, że pójdzie na wszystko.


    Oświadczam że informację o aktualnie obowiązujących przepisach prawa zamieściliśmy w celach informacyjnych również dla Frontowca.
    A co do przytoczonego zdania to chyba niektórzy mierzą wszystkich swoją miarą i standardami postępowania.Gdyby cechował mnie podobny stopień zajadłości jak cytowanego kolegę to nigdy nie padło by z moich ust takie zdanie w temacie nowości VSO.

    Autor cytatu: dexterNath- na dzisiaj nie. Lifcziki chyba ma Konrad i to jak widziałem w niezłej jakości chyba :)


    To chyba wszystko w temacie.
  9. # 39
    Autor cytatu: ofca[quote]

    Z reguły jest jednak tak, że jeżeli jakaś znana firma tworzy spółkę-córkę z inną nazwą, to znaczy że zamierza robić rzeczy których wstydzi się robić pod własną marką....


    Nom, w szczególności np. Toyota i Lexus... twój argument jest inwalidą....
  10. # 40
    @MG Ale Toyota i Lexus należą do Koncernu TOYOTA MOTOR CORPORATION, to chyba działa na innych zasadach niż "Firmy córki i firmy matki, babcie, dziadki, siostry , bracia" Bynajmniej nie słyszałem aby VSO i SSO były w jednym Koncernie :D
  11. # 41
    Kamil ja tam dalekim od obstawania po jednej, czy drugiej stronie, swoje zdanie w temacie wyraziłem kilka, jak nie kilkanaście miesięcy temu. I toczka. Przykładów jest wiele, kiedyś w fabryce Philipsa widziałem produkcję TV Radioli i Schneider'a :) co też się wstydzili ;) to czym jest VSO mnie nie interesuje jak pisałem wcześniej kto chce ten kupi, puryści pozostaną przy SSO i oryginałach, co nie neguje postawy jednych i drugich, po tylu stronach lamentów, żali, bóli, hejtu, śmietany, cukru i żółci każdy, kto ma choć trochę rozumu w głowie, zamiast styropianu, zdanie sobie wyrobił. Dla mnie ten temat VSO jest takim swoistym folklorem na tym forum, który od czasu do czasu wybucha z nową siłą i nowym smrodem ;)
  12. Autor cytatu: kazik[quote]
    Zakazy pozostają bez uszczerbku dla wykonania umów lub porozumień zawartych przed dniem 1 sierpnia 2014 r.i dla dostarczania części zamiennych i świadczenia usług niezbędnych do konserwacji i bezpieczeństwa istniejących zdolności w Unii.


    Wszystkie umowy i kontrakty z konkretnymi wartościami dostaw i łącznego obrotu podpisaliśmy w czerwcu/lipcu. Po za tym UE jest bardzo rygorystyczne w swoich definicjach (vide dokładne określenie co jest bananem - z długością i kątami zgięcia
    [/quote]

    Termin podpisania umowy z SO nie ma tu nic do rzeczy - no chyba, że w umowie chodzi o części zamienne.
  13. # 43
    To ja wroce do meritum - z wiadomosci Kondrada zrozumialem, że bez przeszkód można teraz sprowadzic jakąs odzież wojskową tudzież wyposażenie materiałowe jak kamizelki, plecaki. Poprawcie mnie jesli się mylę.
  14. # 44
    "Sprzęt - ogół przedmiotów używanych w jakiejś dziedzinie życia"

    1. «przedmiot użytkowy»
    2. «przedmioty używane do jakichś prac lub w jakichś okolicznościach»
    3. «koszenie zboża, kopanie warzyw, zrywanie owoców itp. i zwożenie z pola, z ogrodu»

    Pytanie jak to słowo jest interpretowane przez "unijny aparat".

    Sprawa dodatkowa-jedziesz do Mińska na "Minski kocioł" z ciuszkami z SSO to wracasz (o ile) bez nich :-).
  15. # 45
    Autor cytatu: Чебурашка
    Pytanie jak to słowo jest interpretowane przez "unijny aparat".


    I chyba tu będzie tzw "pies pogrzebany"....
  16. # 46
    Czyli niestety tak jak myślałem...kwestia interpretacji. Czyli sobie odpuszcze, bo nie chce mi sie ryzykować.
  17. # 47
    Poczta Rassiji - 10 Dni : Moskwa-Koronowo, Pozdrawiam Embargo
    http://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10999090_904275872940046_6446000046056910948_n.jpg?oh=b99853e3444b56b488c6c539746d1aa6&oe=55922B2C&__gda__=1435821894_064bc664e59faec17b8c637490336cb7
  18. A otwierali paczkę do oclenia?
  19. # 49
    Niet
  20. No to nic dziwnego, że przeszło.
    Pytanie: co by było gdyby sprawdzali?
  21. # 51
    A z jakiej racji sprawdzać prywatne przesyłki :>
  22. # 52
    Jak, z jakiej racji kontrolują paczki? Z racji kontroli celnej?
  23. # 53
    No dobra niech będzie, wersja oficjalna jest taka że kupiłem na bazarze na osiedlu, a nieoficjalna wersja jest nieoficjalna i nikt nie może potwierdzić jej oficjalności :D
    •  
      Sowa
    • 2015-03-05 *
    # 54
    Bez kontroli to żadna sztuka, 2 dni temu doszła do mnie z okolic Moskwy bardzo ładna kamizelka bez płyt, za to z odbiorami, papierami, w wersji prosto z fabryki ;)
  24. # 55
    Dzis do mnie dotarł "kask na motor" rownież bez żadnego problemu...

    Załączniki:

    • image.jpg
    •  
      Maza
    • 2015-03-06 *
    # 56
    Może Czeburaszce dla jaj wysyłają paczki obwiązane gregorijkami i opisane "BROŃ! UWAGA! UPRZEJMI LUDZIE W ŚRODKU w/RIEFERENDUM! ps: <3 XOXO Putin ;*". Dlatego do niego nie docierają paczki, zatrzymują na kontroli a on później wszystkich straszy.

    PS: TAK WIEM, TŁUMIK ZENIT OMEGA. SŁYSZAŁEM.
  25. # 57
    Autor cytatu: MazaMoże Czeburaszce dla jaj wysyłają paczki obwiązane gregorijkami i opisane "BROŃ! UWAGA! UPRZEJMI LUDZIE W ŚRODKU w/RIEFERENDUM! ps: <3 XOXO Putin ;*". Dlatego do niego nie docierają paczki, zatrzymują na kontroli a on później wszystkich straszy.

    PS: TAK WIEM, TŁUMIK ZENIT OMEGA. SŁYSZAŁEM.


    Wszystko jest fajnie dopóki nie trafisz na tą jedną n-tą paczkę, na której "wtopisz".
    •  
      Maza
    • 2015-03-06
    # 58
    A trafiła Ci się taka?
  26. # 59
    Takie rzeczy, to na PW

    Powiedzmy, że znam osoby, którym się trafiła.
  27. # 60
    Autor cytatu: HooliganDzis do mnie dotarł "kask na motor" rownież bez żadnego problemu...

    Witaj w klubie "Przezroczystych Przyłbic" :D