• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam wszystkich, to mój pierwszy temat. Zabrałem się do oksydowania Korpusu i kilku innych elementów w moim AKS-74 (rk03). W pewnym momencie zauważyłem że korpus nie jest w pełni stalowy ale co niektóre elementy są znalowe (zawiasy kolby, i otwór w którym jest umieszczona lufa). Moje pytanie brzmi czy mogę te elementy bezpiecznie oksydować, oczywiście nie liczę że i one zostaną zaoksydowane, ale czy nie przeszkodzą w tym procesie.
  2. # 2
    Oksyda na gorąco rozpuści ZnAl.
  3. # 3
    A oksyda na zimno? Jak ma się jakościowo do tej "prawdziwej"? chodzi mi tylko o to żeby się nie zdzierała zbyt szybko.
    •  
      Maza
    • 2014-12-06 *
    # 4
    AK-74 nie były oksydowane. A oksyda na zimno jest taka dość... meh, szczególnie na słabej gatunkowo stali z jakiej jest korpus Boyia.
  4. # 5
    To lipa, poszukam w takim razie kogoś kto mi to pomaluje. Dzięki wszystkim za pomoc
  5. # 6
    Oksydę na zimno wybij sobie z głowy. uwno jakich mało robiłem tym całego swojego wintka i no cóż tłumik wyszedł jak cię mogę ale korpus i pokrywa już nie bardzo. Podejrzewam skład stali do żopy.