• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam. Dzisiaj gunfire ogłosił nową dostawę replik firmy CYMA. Wydawało się, że jest to restock ale w oczy rzuciły mi się dwie rzeczy:

    1) AKS-74UN model zwany CM.045A w świetle opisu Gunfire jest full steel i tu cytat ze strony sklepu:

    "Ze stali wykonany jest tłumik płomienia (nakręcany na prawoskrętny gwint, osadzany dodatkowo na gumowej uszczelce), lufa zewnętrza wraz z podstawą muszki i okuciami chwytu przedniego, korpus repliki wraz z suwadłem i pokrywą zamka, przeziernikiem, selektorem ognia i innymi drobnymi elementami oraz kolba. Zastosowanie stali zamiast metalu, zapewnie o wiele większą wytrzymałość repliki na różnego rodzaju uszkodzenia."

    Dla porównania opis tego samego (wydawać by się mogło) modelu z taiwangun:

    " Korpus, tłumik płomienia, pokrywa zamka i kolba składana została wykonana ze stali (gięta blacha), pozostałe elementy takie jak lufa zewnętrzna, podstawa muszki zespolona z kolankiem gazowym, podstawa szczerbinki, obsada łoża, szyna boczna oraz przyrządy celownicze zostały wykonane również z metalu(ZnAl)."

    2) Model cm.048 przedstawiający ak74 na gunfire ma czarny chwyt pistoletowy, czarny magazynek i ciemniejsze drewna , wersja z taiwangun ma brązowy chwyt pistoletowy , pomarańczowy magazynek i jasne drewna. Nazwa modelu ta sama


    I tu pytanie, czy gunfire znowu popuszcza wodze fantazji czy może to jakaś nowa, ulepszona seria? (choć dziwne, że pod tą samą numeracją) Słyszał ktoś jakieś wieści o nowych wersjach cymy?
    •  
      Igur
    • 2015-01-08
    # 2
    NIe ma opcji, dalej to to samo i połowa cześci to znal. Kiedyś ktoś robił z jakiegoś sklepu film reklamowy i powiedział tak samo, po mojej interwencji przyznał się,że nie jest to prawdziwe full steel.
  2. # 3
    Czyli na Gunfire cyma idzie śladami marketingowymi E&L
    •  
      Igur
    • 2015-01-08
    # 4
    Podlinkuejsz tą cyme? Ja widze normalny opis > Replika karabinu szturmowego CM048



    Model karabinu został wykonany z elementów metalowych oraz wysokiej klasy drewna sklejkowego, które jest o wiele bardziej wytrzymałe od elementów wykonanych z drewna jednolitego. Karabin jest masywny, pewnie leży w rękach, nie ma obaw o to, że coś może ulec uszkodzeniu podczas zwykłego użytkowania. W karabinie zamontowana jest metalowa komora hop up.
  3. # 5
    Ale którą cymę? Bo jeżeli chodzi o ten opis odnośnie niby "full steel" to rozchodzi się o model 0.45A a z kolei 048 ma po prostu inne kolory.
    •  
      Igur
    • 2015-01-09
    # 6
    Faktczynie, mój błąd. Nic nie wspominają o muszce , podstawie szczerbinki,lufie czy zawiasie kolby więc stwierdzenie full steel jest mocno naciągane.
  4. Określenie "mocno naciągane" jest nie na miejscu jeśli to zwykłe kłamstwo.
    Ale czego wymagać od kogoś, kto stali nie zalicza do metali, skoro pisze, że "stal zastąpiła metal"?
    •  
      Maza
    • 2015-01-09 *
    # 8
    Zawsze najlepsze jest tłumaczenie w sklepie. "No ale... większość elementów jest ze stali".

    Awram, Ty weź chłopie skończ zabierać się do zakupu AK jak do dziewicy i kup E&L/LCT czy używane VFC jak wszyscy Ci polecali. :D Na pewno nie pożałujesz. W chińczyki-chińczyki (żeby nie było E&L to też chinol) nie warto inwestować, tym bardziej te nie do końca stalowe.
  5. # 9
    Nie ma pośpiechu. Zbieram sobie różne informacje , rozważam za i przeciw itp. Ostatecznie może skończyć się na E&L/LCT ale może skończyć się również na Cymie. Czas pokaże.
  6. # 10
    LCT = 3 klasy wyżej od cymy. Mój aksu nie miał w cymie stalowej lufy i jeszcze paru rzeczy.


    Kolega kupił CM 048 czarną, jest to model identyczny co ten w drewnach, tylko czarna kolba i chwyt przedni wykonany z plastiku.
    Kolba nie składa się jak w wersji CM040. Jest stała. Dodatkowo kolega ma taki dziwny ten chwyt przedni, tak jak by z rączką składaną.

    Mam w domku AKS74U z LCT, VFC, Boyi i cyma sprzedana. Jeśli chcesz konkretnie ten model moim zdaniem pierwszy z tej listy jest najlepszym wyborem.
  7. # 11
    Tzn ten temat zacząłem jako ciekawostkę , jak się okazuje okraszoną kolejnym marketingowym babolem Gunfire. Sam celuję w przedział AKM / AKMS.