• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Jest to mój pierwszy post na tym forum więc wypada się przywitać. :)

    Witam wszystkich.

    Zainteresowałem się Gorką jako alternatywnym ubraniem na wypady w góry. Po pierwsze czy jest to dobry pomysł? :)

    Po drugie:
    1. Czy wykonanie Gorki jest u wszystkich producentów na tym samym poziomie, czy może którąś firmę lepiej omijać, a na którąś zwrócić większą uwagę?

    2. Czy można zaryzykować kupno Gorki z membraną, czy lepiej zostać przy klasycznej brezentowej? Chodzi mi o jakość membrany w rosyjskim wykonaniu.

    Na Frontowcu są Gorki z podpisem "Federacja rosyjska/WNP" na pytanie o producenta dostałem w odpowiedzi "mamy te zestawy z magazynów Kaukaz Północnego Okręgu Wojskowego". Czy wiadomo coś więcej na ich temat?
  2. # 2
    Mam tą gorkę z podpinką z fronta. W górach jak znalazł, nie pocisz się jak w plastikowych trekingach, podpinkę można schować nawet w kieszeni gdy nie jest potrzebna. Fajnie zaprojektowane te kieszenie na dupie, nawet mapę schowasz i nie przeszkadza. Jak byłem w Bieszczadzie to w ziejącym śniegu po twarzy i - 10 sprawowała się nieźle, kwestia ciepłego polaru pod spód. Jedynie boczne kieszonki, te pod paskiem, do wymiany. Zrobione z lipnej rajstopy więc kiszka, bo klucze to nawet przedrą. Nie umywa się do spławu, za to "jebitniejsza" w budowie- ma więcej mięsa na ciężkie warunki. Do działań w terenie spław ma wstawki kolana/łokcie co jest niezwykle użyteczne, z resztą jak i w górach, z nakolannikami pewnie śmigał nie będziesz, a klęknąć zdarzyło mi się w śniegu. Spław ma też mniej "separatystyczne" kolory, jeśli to Cię interesuje :D

    Sam jestem ciekaw kto jest producentem.
  3. # 3
    Autor cytatu: Rafał
    1. Czy wykonanie Gorki jest u wszystkich producentów na tym samym poziomie, czy może którąś firmę lepiej omijać, a na którąś zwrócić większą uwagę?

    Jeśli interesuje Cię "koszerność", to nie wszystkie dostępne w Polsce są rosyjskiej produkcji, są też białoruskie (często celowo niepodpisane jako białoruskie).
    Większość Gorek jest podobnie wykonana, polecane firmy: Spław, SSO, Bars, Blokpost, Sławianka - trzy ostatnie niedostępne w Polsce.

    Autor cytatu: Rafał
    2. Czy można zaryzykować kupno Gorki z membraną, czy lepiej zostać przy klasycznej brezentowej? Chodzi mi o jakość membrany w rosyjskim wykonaniu.

    Jeśli chcesz coś porządnego z membraną, to kup Goretex ;)

    Autor cytatu: Rafał
    Na Frontowcu są Gorki z podpisem "Federacja rosyjska/WNP" na pytanie o producenta dostałem w odpowiedzi "mamy te zestawy z magazynów Kaukaz Północnego Okręgu Wojskowego". Czy wiadomo coś więcej na ich temat?

    Taka odpowiedź świadczy o tym, że najprawdopodobniej nie jest to producent, którym warto się pochwalić (np. SSO, Spław, ANA, Bars)
  4. # 4
    Dziękuję za odpowiedzi.

    @up
    Nie mam parcia na membranę, podobno w górach dobrze się sprawuje. Bardzo podoba mi się krój i funkcjonalność Gorki. :D

    Znalazłem jeszcze stronę z VSO. Gdzieś przeczytałem że wzorują się na SSO. Czy znaczy to że są też pożądanie wykonane czy tylko czerpią z kroju?
  5. # 5
    Marka białoruska (prawdopodobnie) Mogoteksu z kapitałem polskim, jak ujął to sam właściciel.
    Czerpią z kroju.
  6. # 6
    Dla mnie ciuch bez membrany na wysiłkowe wypady to pomyłka. Miałem Gorkę dwa razy na sobie (na ersoftach) i z wielką ulgą założyłem spowrotem gore ecwcs pierwszej generacji :).
  7. # 7
    Jeszcze jedno pytanie.
    Jak wygląda kupno bezpośrednio od producenta (Splav, SSO)? Miał ktoś może z tym do czynienia? Jest to bezpieczne? Nie chciał bym utopić pieniędzy.
  8. # 8
    Niewiem jak ze spławem, ale SSO nie sprzedaje detalicznie do Polski :P
  9. # 9
    Z Kaliningradu idzie ściągnąć Oleg pewnie by przywiózł ... mnie przywiózł :P