• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam.
    Czy jest możliwość wymiany kolby w replice CM.039C z tej MKowej na kolbę stałą?
    http://gunfire.pl/pol_pl_Replika-karabinu-szturmowego-CM039C-1152193306_10.jpg
  2. # 2
    Jest, pamiętaj tylko że kolba w tym modelu jest w standardzie Tokyo Marui.
  3. # 3
    To znaczy?
  4. # 4
    Wygląda tak:
    http://airsoft-tech-talk.blogspot.co.uk/2014/04/tokyo-marui-ak-47-meets-real-steel.html

    Ogólnie moim zdaniem w świecie replik najlepiej unikać modeli z pseudo-frezowanym korpusem (jak w tej podlinkowanej), bo w większości (jeśli nie wszystkich) przypadkach modele te są właśnie oparte na starej konstrukcji TM. W przeciwieństwie nowszych i lepszych rozwiązań zaczerpniętych z VFC lub LCT.

    Poza tym frezowany korpus bardzo ogranicza możliwości modyfikacji, bo cokolwiek z tym nie zrobisz (bez zmiany korpusu), dalej będzie to "AK-47" (tak, wiem, fachowo jest to po prostu AK).
    •  
      Maza
    • 2015-03-09
    # 5
    Chyba, że pokusisz się na wymianę praktycznie wszystkiego poza GB, żeby zrobić z tego coś innego. No może jeszcze szczerbinka by Ci z tego została...
  5. # 6
    Troch szkoda. Liczyłem że uda mi się przerobić tą replikę. Chyba będę musiał rozejrzeć się za inną bazą dla "taktycznego" AK który wciąż wygląda jak AK.
    Ehhh... gdyby tylko wypuścili repliki AK-12

    Poza tym, dzięki.

    PS: Ktoś może polecić jakąś bazę pod AK-12?
  6. # 7
    Poza repliką Wella (która jest plastikowym badziewiem, bez normalnego gearboxa) nic w najmniejszym stopniu nie przypomina AK-12.

    http://www.airsoftmegastore.com/10427-well-d12-tactical-plastic-airsoft-fully-automatic-aeg-ak-74-wf-d12.aspx
    •  
      Maza
    • 2015-03-09
    # 8
    Autor cytatu: DatenshiTroch szkoda. Liczyłem że uda mi się przerobić tą replikę. Chyba będę musiał rozejrzeć się za inną bazą dla "taktycznego" AK który wciąż wygląda jak AK.


    A to nie lepiej kupić jakiegoś pierwszego lepszego AK czy AKM, AK-74 i założyć na niego co się podoba? Już minęły czasy, gdzie jedynymi dodatkami do AK było łoże i nakładka TDI ;)

    Teraz można wymienić praktycznie wszystko, od tłumika, przez przyrządy celownicze, łoża, nakładki, rury, pokrywy, chwyty, magazynki, dźwignie przeładowania na kolbach i zwalniaczach magazynka kończąc. Proszę, tylko nie proś o linki, w dosłownie każdym sklepie ASG znajdziesz coś do dotaktycznienia AK, przynajmniej z kopii.
  7. # 9
    Raczej nie będę prosił o linki do elementów bo znam kilka sklepów. Gorzej z moimi umiejętnościami w montażu, no i wciąż muszę zastanowić się nad bazą dla mojego kałasza.
    •  
      Maza
    • 2015-03-09 *
    # 10
    Stary, za Ciebie to nikt nie wybierze. A jest spooory wybór cześci, jeśli chodzi o bazę to nie ma większego znaczenia. Do systemu VFC pod wszystko z serii AKM/AK-74 podchodzi to samo (no nie licząc kolb), inna historia jest z AKS-74U. ale reszta jak leci.

    Co do montażu, to co to za filozofia? Zdejmujesz orginał, zakładasz nowy, nie pasi, to bierzesz pilnik i piłujesz. Jak dalej nie pasi, to piłuj dalej, do momentu kiedy będzie pasowało. Tylko z głową, lepiej dłużej popiłować małymi porcjami niż za bardzo ciachnąć i stracić część.

    Pozatym, co mamy Ci w ogóle szukać, bo żeś enigmatyczną odpowiedź dał. "utaktycznić kałacha, ale żeby wyglądał jak kałach". Co mamy przez to rozumieć? Może jakieś zdjęcie poglądowe byś zapodał.
  8. # 11
    Dzięki chłopaki.
    W takim razie prawdopodobnie kupię coś z Cymy 0.40+ i zacznę przy tym dłubać aż osiągnę to co chcę.


    A co do pilnika, to w końcu Wasilij zrobił przy jego pomocy MIGa z lokomotywy. Przypiłować i można lutować.
    A co do tego co chciałbym osiągnąć... pracę nad AK-12 będą trwać.

    Temat do zamknięcia.