• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam posiadam replikę AKM od E&L i chciałbym zamontować do niej celownik PGO-7W od RPG czy celownik ten będzie pasował do tej repliki pozdrawiam i z góry dziękuje.

    Załączniki:

    • egermanpgo-7wtype2wtype1batt.jpg
    • cyp
    • 2015-05-24
    # 2
    Ogółem jak montowałem swoje PGO na paru modelach ak to wszędzie wchodziło raczej. Wysoki montaż jest, myślę że bez problemu podejdzie po regulacji.
  2. # 3
    Nie, nie bedzie pasował...
    (Akm nie posiada szyny...)
    • cyp
    • 2015-05-24
    # 4
    Faktycznie racja, mea culpa. Ale jeśli chodzi o wysokość dekla to z własnego doświadczenia podchodzi chyba wszędzie.
    Za to wygoda tego celownika jest mocno dyskusyjna, ja swój bardzo szybko sprzedałem. Trzeba mieć łabędzią szyję żeby z tego celować albo przesunąć szynę do tyłu.
  3. # 5
    można dokupić takie szyny ?
  4. # 6
    Szynę moźna dokupić, ale jej zamontowanie jest problematyczne, trzeba wiercić w komorze zamkowej.

    I tak jak pisze cyp ten celownik jest po prostu niepraktyczny. Lepiej kup szyne na rurę i zamontuj replikę T1 na niskim montażu.

    Chyba, że chcesz coś rosyjskiego. Wtedy bez montażu bocznego się nie da.
  5. # 7
    Jak masz zamiar zamontować szynę, to poszukaj takich ze stali
    http://allegro.pl/szyna-montazowa-do-karabinow-ak-47-cz-58-poznan-i5365535322.html Archiwum: obejrzyj aukcję (trochę oryginalny wzór :))
    http://gunfire.pl/product-pol-1152191491-Szyna-montazowa-boczna-do-replik-typu-AK.html
    ta druga to wzór jak w boyi więc jest szansa że to stal. I nie trzeba jej nitować, tylko wkręcasz od środnka imbusami jak w bojcu.
    EDIT: o ile faktycznie jest to produkt boyi...
  6. # 8
    Ja tam używałem tego celownika do AK74 i uważam że do asg jest właśnie bardzo praktyczy :)
    ZA:
    1. jest wysoki co pozwala na złożenie się zarówno w okularach jak i w goglach nawet bardzo dużych
    (testowane z Bolle X800 i ESS NVG).
    2. wystaje poza przyrządy mechaniczne więc ich nie przysłania
    3. ma zbliżenie, a jakość "ostre" optyki jest bezdyskusyjna
    4. wbrew pozorom wystający ponad okular gumowy "zderzak" pomaga coby sobie oka nie wyłupać :)

    PRZECIW:
    1. kształt jest obrzydliwy i nie do końca poręczny (ale bez tragedii)
    2. bardzo kłopotliwe jest zgranie tego celownika bo nie jest on w osi przyrządów
    3. ciężar


    Są fotki z Afganu gdzie koleś miał go na AKczu.
  7. # 9
    Zainspirowany tymi fotkami z Afganu kupiłem sobie kiedyś PGO-7W.
    Sprzedałem czym prędzej po założeniu na kałacha.

    W mojej opinii, ma dwie wady, które go eliminują: to brak oparcia policzka i ciężar.
    Do szybkiej rozgrywki ASG się nie nadaje. Jeśli ktoś lubi się skradać (i cieszy się z faktu, że ma PGO-7W jak goście z Afganistanu), to może jakoś spożytkować ten celownik.
    Są inne lepsze opcje.

    Bolle X800 czy ESS NVG to gogle, które mają wizjer blisko oczu. Spodziewam się, że w Bolle x500 czy ESS Land Ops, już nie dałoby się złożyć do PGO-7 (nie jestem pewien, ale u mnie chyba się nie dało).
  8. # 10
    @robaki - tak ,ale z tego co przeglądałem foty to natknąłem się tylko na 1 typka który miał zamontowane , tak więc ta praktyka za częsta nie była.
  9. # 11
    Macie wszyscy rację :)

    - tak, lubię się skradać
    - tak mam zestaw na reko Afganu i cieszyłem się że mam PGO jak z Afganistanu :)
    - nie przepadam za CQB
    - gogle typu ESS NVG to problem w składaniu się do mechanicznych przyrządów AK więc PGO mnie zadowalało
    - X800 OK
    - jest brzydki i ciężki :)
  10. # 12
    Ja też bardzo lubię się skradać, ale opinię podtrzymuję
    •  
      Uber
    • 2015-06-03
    # 13
    Witajcie panowie, ktoś mi powie czym mam kręcić aby wyregulować PGO7W? I czy dokupię np. u zegarmistrza bateryjkę do podświetlenia?
    Poza tym, ułożenie celownika- masakra, ale jakość obrazu bije chinole na głowę :)
    •  
      Uber
    • 2015-06-03
    # 14
    Znalazłem, polecam lekturę dla świerzych użytkowników PGO7W - http://drops.noop.pl/ASG/pgo7/RGPPANC-7%20i%20jego%20odmiany.pdf
  11. # 15
    Mam do was pytanie co do próby wyciśnięcia PGO na szynę boczna, mianowicie dużo brakuje około 3mm do poziomu który umożliwił by prawdopodbnie zaciśniecie. Moje pytanie jak tego  dokonać? czy ściskać  na silę kombinerkami? To jednak gruby kawałek stali obawiam się pęknięcia  przy tak dużym wygięciu. Ktoś  miał coś podobnego i jak to rozwiązał ? 

    Załączniki:

    • pgo22.jpg