• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam mam takie pytanko. Mianowicie jak jednoski specjalne np. specnaz przedzierają się przez bramy jakies zapory czy tego typu przeszkody
  2. # 2
    Jeśli stoi drzewo - obchodzą dookoła
    Jeśli stoi murek - przeskakują
    Jeśli widzą drzwi - otwierają
    Jeśli widzą tunel - przechodzą
    itp., itd.

    Proszę, bądź bardziej konkretny, bo Twoje pytanie jest lekko mówiąc ogólnikowe.
    •  
      Uber
    • 2015-06-05
    # 3
    Brama- jebudu
    Zapora- tu już potrzeba kilku jebudu
    Budynek- tu zależy od dowódcy- kreatywni przedzierają się przez budynek, normalni robią kilkanaście jebudu, nienormalni omijają.
    •  
      Maza
    • 2015-06-05 *
    # 4
    Drzewo -taranują BTR-82A
    Murek -taranują BTR-82A
    Mur -taranują BTR-82A
    Krzak -taranują BTR-82A
    Drzwi -taranują BTR-82A
    Tunel -taranują BTR-82A
    Brama -taranują BTR-82A
    Zapora -taranują BTR-82A
    Barykada -taranują BTR-82A
    Drut kolczasty -taranują BTR-82A
    Pole minowe -taranują BTR-82A
    Batalion wroga -taranują BTR-82A
    Pokojowa demonstracja -taranują BTR-82A
    Dziennikarze -taranują BTR-82A
    Poddający się wrogowie -taranują BTR-82A
    Teściowa -taranują BTR-82A
    Rodzina zajączków na drodze -taranują BTR-82A
    Przejechana wiewiórka na szosie -taranują BTR-82A
    Wycieczka przedszkolaków -taranują BTR-82A

    Ja pierdziele, co mają robić niby? Specnaz to nie jest jakaś inna forma życia, chyba nie wierzysz w te durne amerykańskie memy z rzutem saperką połączonym z saltem przez drut kolczasty nie?
    •  
      Igur
    • 2015-06-06
    # 5
    Ogólnie to oni nie zawsze się przedzierają. Gdy ryzyko jest duże(nie chce im sie) to burzą całe budynki za pomocą granatników, czołgów, wyrzutni rakiet oraz CKM.
    Gdy jednak już muszą jakoś wejść do środka to takie rzecz jak bramy, kraty w oknach i drzwi wyrywają za pomocą pojazdów wojskowych (np.Gaz Tigr). Mur, autobus lub większe bramy taranują BTR-80.
    Okna wybijają za pomocą siekierki/młotka ,ładunku wybuchowego lub własnym ciałem.
    Gdy nie chcą niszczyć murka przeskakują go lub podstawiają sobie specjalne drabinki aby po nim wejść, tak samo wchodzą przez okno.
    Gdy nie chce im sie pitolić z wyrywaniem drzwi lub nie można tego zrobić z przyczyn technicznych to zazwyczaj albo je wyważają taranem/łomem albo za pomocą strzelby i kopyta wjeżdżają jak każda inna formacja specjalna.
  3. # 6
    Serdecznie kolegom dziękuje. A propos Panie Maza Amerykańce to trochę debile (żeby ni kogo urazic) ale no sory bardzo dziś w nocy nie mogłem zasnąć i oglądałem tv i był jakiś film o II wojnie światowej i tu nagle co RPG 7 no sory jego to zaczęto trochę później produkować bo od 1961. Wniosek jest jeden ... .
  4. # 7
    Polecam Suworowa, spodoba Ci się. Dobre bajki na bezsenność.
  5. # 8
    Dzięki kolego.
  6. # 9
    Czyżby następca panaczołga ? :) Maza, Uber - przez was uśmiech z ryła mi do końca dnia nie zejdzie : D
  7. # 10
    Zapomnieliście o jednym bardzo ważnym narzędziu.

    Jak wódka stygnie, a robotę trza skończyć szybko - RPO/RPOM/RSzG w okno i po sprawie, CYKA )))
  8. # 11
    Mimo że sam temat lekko zabawny :D i ogólnie dość mocno nietrafiony to i może ja dorzucę swoje 3 gorsze ;)

    Zakładając że nie powinniśmy wysadzić całego budynku (np. Trzmieliem) bo jednak zakładnicy/opinia publiczna ect. To wie ktoś może czy FSB używa jako takich strzelb do torowania sobie drogi przez drzwi? Jeśli tak to jakich? (RMB-93?) Czy jeszcze czego innego (po za granatnikiem ;) )
    Czy jednak załatwiają to po staremu czyli kostką czeskiego plastiku?

    Pozdrawiam :)
  9. # 12
    Niewiem czy akurat FSB, ale MWD i FSIN napewno używają strzelb Iżmasz 18,5 KS-K (wojskowy odpowiednik Sajgi-12)
    http://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/1009764_270036383135385_51505973_n.jpg?oh=99847ba1f8508efdea9416b9f2320611&oe=55F0E497
    I strzelb KS-23
    http://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/1004046_268070673331956_879842831_n.jpg?oh=4be35d681aa3282460a9fc29bcc82a77&oe=562F5FD6
    •  
      Uber
    • 2015-06-08
    # 13
    Mają jeszcze nogi, przydatne narzędzie do wykopywania drzwi
  10. # 14
    Tą Sajgą mnie lekko zaskoczyłeś, ale raczej pozytywnie ;)

    KS-23 to nawet nie wiedziałem, ale cenna informacja.


    Uber, nie każde drzwi da się wykopać (szczególnie jeśli otwierają się w twoją stronę) po za tym nie każde "drewniane" drzwi tak łatwo się wykopuje ;)
    •  
      Uber
    • 2015-06-09
    # 15
    Specnazeły i Fsbeły potrafiom (gorzej, jak drzwi są podłej jakości, wtedy noga w nich zostaje :D)
    Jedyne co nie zostało napisane, to wystrzelanie sobie dziury (podobny patent jak w jakimś filmie o wampirach i wilkołakach [NIE TO NIE JEST ZMIERZCH- prawdopodobnie Underwood, czy jakoś tak], tylko, że tam było to pokazane z podłogą)
  11. # 16
    Albo jak we "Lśnieniu" :D
    http://i.imgur.com/lGkU0jz.jpg
  12. # 17
    Autor cytatu: UberUnderwood
    Underworld?
    • cyp
    • 2015-06-09 *
    # 18
    https://www.youtube.com/watch?v=trlj8c2xXC0
    Myślę, że chodziło o to ale nie dam głowy :D
    Widziałem coś podobnego też u pana Kyle'a https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=WOoUVeyaY_8#t=149
    •  
      Uber
    • 2015-06-09
    # 19
    Kazik- tja, o to. Nie gustuję w tego typu filmach, o samej akcji słyszałem w programie typu "Pogromcy Mitów" :)

    Cyp- nie wypowiem się, albowiem mój internet nie pozwala mi oglądać youtuba (ach, te prędkości 1mb/min)