• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam.
    Jakich mundurów używali sowieci w tamym okresie? Gimnastiorki i bryczesy jak w 2 2ojnie czy już co ińego? Gdzie to można kupić?
    Jakie oporządzenie?
  2. # 2
    Na zdjęciu jest Radziecki żołnierz ze 128 gwardyjskiej brygady strzelców (Możliwe, że źle przetłumaczyłem w oryginale było "128th Guards Rifle Division") wyposażony w:
    -Hełm wz 40
    -szynel
    -SKS
    -Pas (prawdopodobnie parciany)
    -ładownica na naboje

    Co do dostępności to polecam poszukać na frontowcu ;)

    Załączniki:

    • tumblr_mi6iuf8kym1r84pkto1_1280.jpg
  3. # 3
    rozumiem że ak na broń to nie byłby błąd i czy używano wtedy jakichś ładownic do ak?
  4. # 4
    AK również będzie pasował, ponieważ to właśnie na Węgrzech po raz pierwszy użyto go do tłumienia zamieszek. Co do ładownic nie jestem pewien, ale możliwe, że tak.
  5. # 5
    http://www.lessingimages.com/search.asp?a=H&t=N3190OV89Y&p=1&ipp=24&s=r

    Tutaj masz trochę fotek. Kilka może cię zainteresować. Dlaczemu akurat ten okres?
  6. # 6
    Coś Rosjan w tej galerii mało. Na zdjęciu 74 jest kałach w rękach demonstrantów więc tym bardziej Rosjanie też go mieli.
  7. # 7
    To że strona RADZIECKA go miała, to nie ulega wątpliwości. Poszukaj ewentualnych fotek ładownic, bo szczerze powiem, nie wiem od kiedy używali typowych musztardowych.
  8. # 8
    Ładownice były 3 komorowe , oliwkowe z czarnymi paskami jeśli dobrze pamiętam
  9. # 9
    Dlaczego akurat ten okres? Zawsze chciałem rekonstruować coś początkowo miał być toAfgan albo Wielká Wojna Ojczyźniana ale stwierdziłem że to nie jest jakieś oryginalne więc pomyślałem o inwazji na Węgry jest już AK który niesamowicie mi się podoba trudniej o sprzęt pozatym mam już szynel i akms do przerobienia odpowiedniego
  10. # 10
    Czy sapogi są identyczne z drugowojennymi bo ja różnicy nie widzę i czy używano jeszcze gimnastiorek bo co zdjęcie to szyel albo waciak i czy ma ktoś może regulamin mundurowy bo nie mogę nic znaleść na necie bo mój telefon nie obsługuje nakładki na klawiature cyrylicowej może być po rosyjsku bo zrozumiem byłbym bardzo wdzięczny
  11. # 11
    Sapogi nie są identyczne co wzory drugowojenne... Szukać też można w języku angielskim. Polecam