• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Ma ktoś sprawdzoną informację co to za świecący specyfik którym Rosjanie malowali drewienka na karabinach? Udało mi się zdobyć łoże i nakładkę od AK-74, jednak mają one różne kolory. Chciałbym to trochę stonować przemalowując jeden element. Bejca to to nie jest, pomyślałem więc o politurze na szelaku ale ona strasznie słabo kryje i bez podkładu wygląda trochę blado.
  2. # 2
    Szelak. Kup, rozpuść i maluj.
  3. # 3
    Dokładnie, rozrobić <20 cienkich warstw, nanosić szmatką, jak robią się jakieś nierówności przetrzeć pumeksem, oczyścić i jechać dalej. Ja rozrobiłem wystarczającą ilość za jednym razem pomagając sobie przy tym co jakiś czas mikrofalą.
    •  
      Igur
    • 2015-06-16
    # 4
    ja robiłem przynajmniej 60 warstw
  4. # 5
    No i widzicie piszecie o 20-60 warstwach a oryginały są maźnięte 1 warstwą. Nie jestem przekonany co do tego szelaku, chociaż też tak na początku myślałem. Bardziej skłaniam się ku temu że to jest impregnat na bazie wosku albo oleju.
  5. # 6
    Prawdziwe drewno można impregnować pokostem lnianym do drewna. To taki rzadki olej który wsiąka w drewno. Grubo pomalować drewno lub zanurzyć w pokoście. Po 15-30 minutach moczenia odsączyć i wytrzeć do sucha.