• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam poszukuje wszystkich wymiarów AK47.
  2. # 2
    Nie ma czegoś takiego jak AK47.
  3. # 3
    Pisz do Rusków o rysunki techniczne :v
  4. # 4
    A że się tak spytam to od kiedy AK to nie Ak .
  5. # 5
    AK to nie AK od AKMa.

    Ogólnie wątpię by ktoś miał dokładne wymiary, a dodatkowo nie napisałeś też o który z wariantów "AK47" ci chodzi. Link poniżej może pozwoli ci sie zdecydować:
    http://browningmgs.com/T2T3/Kalashnikov.htm

    Nie żeby ktoś miał dostęp do Typu 1, który mógłby pomierzyć ;)
  6. # 6
    Ale ten ktoś mogł by pomierzyć i pomóc było by tak miło :D A i dziękuje za poprawienie mnie .
    •  
      Igur
    • 2015-07-29
    # 7
    To który w końcu? Type 1 i 2 nikt nie używa.
    Jeśli chcesz wyklepać sobie replikę to lepiej kup jakiegoś uzywanego aega i go przerób na ten typ 1. Różnice nie są duże. Nie opłaca się samemu tego toczyć.
  7. # 8
    Używane asg czy ja wiem raczej te tańsze będą w gorszym stanie czyli dużo pracy to na jedno wychodzi a dobre repliki trochę kosztują a po za tym jak samemu się zrobi to taka satysfakcja .A jeżeli chodzi typ 1 czy 2 to trochę dużo roboty było by z kolba , A propos planow to jakie kto by miał i jakiego modelu było by najwięcej to takiego bym zrobił .A i jeszcze jedno asg dużo replik na dużo plastiku .
  8. # 9
    NO TAK..

    Masz troche inspiracji:
    http://i.ytimg.com/vi/1Bho3WKM7Is/maxresdefault.jpg
    http://i.ytimg.com/vi/FPeCAKRrVG4/maxresdefault.jpg
  9. # 10
    Bardzo fajne repliki papierowo-kartonowe podejrzewam że te inspiracje jak to szanowny Pan arthii nazwał są wykonane dal dzieci które nie wiedzo co to bron. Mi chodzi o pełno wymiarowy model . A tak poza tym jak dal Pana to sa inspiracje to życze miłej nauki w szkole podstawowej:)
  10. # 11
    Chłopcze,
    Chcesz strugać/toczyć coś co jest masowo produkowane i dostępne w cenach 500PLN+. I uwierz to nieprawda ze "asg dużo replik na dużo plastiku" Wiesz jak plasują się koszty materiałów i samego procesu przy obrabianiu CNC? Każda CYMA/BOYI będzie tańsza niż samoróbka. Będzie również trwalsza i nie rozpadnie się od patrzenia. Kolejna kwestia- nie wiem czy wiesz ale znamienita większość replik nie trzyma wymiaru palnego odpowiednika- gdzieś musi zmieścić się GB i Hop, więc tym bardziej nie wiem po co Ci zwymiarowany AK (baza pod asg czy po co?). Jak już koniecznie chcesz 'zrób to sam' to dymaj do Szczelca z papierem milimetrowym i suwakiem z nadzieją, że mają chociaż jednego dekla. Rozumiem, że są wakacje, ale czy to ma zwalniać z procesów myślowych?
  11. # 12
    Na twoim miejscu kupił bym najtańszą replikę np AK cymy i z niego bym brał wymiary. Jedynie komore zamkową trzeba skrócić o 7 mm. A do czego te wymiary są potrzebne? Chcesz zrobic replikę AK od podstaw?
    Wbrew pozorom taki ak marui dobrze trzyma wymiary, więc cyma tez powinna.
  12. # 13
    A ja już Panu daje przykład zdekowany tantal wz88 na stronie sprzetmilitarny kosztuje 1499zł a replika EL-74mn kosztyje tak od 1300 do 1500 oczywiście zł jaki jest sens kupowania replik asg jak można kupic deko . A tak poza tym jedne wakacje można ale panu to chyba całe życie ma wyłączone procesy.
  13. # 14
    A sory kosztuje*
    •  
      Igur
    • 2015-07-29
    # 15
    http://wojsko.com.pl/product_info.php?products_id=537
    Można wyrwać tanie deko z Niemiec.
    Jeśli nie masz na warsztacie tokarki,wiertarki,spawarki,migomatu,szlifierki,piły i innych drogich narzędzi to nie masz nawet co się za to zabierać. Skompletować sobie replikę z używanych cześci do replik asg jest ultra tanie.
    Można tez kupić replikę po niskiej cenie. Ja na przykład wyrwałem swoje rk05 za 280 pln z gratisami.
  14. # 16
    Autor cytatu: pawelec17A ja już Panu daje przykład zdekowany tantal wz88 na stronie sprzetmilitarny kosztuje 1499zł a replika EL-74mn kosztyje tak od 1300 do 1500 oczywiście zł jaki jest sens kupowania replik asg jak można kupic deko . A tak poza tym jedne wakacje można ale panu to chyba całe życie ma wyłączone procesy.


    Ano taki jest sens kupowania replik że ASG to nie tylko chodzenie w szpeju z repliką po lesie, ale czasem też trzeba postrzelać do siebie nawzajem. A z tego co mi wiadomo to broń deko się do takich aktywności nie nadaje.
    Jeżeli potrzebujesz repliki tylko do wyglądania (co wnioskuję po przytoczeniu kwestii broni deko) to nie wiem po co ci replika klasy E&L-zwykły boyi wystarczy. a używanego jak napisał Igur można wyrwać naprawdę bardzo tanio
  15. # 17
    Jeżeli chodzi o warsztat to mam dużo tylko nie mam tokarki ale mam znajomego co może wytoczyć . A jeżeli chodzi o asg to w moim przypadku mija się z celem ponieważ w mojej okolicy z tego co wiem to nie ma nikogo kto gra w to . A mi nie chodzi o strzelanie jak o to to bym pojechał na strzelnice i już , a chodzi mi o to żeby pójść do lasu a z tym połazić odczuc ze cos nosze i jeszcze raz powiem nie chodzi mi ostrzelanie .:) ja tylko chce jakies plany rysunki czy jak to się nazywa .
  16. # 18
    W Ameryce produkowanie broni w "lokalnym" zakresie jest dosyć modne, wliczając w to AK. Najlepiej poszukaj na angielskojęzycznych stronach pod hasłami "AK47 receiver measurements" albo "AK47 milled receiver measurements".

    https://www.google.pl/search?site=&tbm=isch&source=hp&biw=1920&bih=955&q=ak47+milled+receiver+measurements&oq=ak47+milled+receiver+measurements&gs_l=img

    Niestety dla nich "AK47" to wszystko z rodziny AK, więc trafisz też na diagramy z rozmiarami komór zamkowych, które są tłoczone.

    Jednak jeśli masz możliwość, to na Twoim miejscu jednak kupiłbym deko.
    •  
      Maza
    • 2015-07-29
    # 19
    Ten gość jakoś robi repliki broni z papieru i AK-74M z granatnikiem między innymi zrobił:

    https://www.youtube.com/watch?v=Hl5BLMoplcI

    AK akurat w mniejszej skali ale resztę zrobił 1:1. Idzie znaleźć wymiary po internetach.
  17. # 20
    Granatnik z papieru jest dostępny w necie do pobrania i wydrukowania i nie to żebym się przp...lal ale googli nie umiesz używać?

    Pokop sobie sam nikt za ciebie kopal nie będzie :P

    https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=akm%20blueprints
  18. # 21
    Autor cytatu: pawelec17A ja już Panu daje przykład zdekowany tantal wz88 na stronie sprzetmilitarny kosztuje 1499zł a replika EL-74mn kosztyje tak od 1300 do 1500 oczywiście zł jaki jest sens kupowania replik asg jak można kupic deko . A tak poza tym jedne wakacje można ale panu to chyba całe życie ma wyłączone procesy.


    Polska język trudna?
    To w końcu chcesz AK czy tantala bo mam wrażenie, że mieszają ci się gatunki literackie. Przy takiej dostępności deko (KBK AK) i ASG struganie tego w piwnicy to wyważanie otwartych drzwi. Oczywiście możesz kupić jakąś porcję 'ostrych' części na allegro, ale sam ich zakup przekroczy budżetem akceptowalną społecznie stalową replikę ASG.

    Chociaż z drugiej strony- strugaj to, jestem ciekaw efektu, a śmiech podobno przedłuża życie...
  19. # 22
    Dziękuje panowie jest jeszcze możliwość na forum jeden do jednogo http://www.jedendojednego.fora.pl/ moze tam cos maja a jeżeli chodzi o Ameryke Panie kazik to mnie produkcja mnie nie obchodzi po pierwsze bo to nie legalne w Polsce chyba ze cos się zmieniło a ja nie wiem po drugie mam 2 ,,osiedlowe monitoringi ,, i jeszcze jedno nie chodzi mi o strzelanie także nie musi mieć ,,flaków,, fajnie było by gdyby dało się przeładować i oddac suchy strzał ale nie musi mieć np. tłoka gazowego czy iglicy .A propo nie umietnosci używania googli to umiem.A i nie zebym was wykorzystywał ale przeszedłem do was ponieważ macie repliki i inne to chyba w dobre miejsce trafiłem. A i jeszcze drugie dziekuje Panowie ze mi pomogliście .
  20. # 23
    Autor cytatu: pawelec17jeżeli chodzi o Ameryke Panie kazik to mnie produkcja mnie nie obchodzi

    Ja oczywiście nie zachęcał do łamania prawa. Po prostu z informacji znalezionych w ten sposób możesz pobrać wymiary, a co za tym idzie wykonać replikę komory zamkowej, co z tego co zrozumiałem jest Twoim planem. Bez względu czy wymiary pochodzą od użytkownika z tego, czy innego forum, czy też z amerykańskich stron.
    •  
      Maza
    • 2015-07-30
    # 24
    To nie łatwiej kupić wszystkie części na allegro i zamontować wszystko na atrapie lufy i atrapie komory zamkowej?

    Takie atrapy klepie remingt0n z allegro.
  21. # 25
    i nich wiedzo, że tyn chłop nie zachęca do łamania prawa...
    http://static.flickr.com/48/148157698_f7134bdf43.jpg
  22. # 26
    Kup sobie denixa i nie truj już d***y :) Samemu chałupniczo to można zrobić Stena. Robienie samemu kałacha to mija się z celem.
  23. # 27
    Dobra dzięki Panowie . :)
    •  
      Igur
    • 2015-07-30
    # 28
    Nawet stena ciężko zrobić. Mimo tego że mam spawarkę, wiertarki, szlifierki i inne podstawowe narzędzia to produkcja mojej repliki stanęła w miejscu przyspawania kilku elementów do komory zamkowej. Nie mam migomatu wot problem.
  24. # 29
    Ja migomat mam także bez problemu .