• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witajcie towarzysze! Otóż od kilku dni przeglądam już rus mila w celu dokładniejszego poznania rosyjskiego uzbrojenia i wyposażenia. Staram się złożyć jakiś pierwszy sensowny komplet, który miałby mi służyć w ASG i być zarazem lekką rekonstrukcją. Czytałem także o wyposażeniu podczas konfliktu z Gruzją i starałem się znaleźć jak najwięcej elementów wyposażenia z tego okresu chociaż może się to okazać trudne. Narazie mam już zaplanowany zestaw do 500 zł ale chciałbym poznać wasze opinie co zmienić itp. Jako broń wybrałem już AKS74U Boyi chociaż zastanawiam się nad niewiele droższym AKMem tej samej marki. Jedyne nad czym się zastanawiam, to rzeczy które mogę na siebie założyć.
    Póki co to ciężko mi znaleźć mundur więc narazie moim wyborem jest http://www.frontowiec.com/index.php?p3685,mundur-wz-88-97-flora w rrozmiarze 48-6 lub 50-6 gdyż tylko ten z znalezionych w internecie, pasuje na Mnie (193 wzrostu, 84 w pasie i klatce).
    Do tego tienaszka w odcieniu błękitu oraz ta czapka
    http://www.frontowiec.com/index.php?p1098,czapka-p-sz-dokerka-czarna i może kominiarka lub szalokominiarka. Hełm wz. 68 kupię w przyszłości gdyż póki co nie jest mi niezbędny a 75 zł robi różnice. Kolejnym problemem jest dobór chesta chociaż znalazłem na allegro Tarzana który nie wiem czy jest produkcji Spławu czy jest to inny producent którego kamizelki są na frontowcu. http://allegro.pl/rosyjska-kamizelka-tarzan-i5580769773.html#thumb/2 Archiwum: obejrzyj aukcję Widziałem także WW1 ANA w komisie jednak chyba jest to niezbyt popularna kamizelka. Co do butów to załatwię sobie polskie desanty lub póki co będę biegał w adidasach podobnych do moskwy a potem zakupie berce lub sapogi.
  2. # 2
    Nie da się robić 'lekkiej rekonstrukcji' ;).
    Z takim budżetem rób ASG ze stylizacją.

    Na gruzje tarzan w liesie albo 6sz92 i jej wersje rozwojowe. Ewentualnie stare smiersze (głównie wostok).
    Buty moskwy jednak bardziej na czeczenie się nadają. Bercy i sapogi też bym odpuścił na korzyść butów armijnych (allegro 120pln).

    Chcesz robić stylizacje na jakąś konkretną jednostkę/stronę konfliktu?
  3. # 3
    Arthii
    Wiem, "lekka stylizacja" to źle dobrane słowo :D Raczej chodziło mi o kupno na początek podstawowych rzeczy oraz tańszych alternatyw np. czapkę zamiast hełmu. Pomysł stylizacji wpadł Mi do głowy w momencie czytania o 76 dywizji desantowo-szturmowej na desantniku. Wyposażenie nie wsio drogie, z tego co się orientuje, m.in. hełm. Jako kamizelce myślałem o tym gradzie ale nie znalazłem na polskich.stronach w internecie a w archiwumallegro była oferta w 2011 za 300 zł. Chętnie kupiłbym grada jeżeli ktoś miałby na sprzedaż. Co do butów to widziałem te za 120 zł ale sądziłem,, że to jakieś podróbki. Adidasy jak pisałem , nosiłbym póki nie zakupie wojskowych.
  4. # 4
    Artur zapomniałeś o klasycznym szpeju takim jak parciana ładownica na skórzanym pasie.
    Kolego za 500 zł kupisz 6sz92 i KZM i już jest nieźle, co butów tak jak nadmienił przedmówca armjne za 120 zł są koszer i do tego wygodne. Jak chcesz jakieś adidasy to mogą być białe/szare ,,adaśki'' z rynku.
    Szpej który podałeś + adidasy z rynku pasuje tyle o ile na Osetyńca, ewentualnie na jakiegoś bardzo wulgarnego wostkokowca.
    Pamiętaj ,że biało - błękitne koszulki nosili głównie żołnierze WDW, zaś zwykli żołnierze często nosili T-shirty (czasami nawet w marpace :) )

    Podaję kitlist w miarę koszer piechota / zmech w zbliżonej przez podaną przez Ciebie cenę
    Mundur Flora 88/03 cena circa 150 zł Allegro
    Czapka wz88 Kepi Flora ok 30 zł Allegro
    Buty Armijne 120 zł Allegro

    ewentualnie KZM circa 100zł Allegro / Frontowiec

    Szpej
    Pas skórzany 55zł Frontowiec
    Ładownica 4 komorowa parciana AK74 circa 30zł Allegro

    ewentualnie Tarzan M22 Lies 199 Frontowiec
    lub 6sz92 400zł komis rusmil

    Co do repliki weź AKSU-74 lub AKS-74 tudzież AK-74M

    EDIT 76 WDD mówisz to akurat coś na czym z Arthim się znamy dosyć nieźle :)
  5. # 5
    Lookas
    Co do munduru to szukałem na allegro w moim rozmiarze(191 wzrost, 84 w pasie i klatce) ale nie znalazłem, chociaż może mój telefon po prostu nie wyświetla wszystkich ofert. Jedynie na frontowcu znalazłem mundur w florze z 88/97 a tak to lipa bo jestem dosyć szczupły i 48, maks 52 to mój rozmiar w pasie. Kamizelka M22 kupię gdyż jest to mój główny wybór nie licząc grada, mam tylko pytanie czy kamizelka z licytacji podana w pierwszym poście to splav czy inny producent jak na frontowcu. I czy opłaca się ją licytować? Co do butów oraz nakrycia głowy- hełm wz. 68 i buty kupię, ale nie teraz tylko za 2 tygodnie, może miesiąc lub dwa. Jeżeli macie kontakt do kogoś kto posoada mndur w odpowiednim na Mnie rozmiarze tzn. 48-6 do 52-6 to byłbym bardzo wdzięczny.
  6. # 6
    Zagadaj do Shmela z allegro to Ci ściągnie taki jaki chcesz.
  7. # 7
    Kaszub
    Możesz zalinkować jego stronę? Bo wpisałem w google i znalazło mi tylko 2 konta które niczym nie handlują :)
    • cyp
    • 2015-08-11
    # 8
  8. # 9
    dodzwoniłem się do owego jegomościa, akurat ma niby na magazynie florkę w rozmiarze 50-6 więc chyba się w niej nie utopie na szerokość ani nie będzie za krótka na długość. Wielkie dzięki Cyp i Kaszub, wiszę wam pół litra Smirnoffa lub innej Stolicznej :D Ponawiam jednak pytanie dotyczące kamizelki. http://allegro.pl/rosyjska-kamizelka-tarzan-i5580769773.html#thumb/2 Archiwum: obejrzyj aukcję czy warto ją licytować? I czy jest to ta "pierwsza" od Spławu czy jednak innej marki? Co do oręża to chyba jednak postaram się o tego AK74M zamiast AKSU
  9. # 10
    Kamizelka ta pochodzi z jednego z pierwszych okresów produkcyjnych i trudno orzec czy to Spław czy jakaś kopia. W mojej opinii Bardziej warto zainteresować się 6sz92 bo za jakiś czas może być to towar mało chodliwy. Grad-2 nie nadaje się do rekowania żołnierza z 76 WDD z okresu wony w Osetii Południowej, szpej który się nadaje to 6sz92 we florze, 6sz92-5 we florze, Tarzan M22 w Liesie oraz parciana ładownica 4 komorowa.
    Tarzan to jest dosyć szmaciana kamizelka i dziwnie się ją nosi, aczkolwiek egzemplarz z aukcji to ciekawostka raz ,że podszycie w Bieriozce dwa ładownice na magazynki do RPK. 74.
  10. # 11
    ah nie wiem co Mi się ubzdurało z tym gradem, tak to jest jak się wstaje 4:30 do pracy i wraca o 17:00 nie kontaktując bez łyku kawy. Umówmy się, że nie było tematu o wyżej wymienionej kamizelce. 6sz92 chętnie bym kupił nawet i jutro, ale u Mnie jest dosyć powszechny w Polsce problem-brak pieniędzy. Dałbym całą wypłatę gdyby nie konieczność innych wydatków których nie da się pominąć. Cóż 400 zł za chesta nie wydam choć wygląda dla Mnie super w porównaniu z zachodnim sprzętem, muszę zostać przy m22 a na 6sz92 odkładać do skarbonki :) Maksymalnie 160 zł warto wydać dla ów ciekawostki a jak nie to kupuje Liesa z frontowca. Buty postanowiłem kupić również odrazu skoro kupuje mundur od tego samego sprzedawcy. Myślę, że otrzymałem już wiele satysfakcjonujących rad od was więc temat chyba do zamknięcia. Spasiba towarzysze, dam znać jak już zrobię zakupy.
  11. # 12
    Tak przy okazji:

    [wstęp]

    Przeglądałem zdjęcia rosyjskich żołnierzy właśnie z Gruzji, gdyż sam, podobnie jak autor tematu, mam ochotę ustylizować się na ten okres. Głównie ze względu na to, że Flora to kamuflaż, który najbardziej mi się podoba, więc chciałem ułożyć sobie sprzęt pasujący do munduru we florze. Patrząc na kamizelki, znalazłem na forum zdjęcie M22 Tarzana, ale w kolorze zielonym, bez kamuflażu. Powieliło mi się to parę razy, natomiast w ogóle nie mogłem znaleźć M22 w Liesie. Dlatego właśnie cały czas byłem przekonany, iż "do Gruzji" to M22 tylko zielone.

    [koniec wstępu]

    Czy mógłbym więc poprosić o jedno lub dwa zdjęcia w zestawieniu flora + m22 lies? Ciekawi mnie, jak to się prezentuje razem.

    Pozdrawiam
  12. # 13
  13. # 14
    Faktycznie. Dzięki bardzo :D

    Ciekawiło mnie, jak będzie wyglądać M22 lies na florze.

    BTW - kiepska kamizelka - masz na myśli wygodę użytkowania i ergonomię? Czy raczej jakość wykonania?
    Czytałem recenzję M22 tutaj na forum z której wynika, że jest ona całkiem ok.

    Pozdrawiam
  14. # 15
    Jakość i materiały...
  15. # 16
    Uwierz mi nówka kosztuje 200zł i powiem krótko nie warto. Oni to nosili bo nie było innej opcji. Z koszer szpeju na tą epokę polecam 6sz92 400zł ale uwierz mi warto bo jest dużo lepsza niż to śmieszne M22.
  16. # 17
    Warto zaznaczyć że lookas mówi tu o tanich kopiach Tarzana, myślę że jeśli wziąć by tu pod lupę tarzana od Spławu problemy znane z kopii by znikły :P