• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Dostałem od jednego z organizatorów info na ten temat. Co prawda jest to raczej nie "nasz" okres (1939r), ale umieszczam info w ramach obowiązku.

    Małopolski Pociąg do Historii jest projektem edukacyjnym zawierającym elementy rekonstrukcji historycznej nawiązującej do szlaku pociągów pancernych w Małopolsce i kampanii wrześniowej. Na wysokim poziomie merytorycznym i edukacyjnym realizowany we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie i Muzeum Niepołomickim na Zamku Królewskim Niepołomicach przypomina o najświetniejszych kartach wojny obronnej 1939 roku i jedynej polskiej broni pancernej dorównującej, a wręcz lepszej od podobnych rozwiązań przeciwnika. Projekt adresowany jest zarówno do miłośników historii oręża polskiego, jak i do szerokiej publiczności, w tym z największych miast Małopolski.

    Misją projektu jest:
    Upamiętnienie historii 2 Dywizjonu Pociągów Pancernych w Niepołomicach oraz historii Kampanii Wrześniowej 1939 roku toczącej się na szlakach kolejowych Kraków - Niepołomice -Tarnów -Szczucin.
    Budzenie zainteresowania zabytkami techniki kolejowej, ich ochrona i zabezpieczenie dla przyszłych pokoleń.


    W załączniku rozkład jazdy pociągu.

    http://www.kolejoweszlaki.pl/
  2. # 2
    Coś czuję że Ząbek będzie zainteresowany :)
  3. # 3
    Wielkie opancerzone pociągi? Łoooooo, sam bym to chętnie zobaczył! Szkoda tylko, że wtedy mnie nie ma w Polszy :(
  4. # 4
    No. To babka z którą rozmawiałem odezwała się ;)