• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam.

    Chciałem zapytać forumowych ASG-owców o jakiś dobry gazowy AK-74M, który byłby przyzwoitą bazą do kolejnych modyfikacji (wiadomo, chyba żadna replika nie pozostaje bardzo długo w swoim "dziewiczym" stanie). Jaką firmę byście polecali? Jakie są wasze wrażenia z użytkowania repliki danej firmy? Gdzie ewentualnie można taką replikę nabyć jeśli jest czymś rzadkim? Chodzi mi o coś w miarę porządnego, póki co cena nie jest istotna (cena samej repliki).

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Pozdrawiam.
  2. # 2
  3. # 3
    @ fumfel hubert:

    Dziękuję za odpowiedź. :)

    Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz, ale ostatnio jestem zabiegany i nie mam zbyt dużo czasu.

    Wracając do wątku: chciałem jeszcze spytać o jakieś informacje na temat tego "GK74MN" - całkiem ciekawa oferta, podoba mi się, ale chciałbym wiedzieć coś więcej (może używałeś tej repliki?)

    Pozdrawiam.
  4. # 4
    O ile się nie mylę, ma na obsadzie oznaczenia bułgarskie.


    Tak odbiegając od tematu, zobaczcie fotkę z ich strony:
    https://samoon.com.tw/image/cache/data/aks-74u/cover74u-500x500.jpg
  5. # 5
    Buda LCT nadziana gazowymi, stalowymi flakami GHK. Wydajność gazowa obleci (ale nie licz że w okolicach zera stopni postrzelasz), trwałe magazynki, części zamienne łatwo dostępne na dalekim wschodzie. W sumie to nie wiem co więcej napisać.
  6. # 6
    Autor cytatu: F_N_G
    Wracając do wątku: chciałem jeszcze spytać o jakieś informacje na temat tego "GK74MN" - całkiem ciekawa oferta, podoba mi się, ale chciałbym wiedzieć coś więcej (może używałeś tej repliki?)


    Nie mam żadnego doświadczenia z gazowymi ak, wrzuciłem tylko link oferty, bo czmychnęła mi parę dni wcześniej przed oczami.
    •  
      Maza
    • 2016-01-30
    # 7
    Jeśli chodzi o AK-74M konkretnie to KSC/KWA robi całkiem fajnego. Odwzorowany w 100% i system gazowy ma całkiem przyzwoity.
  7. # 8
    Witam ponownie i znowu przepraszam za poślizg czasowy.

    Czyli wychodzi na to, że KSC/KWA prezentuje się lepiej od GHK (jeśli to prawda z tymi bułgarskimi oznaczeniami i 100% odwzorowaniem).

    @ Maza:

    Miałeś może okazję używać tej repliki?
    •  
      Sowa
    • 2016-02-03
    # 9
    Miałem GHK AK105, wiec prawie to samo co ten 74 kilka postów wyżej. Na green gazie praca jest bardzo fajna, na CO2 jest jeszcze lepiej, łomotu robi sporo :) Co do odwzorowania to jest to replika LCT dostosowana do gazu, więc praktycznie wszystkie wady (nieliczne) i zalety LCT są tu obecne. Jakość wykonania bez zarzutu, oznaczenia niestety bułgarskie. Mimo wszystko radziłbym Ci jednak odpuścić sobie gaz, a jeśli już się bardzo upierasz to magi bierz na CO2. W innym przypadku o strzelaniu w okolicy zera stopni możesz zapomnieć. Razem z repliką dostajesz tylko 1 magazynek, każdy kolejny to + 50$. Ich pojemność to 50 kulek i nie napełnia się ich ekspresem tak jak tych do elektryka, więc 2-3 to minimum do zabawy. Dodatkowo dochodzą jeszcze koszty gazu/kapsuł.
  8. # 10
    No i pamiętaj jak stosujesz Co2 to szykuj dziengi na wymianę flaków, bo klękną. Znaczy w sumie klękną tak czy siak, ale szybciej.
  9. # 11
    @ Sowa & Nath:

    Nareszcie mam chwilę i mogę odpisać, także to uczynię. Panowie mówią o Kałasznikowie GHK (dziękuję za dość obszerne informacje :) ) - a jak się sprawa ma z KSC/KWA? Jest podobnie czy też może zupełnie inaczej (w odniesieniu do tego, co napisał Sowa)?
  10. # 12
    Kałach KWA to zupełnie inna para kaloszy. Jest fajnie odwzorowany, to jedna z lepszych "wyglądowo" replik 74. Co do samego systemu gazowego to jest to autorski system KWA. Nie ma chyba magazynków na co2 (ja nie spotkałem), a repliki te nie są szczególnie popularne w kraju nad Wisłą.
  11. # 13
    Ponownie daję znak życia. :)

    @ Nath:

    Dziękuję za informacje. :) W sumie nie wiem o co jeszcze mógłbym zapytać, chyba rozejrzę się jeszcze trochę i pewnie dokonam zakupu. Ale ogólnie dziękuję za wszystkie informacje w tym wątku. :)