• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Autor cytatu: Blood.SuckerPoddaję się :( Master of Disaster

    Nie poddawaj się :) skoro nie możesz dostać odpowiedniego koloru to rozjaśniaj i barw. A gdy poszukasz na forum to znajdziesz różne wypowiedzi o jedynym prawdziwym koszernym kolorze ;)
  2. # 32
    Spokojnie, już zacząłem barwić. Jedynie zdziwił mnie nalot ze strony Yakarov'a co do kolorów itp. No i nie sprawdziłem ebaya co zasugerował Kamil ;)
  3. # 33
    Ja nikomu nie bronię barwić. Ale z doświadczenia wiem, że oryginalny naturalnie wymymrany jest zawsze lepszy od sztucznie jakabyniepodkolorowanego.

    Ale co ja tam wiem.
  4. # 34
    Nie wiem czy się rozumiemy.
    Koloruję dla zmiany koloru z ciemnozielonego na musztardowy/khaki. A jak już będę miał taki "kolorowy" chicom to czeka go wielokrotne pranie, leżenie na słoneczku, tarzanie w ziemi, brudzenie smarem itd.
    Popełniłem błąd kupując milteca zamiast chesta z ebay'a jak zasugerował Kamil. Teraz to nadrabiam żeby się nie bawić się w odsprzedawanie i ponowne ściągania oryginału.
    Specjalnie dla Ciebie Yakarov (nie bież tego do siebie) wstawię tu foty jak go wyfarbuję i wytarzam i (jak zechcesz oczywiście) stwierdzisz czy to sztuczne czy nie. Bo ja z zasady unikam "sztuczności" szpeju tym bardziej jak nie jest oryginalny z epoki...
  5. # 35
    Chodzi o to, że ciemnozielony milteca też może być ładny jak się go utytła. I też jest ok.
    Ale rozumiem Ty chcesz mieć musztardowy/khaki bo takie są koszerne.
    Ciemnozielone też są koszerne.

    A w temacie.
    Jak Ci nie wychodzą kolory, to pewnie wina barwników i przygotowania materiału. Ogólnie dostępne tanie barwniki są dosyć nieprzewidywalne. Zwłaszcza, że materiał zapewne był już barwiony fabrycznie. A detergent/wybielacz nie zawsze usuwa całkowicie. Lepszy efekt daje pranie kilkukrotne w pralce z detergentem i dodatkiem wybielacza niż namaczanie na kilkanaście godzin.
  6. # 36
    Jak Ci nie wychodzą kolory

    Właśnie, że wychodzą. Nie pierwszy raz się w to bawię, a od milteca już "obrabiałem" kilka fantów. Ale fakt z praniem lepiej wyjdzie niż leżakowanie w misce, a przyznam się że nie wpadłem na to. No to mamy już jakiś konsensus :)
  7. # 37
    Hmmm... ja swojego czikoma odbarwiałem w misce z domestosem.
    Przez te kilka lat używania się dodatkowo utytłał, poplamił... wygląda nieźle.