Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 1
  Polecam wszystkim zainteresowanym tę pozycję . Sporo ciekawostek.

  https://www.facebook.com/Podr%C4%99czniki-taktyczne-753268708021036/?fref=ts

  Załączniki:

  • 13015503_1290371380977430_8107582285952138512_n.jpg
  •  
   Maza
  • 2016-04-23
  # 2
  Napisany przez dwóch polaków a na okładce gość w białoruskim maskałacie. Legit as shit.
 2. # 3
  No raczej nie napisany przez Finów - ale jak się nie czytało to po co się wypowiadać. Chyba że na zasadzie totalnej negacji :)
 3. # 4
  Ale Maza nie wypowiedział się na temat treści książki, a jedynie odniósł się do okładki, która kogoś będącego choć trochę w temacie może zniechęcić. Skoro autorzy zatwierdzili taką okładkę, to istnieje szansa, że nie widzą różnicy między maskałatem białoruskim a rosyjskim. Dodatkowo, ten kamuflaż to w użytku był w niewielkiej ilości.

  O wiele wiarygodniejsze wrażenie robiłaby książka napisana przez Rosjan, a szczególnie takich, którzy w jakimś specnazie służyli. Nie umniejszam tutaj wiedzy autorów - nie wypowiadam się na ten temat.

  Nie robi to dobrego wrażenia, być może sama książka jest dobra.
 4. # 5
  delim0m - ciekawe jaką różnicę widzisz w Partizanie Medusa VSO a np. Chimerą Modoksu która raczej jest produkowana już ciut za Orszą - jeśli możesz wypunktuj. Ale to raczej pytanie nie w tym temacie.
 5. # 6
  Autor cytatu: dexterdelim0m - ciekawe jaką różnicę widzisz w Partizanie Medusa VSO a np. Chimerą Modoksu która raczej jest produkowana już ciut za Orszą - jeśli możesz wypunktuj. Ale to raczej pytanie nie w tym temacie.


  Ale o co chodzi? To się jakoś odnosi do mojej wypowiedzi?

  Różnicę widzę taką, że producent jest inny, jak i kraj pochodzenia produktu. Taka sama różnica jak między Suezem a Multicamem Crye.
 6. # 7
  Co do Suezu i Multicama Crye to są różnice, widziałem oba, oba macałem i mogłem porównać ;) Więc proszę nie mówić że nie ma. W 2 serii były na 100% choćby kolorystyczne (polak znacznie ciemniejszy i bardziej zielonkawy) a dla odmiany jedna z ostatnich serii dla boru była bardziej pomarańczowa ;)

  Co do książki, to polecam poczytać o autorach, sami piszą że wzorują się na podręczniku Białoruskiego specnazu z lat 90 (więc de facto to podręcznik radziecki z tego okresu). Po za tym sami autorzy też podkreślają że posługują się dostępnymi instrukcjami WDW, książkę mam w ręku. Z autorami rozmawiałem osobiście.

  Co do mundurów w książce.. Nie są rosyjskie.. bo? Bo tylko VSO było chętne do współracy od, tyle, cześć pieśni ;) A ponoć rusofile nie byli chętni do tworzenia książki :)

  Więc polecam kupić i zapoznać się ;) opcjonalnie popytać kolegów kto ma i pożyczyć bo wiele informacji jest dość ciekawych i pasuje do Rosjan jak ulał :) Szczególnie intrygujące są in "znaki patrolowe" wybitnie mało rozbudowane i proste.
  Ogólnie serio ciekawa lektura, zresztą nie pierwsza książka tych panów jaką mam, naprawdę wiedzą co piszą i robią to bardzo prosto i przystępnie.

  Pozdrawiam i proszę żeby nie traktować mnie jak trolla ;)
 7. # 8
  Autor cytatu: Andej997Co do Suezu i Multicama Crye to są różnice, widziałem oba, oba macałem i mogłem porównać ;) Więc proszę nie mówić że nie ma. W 2 serii były na 100% choćby kolorystyczne (polak znacznie ciemniejszy i bardziej zielonkawy) a dla odmiany jedna z ostatnich serii dla boru była bardziej pomarańczowa ;)


  No właśnie o takie różnice mi chodzi, co miało na celu zobrazować niezorientowanym - poprzez polski przykład - różnice między wymienionymi przez dextera maskałatami.

  Dzięki za objaśnienie na temat książki.
 8. # 9
  Pomijając kwestię białoruskości / ruskościo / radzieckości, to okładka jest po prostu kiepska. Zestaw z okładki jest OK na niedzielną strzelankę (bo lekki, i maskuje), ale na okładce o wiele lepiej by pasowało np. archiwalne zdjęcie z ćwiczeń żołnierzy radzieckich / rosyjskich / białoruskich (do wyboru) gdzieś z okresu 1990-2000. Zdjęcia takie zazwyczaj można kupić (np. w getty images), nie trzeba się zgłaszać do "rusofili" - którzy co najwyżej sami mogą spróbować coś zaaranżować, co nie zawsze dobrze wyjdzie. Z resztą nawet ze zdjęć VSO na pewno da się znaleźć coś lepiej (autentyczniej) wyglądającego.

  Treść oczywiście może być bardzo fajna, odnoszę się tylko do okładki, która psuje pierwsze wrażenie.
  •  
   Maza
  • 2016-04-25
  # 10
  Dexter,
  Z polsko-białoruskich kopii oporządzenia przerzuciłeś się na polsko-białoruskie kopie książek? :D
 9. # 11
  Panowie nie ocenia się książek po okładce ;)
  Wydaje mi się, że fajnie iż autorzy jednakowoż postarali się nadać jej rosyjski charakter ;) A jeśli was bolą takie, relatywnie, drugorzędne kwestie. No to wam jej nie polecę bo pojawiają się zdjęcia modeli w, chociażby spodniach woodland czy jakiś amerykańskich/zachodnich kamizelkach.
  Dla mnie w niej dużo ważniejsza jest zawartość merytoryczna aniżeli zdjęcia które będą "rosyjskie" a będą miały nikłą wartość merytoryczną ;)
 10. # 12
  Autor cytatu: Andej997Panowie nie ocenia się książek po okładce ;)


  My oceniamy okładkę po okładce, co każdy w swojej wypowiedzi wyraźnie zaznaczył. Chyba można.
 11. # 13
  Cały wątek tylko rozprawiacie o tym że okładka jest kijowa, ludzie skupcie się na treści książki a nie na tym co widać na 1szy rzut oka.
 12. # 14
  Paweł - Adwersarzy nie przekonasz. :)
 13. # 15
  I jak treść książek?
 14. # 16
  Taka dygresja... do martwego wątku, ale zawsze

  Autor cytatu: MazaNapisany przez dwóch polaków a na okładce gość w białoruskim maskałacie. Legit as shit.


  Sporo pracuję z różnymi książkami i z tego typu 'babolami' można spotkać się bardzo często, aby nie być gołosłownym:

  http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/159000/159881/352x500.jpg


  Książka, będąca wspomnieniami brytyjskiego sapera, a na okładce mamy uroczego jankesa.  Ale moim faworytem jest to:  https://ecsmedia.pl/c/fiasko-amerykanska-awantura-wojenna-w-iraku-2003-2005-b-iext53146892.jpg


  Książka niby o jankesach w Iraku, a na okładce herbatnik z 'późnego afganu'

  .

  A teraz nowość, która dopiero co pojawiła się na rynku:


  https://ecsmedia.pl/c/tylko-przezyc-prawdziwe-historie-rodzin-polskich-zolnierzy-b-iext53739902.jpg


  'Prawdziwe opowieści rodzin polskich żołnierzy', a na okładce herbatnik

  .