• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam.Jestem nowy na forum i z góry przepraszam jeżeli dubluje temat i/lub wybrałem nie ten dział.
    Ad rem: Jestem graczem ASG i postanowiłem stylizować się na wymieniona w temacie formacja. Niestety, moja wiedza o wojskach FR jest bardzo niewielka. Zwracam się zatem z prośbą do szanownych forumowiczów o odpowiedzi na następujące pytania:

    -Czy nazwa ,,Morpiech" jest poprawna w odniesieniu do współczesnych oddziałów?
    -Czy Piechota Morska FR używa AK74M(taka replikę posiadam)?
    -Jak nazywa się kamuflaż którego ta formacja używa i jak się on sprawdza w polskim plenerze(strzelam się głównie w lesie)?
    -Jakich butów i plecaków(najlepiej takich ok 30 litrowych) używa PMFR?
    -Jakich kamizelek i/lub pasoszelek ta formacja używa?
    -Jak jest z bronią boczna? Używają Makarowów?I czy w pistolety są wyposażeni tylko osoby wyższe szarżą?

    Chciałbym zaznaczyć,że mam zamiar stylizować się na współczesną Piechotę Morską Federacji Rosyjskiej,a także że sprzęt będzie służył do schludnej stylizacji(czytaj:porządnego tyrania po lesie),a nie rekonstrukcji konkretnych oddziałów,więc nie muszą być to 200% oryginały za X złotych.Z góry dziękuje za odpowiedzi.Jeszcze raz przepraszam jeżeli wybrałem zły dział,ale ten wydał mi się najbardziej odpowiedni.

    P.S:Założyłem ten post,ponieważ nie mogłem znaleźć tematu gdzie ,,łopatologicznie" opisano by Piechotę Morska Federacji Rosyjskiej.(Nie licząc tematu gdzie poruszono temat radzieckiej piechoty morskiej).
  2. # 2
    Witaj kolego. Ogólnie bardzo nie lubimy na tym forum takiego " chce robić stylizacje, wiem że ta jednostka ma kałasze , co mam dokupić" , bo to nie na tym polega.Poszukaj na różnych stronach , przekop forum ,zdobądź podstawową wiedzę i potem jeśli by Ci coś brakowało możesz się ew pytać. To tak jakbym powiedział "Chcę robić stylizacje SWATU , wiem że używali jakieś tam m16 mam czarną kamze ACM czy będzie pasować"...
  3. # 3
    OK. Douczę się i potem odświeżę post. A mógłbyś polecić jakieś inne strony(najlepiej po Polsku) z ,,pewnymi" informacjami? I co wpisywać w google żeby wyskakiwało co trzeba ,bo mnie się już pomysły skończyły...Co bym nie wpisał to wyskakuje ,,Rosyjska Piechota Morska na Krymie..." i tp. A tak na przyszłość:dobrą kategorię wybrałem?
  4. # 4
  5. # 5
    6b27, 6sh92,flore a na nogi biercy do tego naszywkę na ramię i masz stylizacje morpiecha :)
  6. # 6
    Molotok,dzięki,zdjęcia bardzo się przydały.
    Kaszub,dzięki,nazwa kamizelki to jedna z dwóch rzeczy których nie mogłem znaleźć.

    Dobra,trochę się do edukowałem,chyba możemy zacząć rozmawiać.Jednak jeżeli popełnię błąd,to proszę mnie poprawić.

    Kaszub napisał ,że chcąc stylizować się na Morpiech powinienem używać flory.Ale na zdjęciach widziałem ich w cyfrowej florze. Który kamuflaż jest poprawny/bardziej współczesny?Czy te różnice wynikają z tego ,że ,,cyfry" używa np:Morpiech bałtycki,a ,,zwykłej" np:czarnomorski?

    O butach Biercy wyczytałem ,że to takie Desanty.Ale desanty się do ASG raczej niezbyt nadają. Jest jakaś inna opcja,np:coś z ,,wstawkami" z kordury?

    Co do plecaka to spodobał mi się RD-M,ale nie wiem czy pasuje on do stylizacji.

    Kamizelkę najpewniej wezmę 6sh92,ale czy pasowałyby jakieś inne? Tak na przyszłość pytam...

    O tym jakiej broni bocznej używają żadnych informacji nie znalazłem.Proszę o pomoc w tej sprawie.

    P.S:Chciałbym przeprosić jeżeli odebraliście mój wpis jako pytanie typowego asgeja z gimbazy.Postanowiłem się stylizować,ponieważ nie chcę mieć każdej rzeczy ,,z innej parafii" (np:AK74M+ACOG,Beretta m9,kamizelka holenderska,mundur w UCP) oraz by jakoś porządnie wyglądać,a nie bo mi się dresy z targu podarły/znudziły.Na marginesie:nie jestem na tyle niedoświadczony/niedoinformowany by inwestować w sprzęt AllChinaMade (notabene:gdybym interesował się sprzętem ACM
    to najpewniej nie pisałbym tutaj,bo szukałbym sprzętu w ,,wuzete" by stylizować się na np:GROM lub JWK.Nie żebym miał coś do ludzi stylizujących się na polskie jednostki...).
  7. # 7
    Jeżeli chodzi o biercy to ja używam do airsoftu i bardzo sobie chwalę-miękkie, wygodne i do tego niedrogie (chociaż moje odczucia mogą być trochę nieobiektywne bo wcześniej biegałem w opinaczach :D). Jeżeli się na nie zdecydujesz to lepiej skonsultuj rozmiar rzeczywisty ze sprzedającym bo but jest przewidziany pod użytek z onucami, więc jest trochę większy niż jest napisane.
  8. # 8
    Cyfrowa flora jest aktualnie przepisowym wzorem w FR jednak flora nadal jest również powszechna. Kamizelki dla Morpiechu raczej tylko z wyżej wymienionych, to nie są jakieś specjalne jednostki. Akurat Bercy są o wiele lepsze od polskich desantów i koszer. Co do rosyjskich boczniaków to nawet nie ma się co rozpisywać. Repliki rosyjskich pistoletów są trudno dostępne, drogie a jakość wykonania też nie najwyższa, nie mówiąc o wytrzymałości.
  9. # 9
    Dzięki za pomoc. A co sądzicie o tym plecaku? Koszer? Jak z jakością wykonania?
    >Chudy A co doradzisz jako zamiennik superprokoszer boczniaka? Jakiegoś CeZeta?
    >KarolKaroler3K Co do tych butów:Obcierały coś na początku?Gdzie kupowałeś?Jest opcja by to gdzieś w Polsce na miejscu przymierzyć?
  10. # 10
    Swoje kupowałem na allegro od użytkownika morpiech666 (http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=38544932), ale z tego co widze to chwilowo nie ma ich na stanie. Napisz do niego, może akurat będzie się wybierał to Ci ściągnie. Generalnie te buty nie obcierają, raz mi się tylko zdarzyło na długiej wędrówce.
  11. # 11
    Durne pytanie:ładownice w tej kamizelce(6sh92-3)można swobodnie przesuwać,odczepiać i etc.?
  12. # 12
    Ładownice na kamizelce są stałe, zaś na pas możesz sobie zamocować czego dusza zapragnie :P Jestem szczęśliwym posiadaczem 6Sz92 i jak najbardziej kamzę polecam :) Oblukaj sobie ten filmik KLIK
  13. # 13
    Tovarish,serdeczne dzięki za odpowiedź. Nie sądziłem że ktokolwiek mi odpowie po tak długim czasie.
  14. # 14
    Dobrze się złożyło, bo akurat trafiłem na ten temat :) Jak idzie praca nad stylizacją?
  15. # 15
    Tako,nijako. Dobrych sklepów szukam,bo na ebayu albo nie mają tego co potrzebuje (6sh92-3 w vsr) albo każą sobie płacić jak za zboże. Na forum wyczytałem że jest parę sklepów zagranicznych,ale u mnie trochę średnio z językiem. Poza tym na razie zbieram kasę.
    Tovarish,jest opcja z tobą pogadać na PW,na Facebooku czy coś? Bo sprawiasz wrażenie pomocnego a jeszcze bym się o parę rzeczy dopytał a nie chcę forum zaśmiecać, poza tym tak poszło by szybciej, niż byśmy mieli pisać odpowiedzi co tydzień albo lepiej.
  16. # 16
    Czy ktoś wie jakich ochraniaczy na kolana używa piechota morska ?
  17. # 17
    Zagubiłem ten wątek w odmętach mojej pamięci :/ Jeśli jakimś cudem nadal szukasz pomocy, to zapraszam na olafityle@o2.pl