• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam Serdecznie!
    Niedawno pytałem się Was jakie wybierać repliki. Potem pytałem o krótkofalówki a teraz przyszedł czas o przepisy i mam nadzieje że ktoś mi z tym pomoże bo nie chcę problemów z służbami.
    Przyjaciel wyremontował już UAZ'a i chcemy zrobić pierwszą akcję w Bieszczadach będzie to sam marszobieg na około 30 km. Oczywiście marszobieg będzie z ominięciem wszystkich miast, miejscowości, ulic i domów. Tylko i wyłącznie las omijać będziemy też ścieżki turystyczne i punkty widokowe tak by nie zostać wykryci.

    Nie planujemy strzelać jednak repliki bierzemy dla klimatu.

    Będziemy starali się zachowywać tak jak by to było prawdziwe pole walki tak jak uczyli Nas na marszobiegach w wojsku.

    I teraz pytania za 100 punktów.
    1. Czy mamy prawo nosić kompletne umundurowanie rosyjskie (bez pagonów i oznaczeń)?
    2. Czy mamy prawo wejść do lasu państwowego?
    3. Co ze sobą zabrać jakie dokumenty?
    4. Co robić w razie kontroli lub zatrzymania przez Straż leśną lub policje?
    5. Czy gdzieś zgłosić naszą obecność?



    Podsumowanie:
    Jest Nas 5 i mamy kompletne umundurowanie rosyjskie (mundury, hełmy, plecaki, kamizelki oraz karabinki).
    Posiadamy zarejestrowanego w Polsce UAZ'a 469 który desantuje Nas w miejscu A i odbierze z punktu końcowego.
    Nie będziemy rozbijać obozów oraz spożywać alkoholu.
    Nie będziemy strzelać.
    Nie będziemy palić ani ognisk ani papierosów.
    Będziemy zachowywać się skrycie.
    Nie będziemy wchodzić na tereny prywatne.



    Pozdrawiam
  2. # 2
    Co do tych pytań to czym to sie bedzie różnic od zwykłego strzelania?
    Na strzelanie tez ubierasz ten sam mundur, wchodzisz do lasu państwowego i mozesz byc "złapany" przez służby leśne.
  3. # 3
    Chyba jest różnica bo nie robimy hałasu :)
    Ale wracając do tematu, jakie są konsekwencje takiego "złapania" swoją drogą chociaż w to że służba leśna Nas znajdzie to mało wierzę. Bardziej obawiam się straży granicznej gdyż operować będziemy niedaleko granicy z Ukrainą. Co robić w przypadku zatrzymania?
    •  
      Uber
    • 2016-07-24
    # 4
    Na pewno spokojnie i powoli odłożyć repliki i stosować się do poleceń, nawet jakby kazali złapać się prawą dłonią za lewe ucho i skakać na jednej nodze
  4. # 5
    Ok rozumie. A może zgłosić fakt przebywania w lesie gdzieś tak na wszelki wypadek?
    W wojsku jak nam grzybiarze lub myśliwi podchodzili pod poligon to mieliśmy zgodę na oddanie salw w ich kierunku albo organizowaliśmy łapanki niby to było jeszcze przed upadkiem UW więc pewnie coś się zmieniło ale nie chciał bym się znaleźć teraz na ich miejscu...

    W kontekście prawa jest jakiś zakaz chodzenia z replikami po lesie?

    Z tego co czytałem zakaz umundurowania dotyczy tylko mundurów Polskich służby więc z tego rozumiem że w rosyjskim możemy swobodnie się przemieszczać jeśli pozbawione są pagonów i naszywek.
    •  
      Uber
    • 2016-07-24
    # 6
    W mundurach możesz swobodnie chodzić, ja dzisiaj przed strzelanką robiłem zakupy w dole od sumraka i majce, chociaż zależy, czy ktoś nie ma jakiegoś urazu na tym punkcie. O zakazie chodzenia z replikami po lesie nie słyszałem, jednak trzeba zachować szczególną ostrożność, żeby kogoś nie wystraszyć
  5. # 7
    @Assasin powiem ci tak (jako że sam pracuje w Służbie Leśnej) najlepiej żebyście to zgłosili leśniczemu/ym stosownym terytorialnie do miejsca waszego marszobiegu. Przeważnie jeśli przyjdziesz wcześniej i powiesz co i jak to nie robimy z tego problemu a nam jesli ktoś was zauważy z replikami bedzie łatwiej uspokoic kolegów ze Straży Leśnej lub Policji. Tak przynajmniej to działa u mnie w Nadleśnictwie.
  6. # 8
    Zadzwoń do odpowiedzialnego Nadleśnictwa i poinformuj o waszym marszu- to gest grzecznościowy wobec zarządcy lasu.
    Pozwolenia żadnego nie musicie mieć- do lasu może wejść każdy, jeśli nie ma akurat zakazu.
    Chyba, ze planujecie poruszać się pojazdem po duktach leśnych- wtedy konieczna jest stosowna przepustka
  7. # 9
    Co do UAZa to już załatwiliśmy zgodę na 3 odcinki w lesie reszta to normalne drogi.