• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam. Chciałbym prosić o pomoc w wytłumaczeniu pewnej kwestii, ale mam nadzieje, że Rosyjska armia, a raczej jej struktura jest dość skomplikowanym tematem (a może się tylko tak wydaje ?) nie tylko dla mnie ;) Otóż, czy Specnaz to jednostki specjalne wchodzące w skład m.in. GRU i nie zależne od innych jednostek Specnazu działających przy innych instytucjach ? Chodzi mi o to, czy np. GRU ma swój Specnaz, a inne instytucje swój Specnaz ? Z góry proszę o wybaczenie jeżeli mój temat jest śmieszny ;)
    •  
      Maza
    • 2016-10-28 *
    # 2
    Specnazem to się nazywa też byle jednostkę rozpoznawczą typu DSzRG (Dywersja Szturm Rozpoznanie). Więc tak, Wojsko-wojsko, MWD (Gwardia Narodowa), FSB, GRU, SWR, FSO (Federalna Służba Ochrony, nie ci od polonezów), poilcja i inne mają swoje specnazy.

    Przykładowo, 45 OGP WDW podchodzi pod GRU, Alfa i Wimpeł pod Centrum Specjalnego Przeznaczenia pod FSB, SSO pod dowództwo Armii, Witiaź pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych itd.

    Albo jak w USA, nie ma jednych KOMANDOSÓW, którzy robią wszystko. FBI ma swoje HRT, CIA ma swoich SADów, Marynarka SEALSów, armia swoje Zielone Berety, Marines mają Force Recon, Policja ma swoje SWATy itd.

    W tak wielkim kraju jak FR, by było głupotą, żeby za wszystko odpowiadał jeden mityczny, rzucający saperkami i noszący buty na rzepy SPECNAZ. Nie da się wyszkolić nikogo na operacje antyterrorystyczne, rozpędzanie tłumów, ochronę rządu, operacje rozpoznawcze i dywersyjne za granicami kraju jednocześnie.
  2. # 3
    Czyli.... 45 samodzielny pułk rozpoznawczy jest tzw. specnazem podlegającym GRU, tak ? Co jeszcze ze specnazu podlega GRU ? Pytam się głównie o GRU ponieważ to mnie interesuje w tej chwili. W mojej głownie tworzy się teraz jakiś model, że np. każda instytucja typu GRU, FSB ma swoich ludzi do tzw. zadań specjalnych nazywanej specnazem, tak ? I jeśli np. GRU chce zrobić zwiad na terytorium innego państwa to wysyła tam swój specnaz czyli ludzi do zadań specjalnych, dobrze to pojmuję ?
    •  
      Maza
    • 2016-10-28
    # 4
    cincin

    Czytałeś w ogóle co napisałem?
  3. # 5
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Specnaz

    Polecam, przyznam, że momentami śmiechłem. Fakty przeplatają się z bajkami.

    Natomiast tutaj, artykuł jest dobry:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Spetsnaz
  4. # 6
    W uproszczeniu można powiedzieć że "specnaz" to tak jakbyś po polsku powiedział "siły specjalne" - bliżej nieokreślone ogólne pojęcie na żołnierzy/funkcjonariuszy wyspecjalizowanych pododdziałów czy to w składzie wojska czy MSW. To samo jest u nich.

    W przypadku 45 Brygady to będzie mniej wiecej coś takiego: Siły Zbrojne FR -> Wojska Powietrzno-desantowe -> 45ta Brygada