• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Powitał.

    jak początkujący rusofil, od dłuższego czasu przeglądam forum i szukam informacji nt. sprzętu.

    Na pierwszy maskałat i gorkę planuję właśnie w kamuflażu SS lieto, ze względu na słabą dostępność SSO (na frontowcu wszystko wyprzedane, allegro i komisy na forach świecą pustkami), rozważam zakup partizana i gorki ze wstawkami VSO.
    W jednym z wątków na tym forum znalazłem wypowiedź, że:

    "W przeciwieństwie do SS-Lieto VSO kolory są całkiem OK. Nie jest to SSO, ale dają radę. Ogólnie nie żałuję zakupu, chociaż zdecydowanie nie jest to mój podstawowy maskałat. (...)"

    Post jest z 2014 roku, stąd moje pytanie - czy wybarwienie (kolor) partizana VSO jest ok, czy w dalszym ciągu coś nie tak?

    Alternatywą jest na początek zakup KZM z allegro, ale wolałbym coś porządniejszego.

    Z góry serdecznie dziękuję za info.
  2. # 2
    Witam-Matwiej

    Co do tkanin używanych w naszych maskałatach VSO Partizan i Anorak Madusa i SS Lieto są to tkaniny z tej samej fabryki z której tkaninę pozyskuje SSO, Jedynie w maskałatach Liuks używana jest inna tkanina znacznie tańsza co ma ewidentny wpływ na cenę.
    Ewentualne różnice w maskałatach Partizan i Anorak w ss lieto mogą brać się z różnic w odcieniach w poszczególnych partiach dostaw.Jednocześnie Anoraki SS Lieto od VSO są wyprodukowane z tkaniny 165 gram a nie jak SSO z 210 gram co w przypadku maskałata letniego daje większy komfort termiczny w warunkach letnich.