• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Jak w temacie, mając możliwości obróbki i zrobienia repliki kolby, postanowiłem, że spróbuję zrobić własną kopię niż płacić kilka Jagiełłów za nią. Z zdjęć ogarnąłem jako tako elementy które trzeba byłoby zrobić. Jedynym problemem są wymiary wszystkich elementów, a także tych inbusów które służą do regulacji (?). O ile znalazłby się jakiś rusofil który byłby w stanie zwymiarować to i owo to byłbym wdzięczny. Masowej produkcji nie planuję, jednak z wykonaniem kilku egzemplarzy dla chętnych, myślę, że nie ma większych problemów. Wykonałbym prototyp, poprawił to i owo, to sądzę, że za koszta materiałów i użycia narzędzi, cena wyszłaby nieporównywalnie mniejsza niż u azjatów.
    •  
      Maza
    • 2017-08-05
    # 2
    MG Shutze robił customa tej kolby na podstawie "bazy" od Asury, dorobił stopkę, bakę i chyba elementy regulacji. Inna sprawa, słyszałem, że ta kolba nie jest najwygodniejsza.
  2. # 3
    Chodzi Tobie o małą wygodę oryginału czy repliki? Wydaje mi się, że to kwestia stopki i ogumienia na niej. Musiadłbym przy tym przysiąść i dokładniej przemyśleć, ew. zmodyfikować lekko kolbę, ale to jak już coś zrobię.
  3. # 4
    Miałem ją - wygodna, tylko trzeba dać dodatkową gumową stopkę i iedt bajo.
  4. # 5
    no właśnie wygodna czy nie, chcę się podjąć zrobienia samodzielnie repliki kolby, ale nie mam niestety wymiarów elementów, aby móc się zabrać za wycinanie tego.
  5. # 6
    masz już wymiary?
  6. # 7
    Co by nie robić nowego tematu. Czy mógłby ktoś się podzielić opinią na temat użytkowania kolby pt-1? Jakie repliki są najlepsze itp?
  7. # 8
    Miałem od core. bakę trzeba odwracać bo fabrycznie jest niewygodna. Poza tym cacy.