• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Posiadam Ak74n Boya i mam "mały" problem. Złamał mi się ząb suwadła (ZnAl) i nie mam pojęcia jak to coś naprawić. Nie widziałem tej części ani w sklepach, ani na Allegro. Może ktoś z was ma pomysł jak to naprawić...? Bo tak w ogóle chce sprzedać tego boya ale nikt go nie weźmie z taką usterką... :/ A na części nie chce, ewentualnie jak nie da się naprawić suwadła.
    •  
      Morn
    • 2008-10-18
    # 2
    może nie to dokładnie ale jeżeli jest coś takiego to w innych sklepach normalny pewnie też jest
    http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1258
  2. # 3
    po 1 - suwadło z taiwanguna to "suwadło taktyczne" (inny kształt)
    po 2 - wygląda na przygotowane do "standardu TM", trudno powiedzieć, czy będzie pasować do Boy'a

    Ivan - jak możesz zrób jakieś foto, bo trudno zgadnąć w którym miejscu to suwadło ci się złamało.
  3. # 4
    Hmmm zdjęcie na razie nie mam jak zrobić, ale może jaśniej to opiszę:
    ząb suwadła (ten wystający w lewo dzyndzelek za którego ciągniemy palcem) po prostu odpadł od reszty i wygląda to tak, że suwadło jest w całości a tego zęba po prostu nie ma i nie ma za co ciągnąć, żeby odsłonić komorę HU. Postaram sie zrobić zdjęcia ale trochę to potrwa :/
  4. # 5
    No jak dla mnie już wszystko jasne, więc foto niepotrzebne.

    A masz ten "ząb" gdzieś? Czy go zgubiłeś? Bo jeśli masz to mógłbyś po prostu go przymocować w jakiś sposób. Innym rozwiązaniem może jeszcze być "suwadło dekoracyjne" od VFC (ale to wydatek w granicach 150-200zł, no i nigdzie go w PL nie ma).
  5. # 6
    Mam mam ten ząb codziennie na niego patrze i się wkurzam...
    Próbowałem go przylutować ale ZnAl sie nie lutuje, nie wiem tylko czy można taki stop spawać... Można? Jako ostateczność pójdę do jakiegoś zakładu gdzie robią odlewy broni deko - do rekonstrukcji dam im suwadło i powiem żeby mi zrobili odlew aluminiowy tylko to pewno drogie będzie...
  6. # 7
    Chłopak luzuj dolta, rób to jak robią modelarze:)

    Po pierwsze potrzebujesz wiertełko fi 1. Nawierć otwór w dzwigni i w suwadle. Przetknij tam jakiś pin (drut ale dość mocny ) i sklej porządnym klejem. Np. poxipolem, albo znajdź w metalowym klej do stali - dwuskładnikowy.
    Powinno trzymać. Ja wklejam tak gwinty do luf BOYI i żaden się nie ruszył o milimetr ;) Oczywiście ładnie oczyść powierzchnie przed klejeniem. Jak nie pomorze to szukaj substytutów.
  7. # 8
    Możesz bliżej przybliżyć jak to z tym gwintem 14mm na lufach w boyi'ach robisz? ja mam ten problem, że gwint swoje przeszedł i niewiele po nim zostało...
  8. # 9
    biorę lufę, wytaczam w środku średnicę fi14 ( zależnie od lufy ), toczę "wsadkę" z gwintem i wklejam ją. Wszystko się trzyma pięknie:)
  9. # 10
    aha ;p dzięki za pomoc ;)
  10. # 11
  11. # 12
    Łał :) nawet ma wybite numery.
  12. # 13
    Problem pojawił się u mnie, suwadło zniknęło z oferty, ale odnośnik dalej działa. Będę ich męczyć...
    Suwadło dostępne jest na wgc i ebaybanned...
  13. # 14
    Nie ten dział, ale jak coś to ja mam samo suwadło na sprzedaż. ;)
  14. # 15
    Grigorij zapytaj na taiwangun
  15. # 16
    I jak jest już na Taiwangunie to suwadło???
  16. # 17
    Pytałem się ==> nie mają...
  17. # 18
    Nie ten dział ale ja mam.
  18. # 19
    Możesz napisać do mnie?
    e-mail jadenkorr@interia.pl
    gg 5444245
    tlen - germ_darkness