• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Dyskusja wydzielona z https://rusmil.net/forum/discussion/6961/1/fsb-szpej-ekwipunek-przyklady-wyposazenia-ze-zdjeciami/

    Hej,
    Piszę w tym temacie bo bezpośrednio odwołuję się do zdjęc w nim zamieszczonych, a także nei chcę zaśmiecać nowym tematem.
    Po uzyskaniu dpowiedzi, jeśli ten post będzie przeszkadzać, usunę go.
    Powiedzmy, że zaczynam moją przygodę z ruskim szpejem, acz podchodzę do koncepcji koszerności bardzo luźno.
    Dlatego też nie mam nawet ciśnienia na oryginalny szpej SSO, a; do tego przejddę za chwilę ;)

    Wymieniane poniżej rzeczy są na zdjęciach powyżej dla okresu 2008-2011

    Czy połączenie:

    - Gorka-4 ( z Anorakiem )
    - Smiersz AK Olive
    - Nakolanniki Hatch Olive ( zaczynam podejrzewać że Rosjanie używają jedynie czarnych :/ )
    - AK-74S
    - kopia Eotecha 552 lub 553
    - Dokerka w Olive lub cyfrowej florze ( czy cyfrowa flora na ten okres w ogóle kiedykolwiek się pojawiła w FSB ?)

    Rzeczy zastanawiające mnie czy by nie wystawiły mnie na zbytnie pośmiewisko:

    - Rękawice "Rage" SPLAV z obciętymi palcami Olive ( podejrzewam, że wprowadzono je po tym okresie, ale są zbyt najsowe dla mnie by ich nie używać )
    Jak będą bardzo dużm faux pas to zamisat tego czarne bezpalcówki ( z Frontowca )
    - Kabura udowa na pistolet w cyfrze ponieważ w olive nie ma w ogóle dla leworęcznego ( pojawia się pytanie o cyfrę )

    Opcje rozwojowe jak będą pieniądze:

    - Fort Defender-2 Molle Emerald/Olive
    - Hełm LSzZ-2DT bo jak rozumiem ZSh-1-2 FSB nie używało?

    Ogólnie w całym zestawie jest dla mnie ważniejsza estetyka w moim prywatnym odczuciu, niż koszerność. Jednak jeśli uzyskanie względnego ogładu pod kątem poprawności wymagałoby drobnych zmian byłbymchętny wysłuchać propozycji.
    Zależy mi na połaczeniu Gorki, Defendera 2 i Smiersza w takiej kolorystyce jak napisałem, więc jeśli nie jest to zbytnia herezja to bardzo by mnie to ucieszyło. Choć też zastanawiam się czy będzie sens systemu nośnego przy balistyce z taką ilością miejsca na ładownice.

    Czy załącznik trochę potwierdza moją wizję?

    Załączniki:

    • 20130505005057-1aa17416-me.jpg
  2. # 2
    I drugi załącznik

    Załączniki:

    • 20130611221419-29ce5237-me.jpg
  3. # 3
    Gorkę od Barsa dostaniesz na luzie za 300zł, Cyfrowej dokierki nie polecam, nie używali tego kamuflażu, raczej to armijny wzór. Nakollanniki pasują, rękawiczki to szczegół, chociaż Splav nikt nie używa. Jak chcesz połączenia smiersza z defenderem to tylko stary wypust, nowego nikt nie używa, chociaż jak już planujesz później mieć balistykę w wersji molle, to lepiej odrazu w nią zainwestuj, taniej wyjdzie niż jakbyś miał kupować pasoszelki. Hełm dobry na FSB, z alternatyw to szukaj k-6 lub Ałtyna o ile ma to być budżetowo. ZSsz używają MWD.
  4. # 4
    Co rozumiesz przez stary wypust? Gorkę mam już kupioną, szyta z tego samego materiału co SSO tylko przez ukraińską firmę Armoline ze Lwowa. Wychodzi 270 zł za nową z przesyłką a wykonanie jest porządne. Tak samo mają własne Smiersze na sprzedaż, ale po nie to się opłaca mi wręcz do Lwowa pojechać bo wyjdzie wtedy poniżej 300 zł za sztukę. Dlatego mówiłem, że nie przykładam wagi do tego by mieć oryginalny sprzęt :) A plan jest by przerzucić ładownice ze Smiersza na balistykę. A nakolanniki pasują czarne czy też oliwkowe?
  5. # 5
    Oliwkowe i czarne są ok. Konkretny model to Hatch Centuriony jeśli chodzi o najpopularniejszy model. Co do tych ukraińskich smierszy, to nie wiem jak z ich jakością, ale nie są w molle tylko przewlekane przez pas główny, więc na defie ich nie założysz. Co do generacji to chodzi mi oryginalne pasoszelki od sso. Przez lata zmieniał się materiał z jakiego go szyli, ostatnio robią je poprostu z szarego materialu, a te wersje poprostu nie są widywane na zdjęciach. Pomyśl poważnie czy chcesz w to brnąć, bo smiersze nie były popularne w FSB, a dużo drożej wyjdzie Tobie kupienie zwykłego defa i smiersza, niż defa z molle i ładownic.
  6. # 6
    Szczerze mówiąc nie polecałbym ci tego smiersza. W Polsce spokojnie znajdziesz sso za 300/50 zł, a produkt może być słabo wykonany. Ja raz kupiłem bo cena była niezła, a na zdjęciach wyglądał prawie jak sso, gdy przyszedł okazało się że jakość gorsza jak azimuthSS. Defendera molle też można dostać w dobrej cenie kiedyś był w komisie od Bastionu za 500, jakbyś chciał zamówić nowy to polecam FSBshop, świetny kontakt i jakbyś chciał to zrobią ci w dowolnym rozmiarze. A co do kabury to z tego co pamiętam Technikom robi kabury lewostronne w olive :)
  7. # 7
    O zainteresowałeś mnie tym FSBshopem całkiem ładna replika i spoko cena. Jak jednak jest z kwestią cła w przypadku ściągania Defa 2 z Rosji?

    Przy takiej cenie zastanawiam się nad sensem Smiersza w ogóle :)
  8. # 8
    Według mnie najważniejsze jest skąd chcesz wyciągać magazynki, ja trochę za szybko kupiłem defendera i smiersza i po pierwszym razie okazało się że o wiele bardziej wolę mieć magazynki na klacie, więc wymieniłem całość na defendera od SRVV.

    Co do FSB shopu.. Firma jest bodajże z Ukrainy ale spokojnie można się kontaktować po angielsku, ja miałem kupić własnie defendera 2 molle, ale znalazłem od SRVV, więc zrezygnowałem. Wysyłka jest trochę droga, bo hełm-30euro, a kamizelka -20euro i do tego trzeba czekać 1-3 tygodnie, bo robią to na bieżąco :)
  9. # 9
    Jeśli udałoby mi się znaleźć defendera 2 ze skośnym molle używanego w Polsce taniej to bym się nawet nie zastanawiał, ale na razie muszę założyć, że się to nie uda i zastanawiać się nad zakupem z FSB shopu. Problem tu jest nadal cła i czy bardziej nie opłacałoby się do nich pojechać na Ukrainę, ale to zależy gdzie na niej są zlokalizowani.

    Czy wiesz może jak omijają cło zamawiający z ruskich sklepów?
  10. # 10
    Spytaj delin0ma może Tobie ogarnie taką wersję jaką chcesz, albo ogłoś w komisie, że szukasz.
  11. # 11
    Zamawiałem kilka razy z Ukrainy i Rosji i jeszcze nigdy mi cła nie nałożyli. Do tego cześć sklepów wysyła rzeczy jako "prezent", więc nie płacisz cła.
  12. # 12
    Ok to dzięki wielkie za odpowiedź :) Całkiem fajny zestaw zaczyna się kreować. Mam jeszcze 2 pytania w takiej sytuacji -
    Czy kopia Eotecha 551 jest w miarę prawidłowa do AK-74S( chyba zdjątka z takim widziałem )?

    Czy FSB shop jest pewnym źródłem i czy sprzęt stamtąd jest dobrej jakości? :)
  13. # 13
    Co do sklepu, dodają czasem nowe repliki(na przykład ostatnio dodali LSHZ 1+) i chętnie odpowiadają na wszystkie pytanie.
    Tu masz temat na RA:
    http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=15914.25
  14. # 14
    Dzięki za wydzielenie osobnego tematy :)