• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Sklep Ebeybanned rozpoczął sprzedaż kopi Rosyjskiego kolimatora Kobra. Produkt ma być zgodny w 100% z oryginałem. http://ebaybanned.com/product_info.php?products_id=1821&osCsid=388f9ae29f3bf563cc940616121dc419
  2. # 2
    Prawo do sprzedaży w naszym kraju wykupił Gunfire, co może się skończyć niebotyczną ceną w granicach ostrego odpowiednika :(
  3. # 3
    Nie przesadzajmy. Na warriorze spotkałem się z ceną 700 zł i wydaje mi się, że cena w Polsce będzie na poziomie 350 - 400 zł.
  4. # 4
    Granatnik GP30 chiński jest za 89$ a na gunfire 599zł... to mówi samo za siebie...
  5. # 5
    a jakiż to problem kupić np przez kolegę z czech czy innego kraju eu:) i płac cały gunfajer:)
  6. # 6
    A jak ktoś nie ma kolegi w czechach to pożyczysz? :)
  7. # 7
    Nie za bardzo, bo Czechy to też jest East EU - czytamy dokładniej
  8. # 8
    A u krakmana za 399 złotych jest granatnik. Z półroczną gwarancją.
    IMO tak ze 3 miesiące po premierze u GF będzie wersja P&J u Krakmana.
  9. # 9
    @potfur tobie akurat moge pozyczyc :P
    @sop-pel czy wg nich np litwa to tez obszar we wladaniu gunfire?

    zreszta co tu sie przejmowac, jak w hongkongu wyplyna to sie tam kupi w jakims sklepie internetowym
  10. # 10
    East EU zaczyna się od Polski, skoro Litwa jest w EU do wszystko na wschód od Polski jest traktowane jako East EU.
  11. # 11
  12. # 12
  13. # 13
    Czy kobra pasuje do AKS-74U? Tzn. czy w jej montażu nie przeszkadza szczerbinka na pokrywie komory zamkowej?
  14. # 14
    ebaybanned ma juz wliczone koszty wysyłki :P
  15. # 15
    Kamil,

    Tak, pasuje. Jeden z powodów dla których kupuję (mimo nieostrej plamki)
  16. # 16
    Świetnie, czyli rozumiem że przy najbliższej okazji dasz mi pomacać? :D
  17. # 17
    No i jakies foteczki też by się wtedy przydały:D Czekam tylko na niższego dolara ]:)
  18. # 18
    Na niższego dolara raczej bym nie liczył. Za to pewnie z czasem będzie niższa cena na Kobrę, a i defekt nieostrej plamki zostanie w jakiejś tam drugiej edycji zlikwidowany.

    Fotki wrzucę, nie ma sprawy. Pytanie tylko czy zależy Wam na jakimś „general look” czy jakiś konkretnych szczegółach? Porównania z ostrym niestety nie mam jak zrobić.
  19. # 19
    Wczoraj dotarła Kobra. Nie mam obecnie pod ręką oryginalnej, ale jeśli dobrze pamiętam te które przewinęły się przez moje ręce, to ta wygląda jak prawdziwa

    ... a może jest prawdziwa? Na spodzie napis "made in russia", wszystkie oznaczenia po rosyjsku. Każdy detal wygląda na zrobiony tak jak należy, a nie jak zazwyczaj w replikach optyki - po najmniejszej linii oporu. Np. zakrętka tuby na baterie posiada metalowy docisk przykręcony na dwie małe śrubki. Na 100% każda firma robiąca airsoftowe zabawki użyłaby kleju, albo wtopiła blaszkę w plastik, a nie bawiła się w takie detal, z zewnątrz zupełnie nie widoczne.

    Nie wiem jak bebechy, bo tu pamięć już bardziej ulotna. W tej faktycznie występuje efekt "ghost'a", ale o ile pamiętam, to i w oryginalnej kobrze jakość wyświetlanego znaku nie była idealna.

    Możliwe więc, że mamy do czynienia z produktem oryginalnym albo wykonywanym na oryginalnych maszynach, wedle oryginalnej technologii i procesów. Możliwe że oszczędności względem oryginału są np. w malowaniu - jest dość niedbałe, chyba nietrwałe i nierówne - jakby miejscami proszkowe (korpus głównej części), w innym jakby dziecko pędzelkiem malowało (na montażu). Oszczędności mogą być też w elektronice i elektryce (zdarzało się, że nie chciała się włączyć, ale teraz już zaskakuje za każdym razem - nie wiem co o tym myśleć).

    Postaram się na dniach wrzucić zdjęcia i bardziej wnikliwą recenzję.
  20. # 20
    Skąd zamawiałeś?I ile Ci szło? Ile w sumie ze wszystkim zapłaciłeś?
  21. # 21
    Na ebaybanned. Ja płaciłem jeszcze 101,5$, teraz już jest 94,5$. Przesyłka airmail w cenie. Paczka była u mnie po ok 10 dniach.
  22. # 22
    Ja swoją kobriczke zamawiam jutro ;) zobaczymy - zobaczymy
  23. # 23
    Kurcze ja nadal czekam na jakieś info płaciłem w poniedziałek w zeszłym tyg. Yoghurt jak u ciebie formalności szły ? Czy 10 dni to przesyłka czy 10 dni to od daty wpłaty kasy?

    Pozdro
  24. # 24
    Nie liczyłem tak dokładnie czy 9 czy 12 dni... W każdym razie liczyłem od wpłaty.
  25. # 25
    Odgrzeję trochę kotleta, bo dopiero teraz temat rzucił mi się w oczy.
    Kobrę odkupiłem od kumpla i oto spostrzeżenia:
    Wszystko ładnie miło i przyjemnie, ale są dwa problemy:
    Kobra lubi się wyłączyć pod wpływem wstrząsu, włączyć się po pewnym czasie sama z ustawieniem na ,,kropce", na średniej jasności. Jest to irytujące, przy używaniu jej po zmroku- podnosisz klamę do oka, a tu zamiast ,cienia sierżanta masz kropę, która wali niemiłosiernie po oku. Problemem jest zamknięcie komory z bateriami- ma mały, metalowy pręcik, który po przekręceniu i w efekcie zamknięciu obwodu, nie zawsze dotyka blaszki, której powinien. Niestety blaszka jest przysłowiowej, chińskiej jakości i odgina się przy każdym włożeniu i wyjęciu baterii. Trzeba się trochę pomęczyć, aby wszystko działało tak jak powinno.

    Problem 2:
    Zniknęła mi, dosłownie z dnia na dzień, siatka w kształcie litery ,,T"(dla przypomnienie: Kobra ma siatki: kropka, sierżant, sierżant+kropka i ,,T"). Nie mam zielonego pojęcia, co się stało. Pozwoliłem sobie rozkręcić całość, licząc, że przyczyną będzie urwany kabelek, czy coś w ten deseń. W związku z tym, co znajduje się w środku, dementuję wszelkie informacje dotyczące podobieństwa do ,,ostrej" Kobry: flaczki nie wytrzymałyby strzały z broni ostrej- kabelki są grubości włosa, na b. małych lutach, w środku dominuje czarny plastik, który na pewno nie jest ideałem wytrzymałości. Poza tym śrubki użyte do skręcenia obudowy, są małe i delikatne.
    Wracając do problemu2: nie udało mi się zlokalizować przyczyny problemu, mógłby mi ktoś pomóc, jakoś ten problem rozwiązać?

    Jak ktoś będzie zainteresowany, to mogę porobić zdjęcia.

    Pozdrawiam!
  26. # 26
    Oba objawy - wyłączanie/przełączanie oraz okazjonalny brak znaku "T" występowały w egzemplarzu który miałem. Więc albo to powszechny problem z tą produkcją albo może ...moja Kobra z rąk do rąk dotarła do Ciebie i to dodatkowo z objawami pogłębionymi dalszą eksploatacją, bo swoją Kobrę sprzedałem kilka miesięcy temu osobie, dla której jej "uroki" były do przyjęcia ;-)

    Moim zdaniem za wiele z tą Kobrą nie da się zrobić, zwłaszcza że grzebiąc w niej możesz coś trwale łatwo uszkodzić, a największej wady, czyli "ghosta" wokół znaku i tak raczej nie usuniesz...

    Rada? Obecnie korzystam z wykonanej przez G&P kopii Eotecha 552 - pewnie "w realu" w użyciu równie często (czytaj rzadko) jak Kobra, a jego układowi optycznemu niczego zarzucić nie można, a Aimpointy (były w użyciu przez Alfę, przynajmniej tak można wywnioskować z jednej czy dwóch lans-sesji tych gierojów) tego producenta można kupić w Polsce już od 150zł. No chyba, że nie chcesz być super speszyl forses, to wtedy szukaj oryginalnych rosyjskich kolimatorów albo po prostu zrezygnuj z optyki bo tak długo jak nie korzystasz z ciemnych kulek optyka tylko nieznacznie pomaga.
  27. # 27
    Kobry jeszcze nie udało mi się przyuważyć - ani na treningach ani w polu.
    Eotecha - widzialem, nawet zapisałem sobie zdjęcie.

    Jednakże - nie przeszukiwałem zdjęć pod tym kątem.
  28. # 28
    Mam kobre i owy problem wyłączania się znalazłem i naprawiłem.
    To samo w sprawie znikania T.
    Winna jest owa blaszka w zamknięciu baterii.
    Jeżeli odegnie się troszkę to rozłącza obwód a dodatkowo jak masz kiepskiej jakości baterie to T sie nie pojawi (za duży opór przez tą blaszkę).
    Dwa że kobra potrzebuje porządnych baterii inaczej T i tak sie nie pokaże.
  29. # 29
    To by wiele tłumaczyło. Też zauważyłem, że znaczek "T" widoczny jest na nowych, dobrych bateriach a potem juz różnie z nim bywało. Poza tym czasem jak się kolimator wyłaczył to dało się go po prostu włączyć, a czasem wymagało to pogmerania przy klapce od baterii. Dorobiłem sobie do tego terię, że jak odpinam klapke od baterii, to nie ma napięcia w obwodzie i coś tam się resetuje ;-))) Człowiek jest w stanie wszystko sobie wytłumaczyć ;-)
  30. # 30
    Lord uwierz mi na słowo, to ta pierońska blaszka.
    Rozebrałem dekiel od baterii i wygiąłem ją ostro do przodu.
    Nawet mi się T pokazał gdzie wcześniej go nie było (na tych samych bateriach). :) :)