• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Mam pytanie:
    Ten Pan ma obie naszywki na lewym rękawie. Z tej samej serii zdjęć (I wojna czeczeńska) widziałem desantników z naszywką WDW na lewym rękawie (prawego nie widać). Na innym zdjęciu natomiast jest Pan z flagą na prawym i też wydaje mi się, że tak ma być - WDW na lewe, flaga na prawe, tylko teraz co z tym pierwszym gościem? Jest to poprawne, czy to jakaś jego fantazja?

    EDIT: No i czy wie ktoś co mają napisane na tej naszywce z flagą pod samą flagą? Lub co może mieć napisane, bo liczę raczej na wiedzę w tym przypadku, a nie sokoli wzrok :D.

    Załączniki:

    • 0_6fb5d_fcb2c60a_xxxl.jpg
  2. # 32
    Zapewne ma tam napisane "Siły zbrojne" (Вооружённые Си́лы).
  3. # 33
    Może być w zastępstwie taka? Były już wtedy używane?

    http://frontowiec.com/index.php?p583,naszywka-rosja-flaga
  4. # 34
    szmel666 na allegro ma z napisem ,,worużonnyje siły"- pytaj go, bo ta z frontowca jest... żadna :P
  5. # 35
    Napisałem właśnie, dzięki ;).

    To teraz niech mi ktoś powie jak to jest z tym umieszczaniem naszywek na mundurze :)
  6. # 36
    Hm zastanawia mnie i frapuje kto używał/używa tej pustej naszywki "Rossija".
  7. # 37
    Autor cytatu: czarny001szmel666 na allegro ma z napisem ,,worużonnyje siły"- pytaj go, bo ta z frontowca jest... żadna :P

    вот специалист высказался....
    Rosja z flagą weszła do użytku jakoś tak koło 2008/2009 roku.
  8. # 38
    Rosja z flagą weszła do użytku jakoś tak koło 2008/2009 roku.

    Mówisz o samej fladze, bez napisu ,,worużonnyje siły"? Prawdę powiedziawszy, to nie widziałem w użyciu, przez WDW, takiej naszywki. Z kolei z napisem, były już na I czeczeńskiej, początkowo z prostą flagą.
  9. # 39
    WDW to jeszcze nie cała rosyjska armia.....
  10. # 40
    Autor cytatu: Konrad "Owca"WDW to jeszcze nie cała rosyjska armia.....


    Owszem, jednak pytanie dotyczyło WDW, to i odnośnie WDW odpowiedziałem ;)
  11. # 41
    [quote]Autor cytatu: GrzywaMam pytanie:
    Ten Pan ma obie naszywki na lewym rękawie. Z tej samej serii zdjęć (

    Ma on nieregulaminową naszywkę WDW wzoru radzieckiego.

    Tu jest o przepisowych naszywkach i podróbkach
    http://sammler.ru/index.php?showtopic=9609
  12. # 42
    Skąd się biorą w armii nieregulaminowe naszywki?
  13. # 43
    Ta, na zdjęciu, jest zdaniem wielu żołnierzy bardziej "wyrazista" (aktualna naszywka WDW jest zupełnie "przaśna"). Wcale nie musi być oryginalna, z czasów ZSRR - na bazarach można kupić "nowodieły" produkowane wg oryginalnych szablonów i technologii. A inni preferują po prostu bardziej eleganckie (oczywiście, ich zdaniem) naszywki-świecidełka. Takie też są masowo produkowane dla "rezerwy"
  14. # 44
  15. # 45
    Seems legit.
  16. # 46
    Pytanie. SOBR na kamizelkach/ mundurach na plecach nosi naszywke SOBR czy SPECNAZ? SOBR jest specnazem sam w sobie, więc chyba mogą używać obu tych naszywek, tak?
  17. # 47
    Autor cytatu: jakubsPytanie. SOBR na kamizelkach/ mundurach na plecach nosi naszywke SOBR czy SPECNAZ? SOBR jest specnazem sam w sobie, więc chyba mogą używać obu tych naszywek, tak?
    Widziałem użycie zarówno naszywek na plecy "SPECNAZ"jak i "SOBR" czy "MWD RF". Wygląda na to ,że co SOBR to obyczaj ;)
  18. # 48
    Lansiarskie zdjęcie żołnierzy SOBRu:

    http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/522977_396853287025525_761429277_n.jpg
    "Спецназ"
  19. # 49
    tu mogę pomóc ... SOBR nie nosi nic na mundurach jedyna formacja nosząca naszywkę na plecach to ALFA, w maju na poligonie miałem przyjemność widzieć formację i rozmawiać z ich dowódcą (mam z nim foto) okręgu Kaliningrackiego (ale z tego co wiem rozformowano Sobr) ... zresztą naszywki to wymysł amerykanów oni mało noszą na sobie a już na pewno nie obszywa się maskałatów i gorki pozdrawiam
  20. # 50
    Witam
    Czy może mi ktoś podać wymiary tej naszywki: http://img.aucland.ru/market-photos/306/Xe7Ekf.jpg
    Pozdrawiam!
  21. # 51
    Witam! Moja ma wymiary : szerokość 78 mm długość 94 mm, mierzone wg brzegów żółtego kantu(razem z nim), do tego dochodzi czarny margines, w mojej chyba ręcznie cięty,bo trochę nierówny, wymiary całkowite: 84 x 101 mm
  22. # 52
    Dzięki wielkie!