• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    IMO jest niewygodny ze względu na wymiary. Nikt mi nie wmówi że jest lepsze od PK-A itp ;) Ma jakiekolwiek szanse tylko ze względu na stosunek cena/jakość (100 pare złotych za ruską optykę to mało).
  2. # 32
    No a PK- A 600 jak się trafi dobrze

    a jak to jest z celowaniem z PGO- 7- w miarę wygodnie się celuje?

    używaj przycisku edytuj - k.
  3. # 33
    Autor cytatu: KamilIMO jest niewygodny ze względu na wymiary. Nikt mi nie wmówi że jest lepsze od PK-A itp ;) Ma jakiekolwiek szanse tylko ze względu na stosunek cena/jakość (100 pare złotych za ruską optykę to mało).


    No ale.... on jest wygodny, ja nie narzekam naprawdę :).
    Jeśli chodzi o celowanie, to różnie niektórzy się skarzą niektórzy nie. Zależy to pewnie od repliki, ochrony oczu no i od samego człowieka.
    Ja nie płaczę ;).
  4. # 34
    Ok, ale czy jest duża różnica w celowaniu między zwykłym zamkniętym red dotem??
  5. # 35
    Jest... bo są to nadal urządzenia troszkę innego przeznaczenia.
  6. # 36
    A ile powinno kosztować to PGO- 7 żeby mi się to jeszcze w miarę się opłacało?
  7. # 37
    Myślę, że rozsądna cena to 80-120zł.
  8. # 38
    Tylko gdzie znaleść za tyle? (na ebayu po 350)
  9. # 39
    Ja znalazłem swoją sztukę na Allegro. Z tego co pamiętam następna zeszła za jakieś 110zł.
  10. # 40
    No ja na allegro niczego oprócz posp... i jakiegoś 16 kilowego nspu... nie mogę znaleść, jedyne ebay się moim zdaniem wykazuje jakąkolwiek różnorodnością ze strony optyk rosyjskich.
    Itak teraz nie dam rady kupić nawet jak znajdę bo potrzebuję sporo kasy na udoskonalenia do samego AK.
  11. # 41
    Z optykami jest tak, że raz są a raz nie.
    Trzeba cierpliwie czekać.
  12. # 42
    No to prawda- niestety:(,
    naszczęście niektóre są prawie zawsze... ale nimi zreguły się nie jest zainteresowanem np. ze względu na cenę...
  13. # 43
    Autor cytatu: echelon4Jest... bo są to nadal urządzenia troszkę innego przeznaczenia.

    czyli, że jako coś w rodzaju kolimatora się nie nadaje(tzn. do szturmu nie do bycia snajperem)?
  14. # 44
    Możesz tego używać zamiast kolimatora... tylko nie będzie to tak wygodne jak kolimator.
  15. # 45
    Witam, szukam optyki do SWD. Optyka do ASG nie do rekonstrukcji więc zostawiam sobie jakiś margines "realności". Zależy mi na małym przybliżeniu, x4 to za dużo i dużym koncie widzenia.
    Co sądzicie o tym?
    http://www.kalinkaoptics.com/detail.aspx?ID=62
    Warto? Zna ktoś inne modele lub sklepy gdzie jest taniej?
  16. # 46
    Skoro szukasz optyki do ASG to warto zapytać na WMASGu...
  17. # 47
    Nie ma jak konstruktywna odpowiedz...
    Pisze tu bo tu są ludzie którzy powinni się znać na rosyjskich optykach do SWD, którzy sami mogą posiadać taką lub znać sklepy z podobnym asortymentem. Nie pytam się o gumkę hop-up czy sprężynę a o oryginalną optykę o konkretnych parametrach. Jak nie macie nic sensownego do powadzenie w tym temacie to poco się odzywać. Wiem że ten post może być odczytany jako za ostry, ale myślałem że są tu ludzie którzy znają się na rzeczy i że mogę liczyć na pomoc a nie na odpowiedz pokroju "sprawdź w Googlach". Zamieściłem konkretnego linka do optyki i chciałbym uzyskać informacje czy jest warta blisko 1000zł (przesyłka VAT).
  18. # 48
    Zobacz sklep http://nokto.info/pl/. Jest tam dość spory wybór. A jak chcesz coś egzotycznego to gość Ci przywiezie. A ceny tak jak wszędzie.
    Kiedyś miał w swojej ofercie 2.5-5x24. Cena około 700 zł. Na montażu wysokim do AK. Bawiłem się tym. I wg mnie przybliżenie 2.5 jest super do asg.
  19. # 49
    a wiec: optyka tyle jest nie warta, za ta cene mozna miec koszerne pso, ale jesli piszesz ze chcesz szeroki kat i male powiekszenie to nie ma nic innego.
    zapytaj w nokto.info, jesli wystarcza ci parametry normalnego pso-1m to kup je poprostu. ew mozesz kupic minute - ona na krancu skali ma mniejsze powiekszenie a i obiektyw wiekszy -> http://www.posp.ru/po3-9.html
  20. # 50
    Skoro ma być konkretniej to powiem, że 18 to strasznie małe "światło" jak na optykę do ASG.
  21. # 51
    Miałem okazje mieć w łapkach AK-74 z PGO-7W. Dla mnie celownik znajdował się zbyt daleko od twarzy, ale mierzyć się da. Konstrukcja nie zasłania muszki i szczerbinki, więc można z obu przyrządów celowniczych korzystać jednocześnie :)
  22. # 52
    Bożesz, czytam ten topik, i opłaca się kupić PGO-7, w "rozsądnej cenie" oscylującej 100-200, ale na allegro koleś oferuje w cenie 700zł, gdzie można znaleźć takie w "rozsądnej cenie"?
  23. # 53
    Też na allegro. Czasem na Egun.de. Ale więcej niż 150 zł nie warto dawać.
  24. # 54
    ja mialem i sprzedawalem po ok 250 :) moge zapytac u zrodel ale nie wiem jaka bedzie cena :)
  25. # 55
    Witam,
    mam pytanie dotyczące PSO-1, po co się rozsuwa tą przednią część?
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
    •  
      ADi
    • 2009-06-28 *
    # 56
    Nie tylko. Ta przesłona także niweluj możliwość powstania odbicia światła w szkle ,a zatem i wykrycia przez wroga.
    Akurat jest to dość sporo ułatwienie dla rosyjskich snajperów. W innych krajach stosuje się kawałek kartonu (czy czegoś innego) aby uzyskać taki efekt.

    Jak to się zwało? Anti-reflect?

    Tu masz to zastosowane przez niemieckich snajperów w Afganistanie na karabinie G22.
    http://img269.imageshack.us/i/00074018.jpg/
  26. # 57
    Witam jestem tu nowy więc chciałem wszystkich powitać mam pytanie jakie powiększzenie posiada celownik pgo-7 1,5 czy 2,7 bo spotkałem się z obiema wersjami??
  27. # 58
    witam, też jestem tu nowy, więc zacznę od powitania... A przy okazji zapytam; bo czytając wszystko wyżej miesza mi się potwornie...
    Aby móc używać jednego celownika typu POSP lub PSO i do AK, i do SWD, wystarczy,że wyposażę się w dwa montaże?
  28. # 59
    tak :) tylko pso musisz miec na wysokim montazu (do asg sie nada)
  29. # 60
    aha, zapomniałem dodać, że chodzi o sprzęt asg...

    A tego POSP zapnę do swd (tego badziwnego, z krakmana?) :

    http://www.allegro.pl/item690841292_celownik_optyczny_luneta_snajperska_posp.html