• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Replika
  2. # 2
    Obejrzyj zdjęcia z Gruzji, będziesz wiedział w czym biegać.
    Przedział sprzętu i oporządzenia jest tak szeroki - że musisz sam wybrać konkretne modele.

    Sprzęt strzelający - AK74 i AKS74 (drewniane), AK74M, RPK74 (wciąż), PK(M?), SWD/SWDS (dobrze pisze? ten ze składaną kolbą?), WSS, WAŁ i co było dużym zaskoczeniem dla mnie - AKS74U.... i pewnie jeszcze gro sprzętu który pominąłem.

    Wybierz co konkretnie - a pomożemy :)
  3. # 3
    Co do repliki to chyba sam sobie odpowiedziałeś. Wymieniłeś czego nie chcesz - no to z pozostałych pozostaje ci tylko VFC z modelami AK74M i starszymi AK. Rodzinę AK- 100 widziałem na użytku tylko w jednostkach specjalnych (dokładnie to na ćwiczeniach OSN Rosicz, i w Gruzji jakieś Kaukaskie specnazy miały).
    Poza AK to, to co wymienił Potfur. I jeszcze bym dodał Peczenga. Czyli jak się okazuje wiekszość z tych replik odpada bo ich po prostu nie ma.
  4. # 4
    G&G ma lepsze flaki niż VFC, ale to drugie jest ładniejsze ;) No i jak ma być tak regulaminowo, to AK74M.

    http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?itm=VFC-AEG-AK74M_srch_VFC
  5. # 5
    Baju - na forum jest jeden strikte airsoftowy temat, właśnie o AK VFC/Boyi ( LINK ) - poczytaj.

    Osobiście, gdybym miał zbędne X zł i miał kupić AK, to bym wziął AKS74 VFC z czarnymi okładzinami, ale mój wybór u podstaw ma zupełnie inne rzeczy :)
    •  
      Morn
    • 2009-02-09 *
    # 6
    Pozwolę sobie napisać tutaj o G&G (mam AK47 ... teraz już RPK74 tej firmy) jedyne co mogę zarzucić to fakt że nie jest ze stali a body w replikach serii 100 jest bardziej kruche i kawałek podstawy szczerbinki ma tendencję do wyłamywania się (ofc da się toto przykleić). Co jednak jest wielkim plusem ma piękną atrapę suwadła i co za tym idzie piękny dźwięk przeładowania ( może spotkamy się na bornem ew gdzieś na warszawskiej strzelance to można pomacać itp.) Chodzą słuchy że AKMS od G&G jest stalowy ale nie mam 100% pewności. A i przy zakupie G&G polecam wymienić od razu podkładkę pod śrubę selektora - stokowe szybko się wycierają.
  6. # 7
    AKS-74 ale z polimerowym łożem i nakładką. Ładne śliwkowe kolory.
  7. # 8
    Baju, no sorry, ale jeśli najpierw pytasz o współczesny desant, a później wymieniasz takie egzotyczne repliki jak:
    Autor cytatu: baju123- G&G - AK-103 EVO
    - G&G - AK-104 EVO
    - G&G - AKMS

    To znaczy, że albo nie przejrzałeś tych zdjęć z Gruzji, albo ich ... "nie zrozumiałeś" (lol?).

    W każdym razie może wykaż nieco wysiłku i przejrzyj te zdjęcia lub pomyśl nad tym co tam na nich widziałeś.

    PS. PROTIP - patrz jedynie na kolesi we florze z najnowszym sprzętem (6B13, różne 6Sz92, do tego w większości nowe kewlarowe hełmy), żebyś przypadkiem nie pomylił desant np. z Wostokiem.
  8. # 9
    Temat wyczyściłem ze zbędnych postów lub fragmentów wypowiedzi (nie o replikach).
  9. # 10
    Czy Rosjanie użwają czegoś poza rodziną AK? Chodzi mi zwykły karabin automatyczny, nie PKSy, Wintorezy, Gorzy itp itd. Wiem, że speciały bawią się różną bronią, ale mi chodzi o coś co użwane jest na co dzień, może być nawet przez specjałów. Wydaje mi się, że na poziomie drużyny na pewno nie.
    •  
      Foox
    • 2009-02-23 *
    # 11
    Patrząc po zdjęciach z Gruzji to nie za bardzo, ale nie jest ekspertem w tych sprawach, więc niech wypowidzą się inni. Choć nie sądze by napisali co innego.
  10. # 12
  11. # 13
    Ciekawe.
    To można spotkać chyba tylko na targach broni ;-)
  12. # 14
    ani jeden ani drugi nie weszly do produkcji masowej
    aek przegral konkurs z "abakanem", ktory to jest drogi i nie user friendly w rozkladaniu (co przed uzawodowieniem armii nie ma racji bytu)
    wiec tak naprawde rodzina ak 74 na sterydach (plastikowa kolba, montaz optyki itp ) jest dalej standardem
  13. # 15
    Chyba w stalkerze, lol
  14. # 16
    Ten HK USP to był zapewne MP-443 Grać ;)
  15. # 17
    Wszyscy tutaj o wojsku, a ty ze specszłużbami wyskoczyłeś - nie dziw się, że się podśmiałem.

    Nie widziałem by w regularnym wojsku (czyli także w WDW) ktokolwiek poza oficerami lub snajperami nosił broń boczną (a i to niezbyt często się widzi - np. oficerowie głównie je noszą na różne uroczystości). Więc opinia o USP, bez podania "kontekstu", była wg mnie mocno myląca (żeby nie powiedzieć nieprawdziwa).
  16. # 18
    no i co z tego ze sie pojedyncza sztuka trafi ???
    na tej zasadzie moge powiedziec ze mp 5 i baretty z barsem tez maja - ale to nie zmienia faktu ze jak chcesz sie stylizowac na rosyjskiego saldata musisz byc bardziej rosyjski niz on :)
  17. # 19
    W "Czerwonej Gorączce" Schwarzenegger używał DE. ;P
    Z obecnych na rynku ASG pistoletów, nie licząc miernej podobno TT będzie pod ZSRR najwyżej Cezetka. Gdzieś kiedyś czytałem, że Ruscy Cezetek używają.
  18. # 20
    Autor cytatu: Towarzysz_7.62Gdzieś kiedyś czytałem, że Ruscy Cezetek używają.
    Oj niebardzo.
    •  
      Foox
    • 2009-02-23
    # 21
    Apropos mistycznych replik to widać czasem SR-3 na fotkach? Ja nie widziałem tego cuda techniki nigdzie.
  19. # 22
    Z takim założeniem to stylizacja US czy Zahal to by dopuszczała każdą broń ;-) A chyba nie o to chodzi. Bo jednak przydziałowe to M4 a nie AK czy RPD.
    Ale każdy swoja rzepkę skrobie.

    A zdjęcie było z boju. Czy ćwiczeń lub strzelnicy ? Bo tam to i cywilne Sajgi, Rekordy i Tigry się przewijają.
  20. # 23
    Autor cytatu: FooxApropos mistycznych replik to widać czasem SR-3 na fotkach?
    Mam tylko jedno foto, gdzie KTOŚ trzyma SR-3 i nie wygląda przy okazji jak zdjęcie do jakiegoś katalogu. Przy czym jest to chyba prezentacja nowego modelu SR-3 (a przynajmniej tak wygląda), więc raczej się nie liczy...
    /lh/photo/ZQ3mXF-AFWEZC-V6zf6FPA?feat=embedwebsite

    Co nie znacz, że nie jest używane - po prostu brakuje zdjęć.

    edycja: no dobra, przesadziłem - zdjęć z gośćmi jest więcej, ale wszystkie wyglądają jak pozowane do katalogu.
  21. # 24
    witam Kolegów,
    Zostałem zaproszony w szeregi grupy airsoft'owej, która preferuje umundurowanie, oporządzenie i "sprzęt" wyłącznie rosyjski. Jeśli chodzi o szpej to nie mam problemów z wyborem. Trudniej z bronią... Proszę o radę- jakiego producenta wybrać by broń nie zawodziła w czasie strzelanki ? Modele jakie wchodzą w grę to- AK-74 i AKS-74 (czarne). Ograniczeń finansowych nie mam... Będę wdzięczny za radę
  22. # 25
    Przeniosłem twojego posta do starszego, podobnego tematu.
  23. # 26
    VFC w wersji DX. ;)
    A bardziej budżetowo - nowe Cymy. Boyi to syf (z własnego doświadczenia), inne chińskie firmy chyba nie robią.
  24. # 27
    Dobrze, że trafiłem na ren temat, bo właśnie jestem w trakcie akcji pt. "zmiana repliki". Podobają mi się i AK-74 i Suka, z tym że praktyka pokazała, że w przypadku stockowych replik nie ma znaczenia to, że gramy na otwartym terenie, a kiedy bawimy się w budynkach, znacznie wygodniej operuje się krótką bronią. Rozumiem, że jeśli będę biegał z tym to nie mam powodów, żeby się źle czuć? ;)
  25. # 28
    To AK104 to porażka - złe urządzenie wylotowe, standard TM, wysoka cena(jak na starą cyme), znal... Już lepiej kupić AK105 stalowego z Boyi za tą samą cene.
  26. # 29
    Zgadzam się z Mietkiem - nie ma sensu kupować repliki z serii 031, gdyż są one konstrukcyjnie mocno zacofane (jak na obecne standardy) - przynajmniej zewnętrznie (bo wnętrze mnie mniej interesuje ;) ).

    Przy zakupie AK-104 twoimi najlepszymi opcjami są:
    http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_040d_cm-1412.html
    http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/rk-08_full_steel_boyi_p_j-1892.html
    (może gdzie indziej jest taniej, ale nie chciało mi się szukać)

    PS. Wypowiedzi przeniosłem tutaj, bo dyskusja zaczęła się w dziale "o ostrych".
  27. # 30
    Ok, dzięki za pomoc :).