• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    mam dylemat związany z ak47 lub ak74
    możecie mi powiedziec do kiedy armia zsrr używała powszechnie ak47 w wersji pierwotnej z lat 40tych? czy jeśli bede miał mundurek np z końca zsrr czy już z czasów Federacji Rosyjskiej i ak47 w pierwotnej wersji to będe wyglądał nieco dziwnie? Mysłe nad cymą modele 046 lub 048. Skłaniam sie do 046 bo ma blow back i stad pytanie, bo umundurowania z lat 60tych pewnie nie znajde.
  2. # 32
    Autor cytatu: kapalekmożecie mi powiedziec do kiedy armia zsrr używała powszechnie ak47 w wersji pierwotnej z lat 40tych?

    No raczej niedługo. Oryginalna wersja z lat 40-tych nie była super popularna, bardziej przyjęła się ta z początków lat 50-tych, ze zmienioną komorą zamkową. Zaraz potem, pod koniec tejże dekady, wprowadzono już AKMa i tak naprawdę to już w latach 60/70 AK nie był zbytnio używany. Od początku lat 80-tych to już całkowita dominacja AK74.
    Oczywiście trzeba przyjąć poprawkę na ogromne rozbieżności sprzętowe pomiędzy różnymi jednostkami wojskowymi, bo zawsze gdzieś tam się znalazł ktoś, kto używał AK w latach 80tych czy 90tych albo i później.
  3. # 33
    dzięki za szybką odpowiedź. ,mam kolejne pytanko czy do ak74 były magazynki stalowe? czy tylko bakelit?
    •  
      ADi
    • 2010-09-13 *
    # 34
    Autor cytatu: Kamil
    Oczywiście trzeba przyjąć poprawkę na ogromne rozbieżności sprzętowe pomiędzy różnymi jednostkami wojskowymi, bo zawsze gdzieś tam się znalazł ktoś, kto używał AK w latach 80tych czy 90tych albo i później.

    O ile się nie mylę jeden się przewiną podczas konfliktu Rosja-Gruzja w rękach kogoś z Vostoku.
    No i znalazłem:
    http://farm4.static.flickr.com/3091/2757538996_7c92e91042.jpg?v=0
  4. # 35
    Autor cytatu: kapalekdzięki za szybką odpowiedź. ,ma kolejen pytanko czy do ak74 były magazynki stalowe? czy tylko bakelit?

    Tylko bakelit
  5. # 36
    Ale airsoftowe blaszaki od 47 wchodza do wiekszosci replik 74 :) więc jak tylko do airsoftu to mozesz wkładać od 47 jak Ci to lata jaki mag masz wpięty.
  6. # 37
    Oczywiście wchodzą bo gniazdo jest takie same. Mogą być tylko drobne luzy. Pisałem jak powinno być żeby zgodnie z realem było.
    BTW kiepsko wygląda 74 z magami od 47 i vice versa, ale to moja opinia.
  7. # 38
    AKS74 wygląda bardzo dobrze z magami 7,62 a jeszcze gdy lufa jest od AKM to już cud miód
  8. # 39
    No nie wiem jak u was, ale w moim VFCku metalowe magi nie wchodzą, ni huhu.
  9. # 40
    Kamil właśnie sprawdziłem oba VFC i wchodzą
  10. # 41
    A magi jakiej produkcji?
  11. # 42
    Src, tm, mag i chyba jeszcze boyi i cyma
  12. # 43
    w zasadzie sie już zdecydowałem na cm048 lub 48m ale w żadnym sklepie aktualnie nie mają:(
  13. # 44
    a znacie może repliki APS możecie coś o nich powiedzieć?? Są na zbrpojowni ak74 niestety p[odstawowoego modelu już nie ma:(
  14. # 45
    Znalazłem przypadkiem zdjęcia jakiejś repliki APS (akurat tej z pełną kolbą):
    http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=14961.msg146569#msg146569

    Rzeczy rzucające się w oczy:
    - śrubka w ryglu gazowym,
    - dziwna, sześciokątna śruba w selektorze (niby łatwiej odkręcić, ale...)
    - nachylony tył komory zamkowej ("body")

    Podsumowując: wg mnie lipa, nie kupiłbym. Ładniej wypadają CM.040, czy CM.048, czy dowolne DBoys'y / P&J'ty.
  15. # 46
    lepiej wziąc dboi czy cymę? co wierniej oddaje oryginał?
  16. # 47
    Trudno powiedzieć, dużo zależy od konkretnych modeli, ale wydaje mi się, że poziom jest mniej więcej równy.

    Oglądałem sobie zdjęcia APSa na taiwangunie i zauważyłem, ze kolanko gazowe ma na spodzie śrubkę (krzyżaka, nawet nie imbusa) - kolejny (wg mnie duży) minus.
  17. # 48
    znalazłem coś takiego o replice ak74 aps, może ktoś z was po tych fotkach mi więcej o nich napisać? szkoda że opisy po rosyjsku
    http://photofile.ru/users/strimbeanu/115794905/137983391/#mainImageLink
    •  
      bari
    • 2010-09-28
    # 49
    Na moje wygląda jak skrzyżowanie systemu TM z VFC. Do ersoftu ciężko powiedzieć bo nie miałem tego w rękach i nie strzelałem, a do stylizacji to chyba i tak wolałbym takiego choćby BOYI-a.
    Ciekawi mnie jakaś taka różnorodność rozwiązań, tych takich technicznych.
    Fotki ze sklepu taiwangun - podstawa celownika:
    normalny rygiel
    http://www.taiwangun.com/sklep/1/0_5ed4545d4ad9e1c0a9ea8a7bc9c2aa07.jpg
    i śrubka
    http://www.taiwangun.com/sklep/1/0_5fb7899cb7b5e67a59ed56d24c962c0a.jpg
    Bałbym się kupić, bo w sumie nie do końca wiem co dostanę:/
  18. # 50
    http://www.taiwangun.com/custom_gun_by_tg/custom_akm_tgc-2471.html

    Patrzta i podziwiajta, szkoda ze kolby się nie postarali zrobić.
    •  
      ADi
    • 2010-12-31
    # 51
    Szkoda ,że ma Polskie bicia.
  19. # 52
    No właśnie, jest piękny itd. Ale na co komuś "robiącemu za ruska" polski AKM? ;)
    •  
      bari
    • 2010-12-31
    # 53
    Ale i tak ładny :-)
  20. # 54
    Ktoś może mi uzasadnić cenę tej zabawki?
    •  
      bari
    • 2010-12-31
    # 55
    Ja też jej nie rozumiem, ale już nie chciałem nic pisać....
  21. # 56
  22. # 57
    Ładne sztuki - chciał bym je w swojej kolekcji.
    Uzasadnienie ceny: kupujesz deko AKMa za ok.2000zł, kupujesz AKMa ASG za 500-1000zł, z tych dwóch robisz jeden i przerabiasz części zabronione na części dozwolone oraz dorabiasz części łączące obie wersje za następne ok.1000zł + marża, podatek VAT itp itd Podobnie jest z w/w RPK. Dużo roboty i kombinacji a do tego sprawy uzyskania pozwoleń, zarejestrowania i wyrejestrowania broni pozbawionej części zabronionych. Ktoś odwalił za ciebie dobrą robotę dając ci gotowca ASG zrobionego z autentyka i za to sobie liczy. Jeżeli zrobisz to taniej - to zrób to i pochwal się efektem, kosztami i opisem prac - wszyscy jesteśmy ciekawi twojego efektu.
  23. # 58
    @MW - prawda, prawda

    Jednak jestem ciekaw czy oznaczenia są faktycznie "autentyczne" (tak z innej beczki) :)
    •  
      bari
    • 2011-01-12
    # 59
    RPK pewnie tak( a ten jest rosyjski:) ), ale części do AKM takie drogie i trudno dostępne już nie są. Nie trzeba wcale deko kupować.
    Obsada lufy to jest chyba jedyny trudny do zdobycia element od prawdziwka.Aby kupić resztę:
    podstawa muszki, osłabiacz podrzutu, kolanko gazowe, obsada łoża, drewniane łoże, podstawa szczerbinki, szczerbinka, rura gazowa z drewnianą nakładką, wycior, obsada lufy, osłona spustu wraz z zatrzaskiem magazynka, magazynek, obsada kolby, skrzydełko bezpiecznika, suwadło, urządzenie powrotne i drewniana kolba pierwotnie wyprodukowane zostały i miały mieć zastosowanie w prawdziwym karabinie.
    wystarczy allegro przeglądać.
    Zupełnie nie rozumiem po co tworzyli nową komorę zamkową i lufę- te elementy można było ersoftowe wykorzystać przecież. Dla mnie to odkrywanie koła na nowo. A cała replika, jak dla mnie ersofciarza to przerost formy nad treścią, choć rekonstruktorzy być może mają inne zdanie.
  24. # 60
    Autor cytatu: bariZupełnie nie rozumiem po co tworzyli nową komorę zamkową i lufę- te elementy można było ersoftowe wykorzystać przecież.

    Dla mnie tak samo niezrozumiałe. Dołożyli kosztów.

    A w sumie żaden njus. Jarek takiego zrobił dawno temu i znacznie taniej ;)