• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Towarzysze, oto nieco fotek mojego reko. Z góry przepraszam za niekoszerne, nieafgańskie tło w moim pokoju oraz pojawiające się tu i tam okulary na moim nosie;-) Temat przewodni to wojna w Afganistanie, chociaż jest kilka zdjęć odtwarzających postaci radzieckich żołnierzy z czasu pokoju. Mam świadomość pewnych niedociągnięć na tych fotkach ale czasem po prostu nie miałem odpowiedniego sprzętu, gadżetów itp. Konstruktywna krytyka mile widziana, zezwalam na humorystyczne objeżdżanie zdjęć i osoby na nich przedstawionej a będącą marną podróbką radzieckiego żołnierza...taka nędzna matrioszka;-)

    Załączniki:

    • 3a copy.jpg
  2. # 2
    Tomek, wrzuć to w jakąś internetową galerię, bo to się ogląda tak długo jak Ty to wrzucasz...
  3. # 3
  4. # 4
    Kolekcja sprzętu godna pozazdroszczenia, ale najbardziej kłuje w oczy domowe tło ;) Gdybyś ponownie planował jakąś sesję, to polecam zawieszenie białego prześcieradła z tyłu "sceny".
  5. # 5
    a mi się najbardziej podobają porównania :)

    bo reszte już znam :P
  6. # 6
    Hehe, Tomek nic nie mówił i zbierał, zbierał zbierał :) Świetna kolekcja, fajne porównania ze zdjęciami.
  7. # 7
    Robi wrażenie... naprawdę, gratuluje ;)
  8. # 8
    Autor cytatu: Woham Na początek zdobądż "sapogi" ze sznurowadłami. Takie co używano w VDV lub piechocie morskiej. Są krótsze od zwykłych.


    zapewne masz na myśli te sapogi z wiązaniem na boku.
    Używane w WDW ale w MP to nie widziałem
    Morpiechy mają swoje sapogi- tez krótsze od standardowych i żadnych wiązań tam nie ma.
    a do kamuflażu w MP jak znalazł krótkie sapogi, buty wiązane to już póóóóóóżny ZSRR a i znaczna cześć poddziałów w późniejszych latach 90-tych miała morpiechowskie sapogi.
  9. # 9
    O ile się orientuję, Tomek nie miał zamiaru oddawać na zdjęciach regulaminowego wyglądu. Jest to zresztą mało interesujące. Jeśli potrafisz, Woham, napisać coś więcej na temat działania/wyglądu/wyposażenia ograniczonego kontyngentu, chętnie przeczytam. Prosiłbym jednak o poparcie informacji źródłami, bo twierdzienie "tak jest, bo ja tak mówię" nie brzmi zbyt wiarygodnie.
  10. # 10
    "A czy ty wiesz kim ja jestem?" ?

    Woham - pisz wprost, a nie zadawaj zagadki, bo nie ma chyba sensu bawić się w kotka i myszkę / bić pianę na forum. Szczególnie, że nie jest to najlepszy sposób na debiut na forum. Z całym szacunkiem dla ewentualnie posiadanej przez Ciebie wiedzy.
  11. # 11
    Imponujące referencje (jeśli można to tak ująć ;) ).

    Ale Tomek zajął się okazami z innych lat (bo zakładam, że służyłeś gdzieś w latach 90tych) i na posiadany przez nas stan wiedzy wszystko jest OK jak na Afganistan (79-89).
    •  
      Geno
    • 2009-04-25
    # 12
    Autor cytatu: WohamDobra kazik. Jestem absolwentem RWWDKU im. W.F. Margielowa lata 1991-1995. W Polsce od 2001 r0ku. W ZS RF 8lat. Wystarcze??


    Wystarczy ale jeśli chcesz zostać obbdarzony szacunkiem to raczej zmień ton, pomagaj innym a nie mrucz z pozycji ex cathedra bo tym sposobem bohaterem nie zostaniesz. To co dla Ciebie wydaje się oczywiste dla innych może być spory problemem tymbardziej,że trudno o jakiekolwiek dobre źródła w Polsce.
  12. # 13
    Rewelacyjna kolekcja Tomek :)
    Będziesz miał solidny dylemat w co się wcisnąć na zlot ;)
    Uchylisz rąbka tajemnicy, i powiesz co planujesz rekonstruować w późniejszej kolejności? ;)
    Ps: Jeżeli już mam się do czegoś doczepić to... Twój kałach wygląda zbyt "nowo" :)
  13. # 14
    Kolejna porcyjka kombinacji reko-archiwalnych.
    Na poczatek radziecka Piechota Morska. Niestety nie mam jeszcze sapogów MP ale moze sie dorobie, no i AKS-74 jest z łożem i nakładka drewniana i pomaranczowym magazynkiem a nie tak jak na zdjeciu archiwalnym.

    Załączniki:

    • Polaczone.jpg
  14. # 15
    TTSKO zielony, pas parciano-gumowy z szara klamra (tak mi sie wydaje, ze jest na archiwalnym zdjeciu)

    Załączniki:

    • Polaczone9.jpg
  15. # 16
    No i "czarnuch" MP, pagony "F", datowałbym jakos na 1989 rok bo na berecie ma piechocinska gwiazde a nie stara wersje jak na zdjeciu powyzej.

    Załączniki:

    • Polaczone_(4).jpg
  16. # 17
    Tutaj pogranicznik z Afganistanu a dokladnie żołnierz 3 Posterunku Granicznego 2 Grupy Zmotoryzowano-Manewrowej "Yangi-Kala" Moskiewskiego Oddziału PW KGB ZSRR, miejscowość Ajchanym, północny Afganistan, 1983 rok. Dane autentyczne, wygrzebane na stronie radzieckich pograniczników z afganu.

    Załączniki:

    • Polaczone_(3).jpg
  17. # 18
    Kolejny pogranicznik z 3 Posterunku Granicznego 2 Grupy Zmotoryzowano-Manewrowej "Yangi-Kala" Moskiewskiego Oddziału PW KGB ZSRR, miejscowość Ajchanym, północny Afganistan, 1984 rok. Mundur "pogranicznik I" kiedys otrzymany, potem po macoszemu potraktowany i oddany a rok temu cudem odzyskany w całkiem dobrym stanie dzieki przytomności umysłu goscia, któremu go opchnąłem.

    Załączniki:

    • Polaczone_(2).jpg
  18. # 19
    Dobre, dobre Tomek, szkoda tylko że tło "pokojowe" :P
  19. # 20
    nie marudz ;) fotoszopa i bedze
  20. # 21
    Foty zajebiste. Kup sobie matową fototapetę z górami lub lasem, posklejaj od tyłu nawet zwykłą taśmą klejącą i wieszaj do zdjęć - na fotach nie będzie się tak bardzo rzucało w oczy, a klimat będzie! Tylko na podłogę połóż jakiś worek "z piaskiem" albo skrzynkę i dobierz perspektywę tak, żeby nie było widać parkietu - możesz stawać na tym worku lub skrzynce.
  21. # 22
    Ludzie no dajcież spokój :)
    W impresjach Tomka nie liczy się jego pokój, a wyposażenie i oddanie tamtejszych klimatów :)
    Jak zwykle tomek zaje*ista kolekcja, i odwzorowanie ;)
    Życzę dalszych sukcesów w rekonstrukcji :D

    Ps: Jeżeli z pokojem problem, to może zdjęcie na zewnątrz? :)
    Ps2: Kiedy wreszcie "splugawisz" kałaszka :D
  22. # 23
    Pomysł by wzorować się na konkretnych postaciach i to w jaki sposób to czynisz powinno być wzorem dla przyszłych galerii. Olej tło :) najlepiej farbą koloru khaki
  23. # 24
    @Żukow gratuluje kolekcji :-D Sprzęt godny pozazdroszczenia :-D
  24. # 25
    Żeby nie było, że mundur zamieniłem na bryczesy a w łapach zamiast AKS-a mam wodze, zamiast uprzezy RD-ka trzymam platanine tręzelki na koński łeb...to moje najnowsze wynalazki:

    Afganistan, 1984 r.

    Załączniki:

    • 14.jpg
  25. # 26
    Desantowo-Szturmowa Grupa Manewrowa z 47 Kerkinskiego Oddziału Ochrony Pogranicza KGB ZSRR, Kerki, Turkmenia, 1983 r.

    Załączniki:

    • 17.jpg
  26. # 27
    Grupa Zmotoryzowano-Manewrowa "Karezi-Iljas" z 68 Tachto-Wozarskiego Oddziału Ochrony Pogranicza KGB ZSRR, północny Afganistan, 1984-85 r.

    Załączniki:

    • 16.jpg
  27. # 28
    Grupa Zmotoryzowano-Manewrowa "Karezi-Iljas" z 68 Tachto-Wozarskiego Oddziału Ochrony Pogranicza KGB ZSRR, północny Afganistan, 1984-85 r.

    Załączniki:

    • 15.jpg
  28. # 29
    Spadochroniarz-sanitariusz, Afganistan, wrzesień 1983 r.

    Załączniki:

    • 18.jpg
  29. # 30
    brawo, brawo, lubie te foteczki, bardzo.