• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    hej,
    zostałem zaproszony do grupy airsoft'owej strzelającej o profilu "ruskim". Mam pytanie jaką replikę, jakiej firmy kupić ? Liczy się tak samo aspekt wizualny jaki i "sprawność bojowa". Interesuje mnie wyłącznie AK-74, AKS-74 lub AKSU-74 (wszystkie "w drewnie"). Mam na to jakieś 700pln...
    •  
      ADi
    • 2009-09-25
    # 2
    Jeśli chcesz pasować do teraźniejszej armii FR to kup replikę AKS-74M.
    Np.
    http://www.taiwangun.com/shop,show,265
    (sam mam dwie repliki Boyi i nie narzekam - Boyi mają to do siebie ,że z czasem liczba FPS'ów spada do 320/330)

    Niestety jak w każdej prawie replice będziesz musiał trochę czasu poświęcić na "dopieszczenie" - zamalowanie znaczka PJ , dorobienie bulbulatorów i zmianę pokrywy zamka. Do tego dochodzi zmiana zamka na stalowy - bo te są ze ZnAl'u i blokady kolby (też ZnAl).
  2. # 3
    Ja przez rok używałem tego oto modelu http://www.taiwangun.com/shop,show,1016 . Przez cały czas bezawaryjnie. To zależy jeszcze do czego potrzebny Ci karabin. Jeśli tylko do airsoftu to ok. Możesz wybrać jeszcze jakiś model Cymy.
  3. # 4
    No to wielkich możliwości nie masz. Krótkie Kasie są do bani bo są krótkie i to takie rozpylacze bardziej. A długie to wielkiej różnicy nie masz. Czy stała czy składana kolba strzela tak samo. Co do sprawności bojowej w tym przedziale cenowym to najlepsza będzie Cyma. Po sprawdzeniu wielu wielu egzemplarzy boyi/cyma. Cyma wypada lepiej pod względem wytrzymałości i sprawności tuningowania. Są lepiej ustawione w osi (gb - hopup) i nie ma tez za dużo luzów.
  4. # 5
    Autor cytatu: yakarovNo to wielkich możliwości nie masz. Krótkie Kasie są do bani bo są krótkie i to takie rozpylacze bardziej.

    Nie przesadzasz aby?
    Fakt - trzeba poświęcić czasu i pieniędzy - ale da się zrobić z AKSU celne dziadostwo - to dla takich fetyszystów jak ja :)
  5. # 6
    Dziękuję Towarzysze !
    p.s.nigdzie nie mogę znaleźć tej Cymy http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-570-CM048-FULL-METAL-DREWNO.html z kolbą składaną. Czy w ogóle istnieje taki model ?
  6. # 7
    Tylko nie kupuj na airsoft-extreme.pl!

    Czemu? Temu: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=64458&st=300 (16 stron narzekania)
  7. # 8
    dziękuję za przestrogę !
  8. # 9
    A ja spytam tak:
    Potrzebuję jak najlepiej odwzorowaną replikę AK74M. Firma i ceny nie mają specjalnego znaczenia- w razie czego przełożę GB od CA. Aha, dobrze by było, móc dostać taki karabin w Polsce.
  9. # 10
    Jedyny wybór - AK74M VFC. Jest najbliższy ideałowi, aczkolwiek ma też swoje błędy.
  10. # 11
    Autor cytatu: yakarovNo to wielkich możliwości nie masz. Krótkie Kasie są do bani bo są krótkie i to takie rozpylacze bardziej.(...) Cyma wypada lepiej pod względem wytrzymałości i sprawności tuningowania. Są lepiej ustawione w osi (gb - hopup) i nie ma tez za dużo luzów.


    Eee.. przesadzasz z tym rozpylaniem :) zależy od egzemplarza :) ma bardzo podobne osiągi jak jej większe koleżanki i koledzy, a długa lufa nie zahacza o drzewa :)
    Dodatkowo jest rewelacyjna na mieszanki terenu las/cqb, oczywiście po zmniejszeniu sprężyny.. Muszę kiedyś obadać jak będzie niosło na m100.

    Jeśli chodzi o ustawienie GB-HU to mogę chwalić tylko i wyłącznie serie w standardzie TM (z tymi nowymi nie miałem do czynienia) przy dobrze odlanym korpusie, komorze i GB można uciągnąć na prawdę rewelacyjną szczelność.

    A jak interlude szukasz karabinu o wysokim lansie to ja bym brał na twoim miejscu AK74 z drewnami :) Przepiękna broń, ale dla mnie trochę nie wygodna :P
    •  
      Foox
    • 2009-09-26
    # 12
    Jeśli chodzi o wykonanie Boyi to są zewnętrznie lepiej wykonanie niż Cymy. Osiągi podobne, ale nowe Boyi mają tendencję do dużego spadku mocy na stocku, po paru magach u mnie trzeba było wymieniać komorę, bo rozszczelniła się i właściwie to pluł, nie strzelał. Po wymianie jest dobrze, strzela.

    Boyi jest dobre jako baza pod dobrą replikę, CM strzela na stocku długo.
  11. # 13
    IMO z Boyi to tylko RK-03SW po zakupie stalowej lufy zewnętrznej (dostępna jest u Krakmana, o ile dobrze pamiętam). I montaż GBB. ;) Wagowo to będzie trochę "nadrealizm", ale co wytrzymałość to wytrzymałość.
    Znajomy miał CM. 031. Sprzedał je po kilkunastu tysiącach kulek. Pożyczył ten egzemplarz ostatnio - w jego odczuciu strzelał jak nówka z pudła.
    Ja mam RK-02 niemodyfikowanego "sklepowo". Wystrzelałem tak ze 40-50 tysięcy kulek. SKiM. Syf, kiła i mogiła. Rozwalony gwint na podstawie muszki, złamane suwadło, rygiel rury gazowej, suwak szczerbiny, muszka wyraźnie przekrzywiona. Wszystko, co siadło, było ze znalu. O gearboxie niewiele - zębatki i szkielet do czegoś się jeszcze mogą przydać. Z całą resztą - problemy. Tani elektryk AK od Cymy sprzedawany na bazarach lepiej się sprawował. Ale i tak nie wziąłbym repliki innej firmy, chyba że VFC (bądź Inokatsu MTW).
  12. # 14
    Autor cytatu: Grygorij Germow
    Ja mam RK-02 niemodyfikowanego "sklepowo". Wystrzelałem tak ze 40-50 tysięcy kulek. SKiM. Syf, kiła i mogiła. Rozwalony gwint na podstawie muszki, złamane suwadło, rygiel rury gazowej, suwak szczerbiny, muszka wyraźnie przekrzywiona. Wszystko, co siadło, było ze znalu.

    ja mam ak-74mn od boyi'a, jeszcze stara seria, więc te same materiały co w twoim przypadku. I wiesz... o broń trzeba dbać. U siebie jeszcze nic nie rozwaliłem...
  13. # 15
    To ja sie podkleje pod temat coby nie śmiecic.
    Chciałem zakupic wyzej wymieniony "rozpylacz";) aksu74 i teraz powstaja watpliwosci .
    Na jaka firme postawic, co z chinoli polecacie a co z markowych firm? Jest az tak tragicznie i bez przerobek i dodatkowego wkladu pienieznego nie da sie z aksu strzelac?
    Dodam ,ze mam tez RK-02 i tez sie rozszczelnilo i anemicznie pluje zamaist strzelac wiec nie polecam i ostrzegam ;)
    Z gory dziekuje za odpowiedz.
    •  
      ADi
    • 2009-09-27
    # 16
    Też mam AKSU (chinol) , rozpylacz dobry. Bez tuningu się obejdzie. Ale w Boyi jest tak ,że z tych 380 FPS'ów w stocku zrobi ci się 320. Jak Ci aż tak nie zależy na FPS a chcesz mieć dobrą broń do MOUT to śmiało bierz.
    Do wymiany tylko ( ;D ) zatrzask kolby na stalowy i najlepiej zamek(choć i tak musiał byś skrócić dźwignię zamka) + drewna na nie wentylowane (w starszych AKSU były wentylowane i kolba zaokrąglana).
    Szyna jest , ale to później często rusznikarze montowali.
    No chyba ,że chcesz zająć się tematyką Afganu.
    Nie sugeruj się nazwami , nie ma czegoś takiego jak AKS74UN. ;)
  14. # 17
    [/cite]Szyna jest , ale to później często rusznikarze montowali.

    Ciekawe. Masz na to jakieś poparcie. Bo po co mieli ją montować ?
    Nie sugeruj się nazwami , nie ma czegoś takiego jak AKS74UN. ;)

    Tylko AKS-74UN2

    Co do zatrzasku to mam krótką Kasię od 2 lat, zatrzask oryginalny (znalboyi)i nic mu się nie stało. A poza użytkowaniem airsoftowym służył też czasem na zlotach rekonstrukcyjnych. A tam poddany jest działaniom sił ludzi ciekawskich. I dobrze trzyma i nie widać żaby mu się coś działo. Ale może to przypadek odosobniony.
    •  
      ADi
    • 2009-09-27 *
    # 18
    A nie Yakarov? Twierdzisz ,że trepy sobie sami montowali szyny na innych wersjach 74 niż M? W końcu fabryczny montaż szyn nastąpił dopiero w wersji M, a szczerze wątpię by fabryka od tak sobie co jakiś czas dodała szynę - a bo będzie śmieszniej. Na sądzę także by trepy miały kwalifikację i środki do montażu.
    Podobanie zakładam , by 'gmeranie' i modyfikacja przez samych żołnierzy była zakazana. Tak jak dajmy na to w armii niemieckiej gdzie takie modyfikację podchodzą pod "uszkodzenie mienia wojskowego".
  15. # 19
    Yakarovi chodzi o to, że raczej rzadko były i są spotykane jaskółcze ogony na "AKSU".
    •  
      ADi
    • 2009-09-27
    # 20
    A no to gites. Już pomyślałem ,że rozchodzi się o całość serii 74. Bo tego dotyczyła moja wypowiedź dotycząca szyn. ;)
  16. # 21
    Nie wiem czy mogę podpiąć się pod temat - w razie czego proszę o oddzielenie. Też szukam AK-74 ale zamiast jakością muszę się niestety kierować ceną gdyż potrzebuję ich 3 sztuki. Jakie i gdzie kupić najtaniej? Jakość mniej ważna.
  17. # 22
    Autor cytatu: CincinYakarovi chodzi o to, że raczej rzadko były i są spotykane jaskółcze ogony na "AKSU".

    Dokładnie tak. To nie jest broń dla specnazowców. Inna sprawa, że naprawdę nie ma wielkiego wyboru aby tam coś montować.
    A co do długich AK-74 to podobna sytuacja. Co z tego, że będzie szyna jak nie będzie co zamontować. Nie każdy dostawał noktowizor.
    •  
      ADi
    • 2009-09-27
    # 23
    Zastosowania AKSU są oczywiste i cel w jakim powstał, a jeśli chodzi o dostępność noktowizji i innych celowników optycznych to muszę przyznać rację - innego wyjścia nie mam. ;)
  18. # 24
    Grzecznie dziękuję za odpowiedzi .
    Mętlik jednakoż pozostał ;).
  19. # 25
    Witam chciałem się dowiedzieć czy ten AK jest dobrą bronią????
    http://gunfire.pl/product-pol-1152192894-Replika-karabinka-JG1011-EBB.html
    Z góry dziękuje
  20. # 26
    Autor cytatu: tanfolglioWitam chciałem się dowiedzieć czy ten AK jest dobrą bronią????
    http://gunfire.pl/product-pol-1152192894-Replika-karabinka-JG1011-EBB.html
    Z góry dziękuje


    Z takimi pytaniami to na WMASG.
  21. # 27
    Witam i mam pytanie szukam stalowego(w pełni wersja SW) rk03 lub 06 można gdzieś to dostać jeszcze?
  22. # 28
    Odgrzewam temat bo już sporo czasu minęło od produkcji omawianych tu replik.

    Pytanie - jakie są repliki AK-74M ? Zarówno te obecnie sprzedawane jak i z rynku wtórnego.

    Za wszelkie info dziękuję, można rozpisywać się zarówno o tanich replikach jak i takich za zylion PLNów
    byle temat w miarę wyczerpać.
  23. # 29
    Karol poczekaj na Izmasza...
  24. # 30
    Myślałem o tym :) Tylko cena zapowiadana jest na ok 800$ :/

    Nie spieszy mi się. Moje VFC AK-74S niestety nie zapewnia świetlanej przyszłości ze względu na batkę w komorze i chciałem drugą replikę bardziej współczesną co można tuningować i obwiesić jakimś "profi" badziewiem.
    Ale również dobrze zrobioną i zgodną historycznie.
    AK74S zostanie kosher repliką na czasy pre-mid-90ties.