• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Robaki, bajdurzysz oj bajdurzysz.
    W moim AK74S ślicznie wyprowadziłem akumulator do kolby, a drewienka wymieniłem sobie na risy.
    Od razu zaznaczam - nie mam żadnej posranej kieszeni taktycznej na kolbie - wszystko się ładnie mieści w ramie.
    Risy nie są koszerne bo akurat mi nie zależało - ale to kwestia zasobności portfela i chwili na rynku.

    W razie czego, stuk puk i mam reko.
  2. # 32
    Oj ja też miałem wyprowadzoną instalację do kolby i baterię ukrytą w oryginalnym opakowaniu opatrunku w kolbie ramowej wypchanym dodatkowo jakimś badziewiem, że praktycznie nie było widać czy to batka w kolbie czy opatrunek. Dodatkowo po obkręceniu tego opaską uciskową full koszer. Ale nie bawią mnie już półśrodki, a posiadanie koszernego VFC AK74S bez bocznego montażu cieszy i nie chcę go przerabiać (na który specjalnie czekałem i skręcałem się z niecierpliwości podczas gdy inni już byli szczęśliwymi posiadaczami modeli z montażem). Teraz już VFC takich nie robi i jest już praktycznie nie do dostania.
    Za to po latach śmiania się z orisowanych potworków przyszedł czas że i real-steel jest orisowany i nie razi to już tak jak kiedyś.
    Więc i ja chciałbym nabrać punktów lansu i przyczepić sobie to i owo, a batkę bez żadnych sztuk schować w kolbie :)
  3. # 33
    Autor cytatu: robakiTeraz już VFC takich nie robi i jest już praktycznie nie do dostania.

    no jak to, Karol
    u mnie dostaniesz...potrzymać :D a z Łowcy zrobimy granatamiota dając Mu wszystkie granaty do noszenia hehe
    tylko musimy znów się zebrać :)

    wracając do tematu zawsze będą takie dylematy
    a gdy wejdzie w grę przerobione suwadło przy AKS i przemożna chęć pozostania przy ramie...
  4. # 34
    @Robaki - twój wybór. Ja swój montaż demontowałem na czas reko, a w jego miejsce wkręcałem przygotowane zaślepki.
    Ostatecznie możesz dorwać pełną kolbę, zdemontować zwalniacz i w niej trzymać :)
  5. # 35
    Po prostu chcę zostawić AK74Sa na reko, golasa z koszer drewienkami etc.
    Na potrzeby strzelanek i tuningu sprawić coś ultra-modern-alfa-specnaz-featuring-devgru-ris-magpul-adjustable-rusak-frontsight.
    A więc AK74M pełna kolba na dużą baterię, montaż i czarne wykończenie.

    Ponieważ jakiś czas nie interesowałem się nowościami w ASG interesuje mnie co teraz w ogóle można dostać?
    Z lepszej półki, Inokastu już nie robi, VFC już nie robi, Cymę, CA i Boyi znam i nie chcę, jest jakieś LCT z zielonym plastikiem dziwną stałą kolbą i co dalej można począć?
  6. # 36
    Obawiam się, że wymieniłeś wszystko... jedyne co jeszcze mogło by być warte uwagi to zestawy konwersyjne? np z Guardera, LCT też są.

    Edit.

    Jeszcze jest ICS, G&G o których zapomnieliśmy przy czym to pierwsze chyba nie jest warte uwagi.

    I jeszcze Panowie sorki za offtopa ale widział ktoś to: http://www.airsoft2day.com/news/1060-aps-a-gbb-available-for-purchase.html ?
    Założyć oddzielnego tematu to już nie łaska? - k.
    Wydzielone: http://rusmil.net/forum/discussion/4060/1/replika-aps-steczkin/#Item_1
  7. # 37
    Nie wiem czy to jest na miejscu,ale zakupiony Yunker kilka miesiecy idzie w przyszlym roku pod nösz speca srawaniek i toczeniem i bedzie zmiana płci z gazowej na elektryczna
    Niemniej w rekach jest idealny,na czesciach w 90% real wiec jesli chcesz Kamil to ci wlepie kilka fotek jak i co wraz z Obzorem na szynie,bo jest to tez jakas alternatywa przeciez
    Chcesz?
  8. # 38
    Autor cytatu: PotfurRobaki, bajdurzysz oj bajdurzysz.
    W moim AK74S ślicznie wyprowadziłem akumulator do kolby, a drewienka wymieniłem sobie na risy.
    Od razu zaznaczam - nie mam żadnej posranej kieszeni taktycznej na kolbie - wszystko się ładnie mieści w ramie.
    Risy nie są koszerne bo akurat mi nie zależało - ale to kwestia zasobności portfela i chwili na rynku.

    W razie czego, stuk puk i mam reko.


    Zaprezentujesz fotki przejścia kabla z "body" do kolby?

    Czy ktoś może ćwiczył przełożenie kabli do składanej kolby w "czarnych" AK (74M, 105 etc)
    w wsadzenie tam baterii kosztem nieskładania kolby?
    Najlepiej w Boyi RK05 albo VFC ?
  9. # 39
    A czemu wsadzenie baterii miałoby się odbyć kosztem składania kolby? Wywiercić dziurkę na kabel do baterii i wsadzić do kolby jakiegoś małego, płaskiego lipola 7.4V i powinno być git.
  10. # 40
    Autor cytatu: robaki[quote]Zaprezentujesz fotki przejścia kabla z "body" do kolby?

    Oto ono
    PS. W tym lub następnym tygodniu będę zmieniał ułożenie kabla, bo znalazłem kilka newralgicznych miejsc gdzie z czasem pojawią się przetarcia/przebicia izolacji.

    Załączniki:

    • img_5944.jpg
  11. # 41
    Dzięki o to mi chodziło. Tez tak miałem ale mim dodania gumowego "termokurczu" w miejscu przejścia kabla przetarł się dosyć szybko. Dlatego wg tego co pisze Mietek nie polecam częstego składania kolby.

    Czy w składanej kolbie z tworzywa (AK74M) zatrzask jest identyczny? Też tylko połowa tylnej ścianki ma zatrzask (jak na fotce Potfora) a powyżej zatrzasku można przeprowadzić kable?
    Interesuje mnie VFC i Boyi.
  12. # 42
    @Robaki - musiałeś mieć syfny przewód - zdjęcie robiłem na twoją prośbę a kable mają niemal 2 lata.
    Jedyne miejsce gdzie mam "dziury" w izolacji to pod pokrywą - termokurczki nie było a teraz będzie termokurczka i siatka ochronna.

    Jak na mój łeb, to zatrzask MUSI być taki inaczej kolby nie złożysz bo GB blokuje.
    Sam jak bym miał pełną kolbę, to bym z miejsca zmienił, bo mi opaska obrzydła :)
  13. # 43
    Pytanko do posiadaczy - czy w VFC AK-74M i prawdopodobnie AK-105 mają inną powłokę niż seria tradycyjnych AK74 tej firmy?

    Nie miałem dawno w rękach i po prostu nie mogę sobie przypomnieć, a z fotek AK-74M i 105ki są jakieś takie matowe i mniej czarne niż np. AK-74S czy AK-74U. Coś jakby fosfatowane a nie malowane czarną farbą ?
  14. # 44
    @Robaki, różnice są między kolejnymi seriami samych AKS74. Już na gołe oko widać różnicę między moją wersją (późna) a wersją Kazika (jeden z pierwszych).
  15. # 45
    Potwierdzam - mój AK74M (mat) miał inne krycie niż AKS74N (błysk).
  16. # 46
    Bo jak patrzę z kolei na ostre AK74M to są raczej błyszczące, może nie tak jak AK74 ale na pewno nie fosfatowane ani tak matowe jak VFC. Dlatego pytam co byłoby bardziej koszer - czy AK74N od VFC przerobiony na AK74M czy oryginalny AK74M tejże firmy?
    Inni producenci robią wszystko czarne błyszczące więc się nie pytam :)
  17. # 47
    Łatwiej kupić AK74M i przemalować, bo z tego co pamiętam jest parę detali konstrukcyjnych, które trudno odwzorować przerabiając starsze modele.
    Nie podam konkretów, bo jestem leniwy i gdzieś już je wymieniałem na forum.

    edycja:
    Nie znalazłem posta z podsumowaniem, więc tworzę listę z pamięci.
    Poprawne dla AK-74M w replice VFC:
    - pokrywa,
    - inny korpus (dziwne wzmocnienie z lewej strony),
    - poprawny element blokujący rurę gazową (chodzi o ten wichajster, którym kręcimy, nie pamiętam jego nazwy)

    Co jest nie tak:
    - nie ma bulbulatorów :(
    - brak oznaczeń Iżmaszu na kolbie,
    - mój egzemplarz miał niepoprawną datę z boku korpusu (80ty któryś)

    Czego nie jestem pewien:
    - kolanka gazowego (samego kształtu, a nie bulbulatorów)
    - podstawy muszki (j/w)
  18. # 48
    Dzięki Kazik chyba wymieniłeś wszystko :)
    http://rusmil.net/forum/discussion/549/2/czym-sie-rozni-ak74m-od-starszych-modeli/#Item_20

    Poprawne dla AK-74M w replice VFC:
    - pokrywa - widziałem w ostrych pokrywy i z AK74 i róznież gładkie bez daszka jak AK47, ale nie róbmy reguły z wyjątków
    - inny korpus (dziwne wzmocnienie z lewej strony) - to wzmocnienie widziałem w RPK i niektórych AK74M.

    W AK74M VFC jest dodatkowy pin w tym miejscu poniżej podstawy szczerbinki, na prawo od dwóch nitów znanych z AK74.
    Ciekawy że ostre go nie mają. "Pinologia" AK74 i 74M jest identyczna.

    - poprawny element blokujący rurę gazową (chodzi o ten wichajster, którym kręcimy, nie pamiętam jego nazwy)
    To jedynie VFC tak ma, reszta replik ma identyczne dla wszytskich modeli jak AK74.

    Co jest nie tak:
    - nie ma bulbulatorów :(
    - brak oznaczeń Iżmaszu na kolbie,
    - mój egzemplarz miał niepoprawną datę z boku korpusu (80ty któryś)

    Czego nie jestem pewien:
    - kolanka gazowego (samego kształtu, a nie bulbulatorów)
    - podstawy muszki (j/w)
    •  
      Maza
    • 2013-02-21
    # 49
    Tutaj są dobre zdjęcia ostrego, na nim wzorowałem swojego AK-74M:
    http://tantal.kalashnikov.guns.ru/variants.html
  19. # 50
    Witam, mam pytanie czy to http://www.madonion.eu/zaczep-kolby-skladanej-ak-p644.html będzie pasować do RK-03 ?
    •  
      Igur
    • 2013-07-02
    # 51
    To ze stali jest? Ja w swojej suczy od bojca mam ze znalu ;c
  20. # 52
    Ja w RK-03 też mam ZnAl i już pękło dlatego chciałem wymienić ale nie wiem czy pasuje więc się pytam tutaj może ktoś już próbował wymieniać