• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witajcie,

    Konwertuję AKS74 na AK74M. W zasadzie ostatnie co mi zostało, to oksydowanie korpusu, ponieważ ten od AK74M jest matowy, podczas gdy AKS74 jest robiony na błysk. I tu mam pytanie – jak zmatowić powłokę i lub czym ja pokryć (trwale!) w celu zmatowienia? Najlepiej jakby dąło się pokryć aktualną warstwę „oksydy” kolejna, bo nie bardzo chce mi się najpierw bawić w zdzieranie starej i nakładanie nowej. Chyba że nie będzie innego wyjścia, rzecz jasna…

    Jakieś pomysły, ktoś ma może doświadczenia w czymś takim?
  2. # 2
    pierwsza sprawa to to, że na vfc na pewno oksydy nie ma, a druga to to że, 74m wcale nie jest taki matowy moim zdaniem powinieneś zanurzyć korpus w rozpuszczalniku nitro na parę dni i zaoksydować i po kłopocie.
  3. # 3
    O malowaniu VFC:
    http://rusmil.net/forum/discussion/481/dopieszczanie-tuning-zewn-zrob-to-sam/?Focus=26281#Comment_26281

    Podsumowując - w tych nowych to nie oksyda (mimo, że bardzo ładnie wygląda), ale jakiś inny proces nakładania farby (QPQ) w porównaniu do starszych modeli (ECO).
  4. # 4
    Dzięki! A może da się po prostu nieco zmatowić aktualne pokrycie, bez zupełnej zmiany powłoki?
  5. # 5
    no ale ak74m nie jest matowy:)
  6. # 6
    Masz na myśli "ostrego" czy replikę? Bo mam replikę i zdecydowanie jest matowy.
  7. # 7
    W sumie słuszne pytanie ;-) zestawiłem ze sobą front VFC od AK74M (matowy) z AKS74 od VFC (błyszczący). Wyszedłem z założenia, że to różnica jak przy ostrej... i tu mnie macie! Co więc powinienem zrobić w celu oddania dobrze ostrego oryginału - nabłyszczać front czy matowić korpus?
  8. # 8
    Nie, mam na myśli ostry:)(widziałem kiedyś zdjęcie na którym było ak74m i ak74),
    LY- łatwiej będzie zupgradeować przyrządy celownicze/ kolanko rury, ja w ogóle na twoim miejscu albo na wszystko dał oksydę albo frontowi ładnie i realistycznie dodać wieku, wtedy nie będzie różnicy między frontem a resztą.
  9. # 9
    Patrząc na foto Yunkera, które wrzucił kiedyś Saperski: http://rusmil.net/forum/discussion/549/1/czym-sie-rozni-ak74m-od-starszych-modeli/#Comment_7438

    To chyba raczej powinno się świecić, ale nie aż tak jak w replikach VFC. Dużo zdjęć 74M (i 103jek) jest w albumie Kardena / Photoshootera: http://foto.mail.ru/mail/photoshooter/ i przeglądając tamte zdjęcia dochodzę do podobnych wniosków.
  10. # 10
    oto odpowiedź od Leszka Erenfeichta w temacie wykończenia AKMSów:

    to szare to „fosforanowanie”, odpowiednik amerykańskiego
    „parkerazingu” / „phosphate finishing” jak zwał, tak zwał.
    Metoda stosowana od lat 30., na szerszą skalę wprowadzona w czasie
    II wojny przez Niemców i Amerykanów. Pokrycie jest bezbarwne (tak go
    używali Niemcy, u nich się toto nazywa „bonderisierung”) albo
    można dodać barwniki, najlepiej wychodzą szarości (Amerykanie
    robili taki szaro-zielony kolorek).

    „Eloksowanie” to obróbka aluminium, a nie stali, zresztą termin
    niemiecki – po amerykańsku to się nazywa „anodizing”.

    Radom zwykle czernił chemicznie, ale od lat 80. przeszli na
    fosforanowianie i lakier po wierzchu: ten się jednak błyszczy i
    ściera, więc przy remontach po oczyszczeniu zwykle jest od nowa
    fosforanowany na szary mat.