Niezalogowany (Zaloguj się)
  • Kategorie

Подобные

Podobne

• Konkurs

• rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

• Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

1. # 811
    Aha, czyli on jest dośc tajemniczy ;)
    O rany, z takim magiem jak na fotce, to by na ostro nie postrzelał, tak jak się strzelało w wojsku, na leżąco. Chyba, że za podpórkę służył by taboret :)
    A mi tam na koszerności nie zależy specjalnie. Mag mi się podoba, dobrze działa (midcap 180 BB) kosztuje rozsądnie, więc będę się z nim lansował ;) A może se dokupię jeszcze ich. Te plasticzaki hicapy (widać je na moich fotkach) są do bani.
    Ubawił mnie kiedys opis kolesia co takie sprzedawał na WMASG. "jeden magazynek ma dziurę z boku, bo dostał kulką z kilku metrów"
    To świadczy o tym, jakie są solidne :)
    Na przeróbke bakelita pod asg może kiedys przyjdzie pora jeszcze...
    •  
      Igur
    • 2013-10-09 *
    # 812
    Rosjanin nie postrzela? :D

Dzisiaj zamontowałem nowy chwyt w aks74u. Niestety jakiś czas temu zerwałem gwint mocujący chwyt do GB. Wiecie jak temu zaradzić? Poszukam większej śrubki, może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby?
    http://img843.imageshack.us/img843/2702/tz5p.jpg

Tutaj starałem się uchwycić różnicę powierzchni polerowanej watą stalową i farby boyi.
    http://img41.imageshack.us/img41/4388/7r28.jpg

W planach mam:
    Suczka- nasmarowanie całości PKB, przebicie numerów.
    105- wybicie numeru, polerka taka jak w suczy, tuning mocowy (aby dalej strzełał i takie tam, to już nie na tym forum)
    •  
      Maza
    • 2013-10-09 *
    # 813
    Sucz świetnie wygląda! Ta polerka dała super efekt, do pełni szczęścia jeszcze bym drewienka troche przerobił. Ale i tak jest gicior. Na prawdę zazdroszczę giwerki. Taką suczkę sam sobie planowałem przed przetaktycznieniem ;)
    Co do zerwanego gwintu, ja bym wymienił koszyk silnika.
    PS: Gdzie żgut się podział? ;P

Ja do swojej drewna LCT i drochę stalowych gratów zamawiam. A jak dobrze pójdzie, może będzie miała jeszcze lufkę stalową, więc będzie full full sztil ;)
  2. # 814
    Bardzo ładna polerka.
    •  
      Igur
    • 2013-10-09 *
    # 815
    Żgut siedzi w szafie, czeka aż nasmaruję cała powierzchnię (po co go męczyć) :D Boję się, że sucza zardzewieje jak 105tka :D
    Do pełni szczęścia może uciułam 300zł i kupię ostre drewna, jak szaleć to szaleć.
    Teraz wybijaki lub PKB.
    Lufa stalowa? za ile, jak i gdzie? :)
    Dzięki za pozytywną opinię :D Postaram się też wypolerować 105 i wrzucić efekt.

Maza- odczytaj maila, mam zapytanie co do tego pasa.
    •  
      Maza
    • 2013-10-09 *
    # 816
    Ostre drewna od AKSU? Skąd? Szkoda, że wcześniej nie przeczytałem. Bym LCTków nie kupował. Gdzie Ci pordzewiał AK? U mnie koło jednego nita rdza sie pojawiła.

Żaden mail nie doszedł
  3. # 817
    @Igur - jeśli zajdzie rdzą, przejedź go WD40, swojego VFC tak traktuję i ma się niezgorzej. :)
    •  
      Igur
    • 2013-10-09 *
    # 818
    Maza- na molotoku lub e-bayu,nie pamiętam(edit.http://molotok.ru/ceve-s-nakladkoj-dlya-aksu-i3598426884.html) Nie wiem jak to z wysyłką by było, niby nie można wysyłać optyki i itp.. Zardzewiał od środka korpusu, po lewej stronie od wlotu kulek do komory HU(na nocnej byłem i wilgoć naszła), niby nic ale lepiej o to zadbać.
    Potfur- dzięki za radę, na weekend się tym zajmę :D
  4. # 819
    Igur, mógłbyś opisać trochę przebieg polerki aksu? Używałeś jakiejś pasty polerskiej?
    •  
      Igur
    • 2013-10-14 *
    # 820
    0 pasty, kupiłem watę/wełnę stalowa 0000 lub 000 (najdrobniejszą) w casto za 12pln, rozłożyłem replikę na części (ważne jest wyjecie bebechów,przy polerowaniu powstaje bardzo dużo "pyłu stalowego") odcinałem odpowiednie kawałki waty i szlifowałem przez jakiś czas(parę godzin).
    Opiłki/pył zbierałem silnym magnesem i odkurzaczem.

W najbliższym czasie zajmę się dopieszczeniem drugiej suczy w zupełnie innym wydaniu. Oczywiście zamieszczę fotki :D
  5. # 821
    Panowie, a powiedzcie mi jeszcze- czemu tak namiętnie pozbywacie się "jaskółki" ze swoich replik?
    Czy w takim AK74 jak mój (stronę wcześniej fotki) było to "niekoszerne"?
    Nie znam szczegółów co w jakim modelu, jakim roczniku powinno być, a co jest niewskazane.
    Bo mi ona nie przeszkadza, a nawet gdybym dorwał montaż Belomo w rozsądnej cenie , to bym się może skusił na jakis kolimator na RIS-a.
    Kupiłem se taki chiński kanciasty montaż, ale bardzo szybko sie go pozbyłem. Nie idę 100% w reko, ale to już był badziew total.
    Wole celować na mechanicznych przyrządach.
    Bo w przeciwieństwie do wielu "hipertaktycznych" aesgejów- potrafie się nimi poslugiwać.

A do tego bloga wojaka Kardena jakis link możecie zapodać? Bo Google wynajduje mi Garden Blog i moge se pooglądać piękne ogródki :)
  6. # 822
    Jeżeli nie idziesz w reko, to nie ma powodu by się pozbywać.

PS. Czuję się hipertaktyczny :)
  7. # 823
    k-a-r-d-e-n.livejournal.com
    •  
      Igur
    • 2013-10-16 *
    # 824
    http://foto.mail.ru/mail/photoshooter/1360/ - Karden nie ma "jaskółki" to swoją też wyrzuciłem :D

Niektórzy ASGejowicze są zadowoleni z montaży od cymki itp. Fakt faktem telepie się,ale jak będziesz dokręcał to jako tako działa :D
  8. # 825
    Dzięki za info.
    Na zaden montaz niemam cisnienia,czy chinski, czy rosyjski, na optyke tez nie mam cisnienia. Jaskolka mi pasuje, bo nie jest tak "golo" po lewej stronie korpusu.
  9. # 826
    Autor cytatu: KorbaPanowie, a powiedzcie mi jeszcze- czemu tak namiętnie pozbywacie się "jaskółki" ze swoich replik?

Montaże boczne nie były elementem powszechnie występującym do którejś wersji AK-74M (czyli późnych lat 90tych, jeśli nie 2000+). Wiele osób próbuje robić AK na starsze modele, przez co jako element stylizacji decyduje się na usunięcie szyny bocznej.
  10. # 827
    Montaże boczne nie były elementem powszechnie występującym do którejś wersji AK-74M (czyli późnych lat 90tych, jeśli nie 2000+).

Na pewno? Nigdy nie widziałem zdjęcia ak74m bez szyny (nie mówmy oczywiście o wynalazkach typu slr). Może mógłbyś zarzucić?
  11. # 828
    Nie mogę tego zrobić, bo napisałem bzdurę przez zbytnie zaaferowanie swoją kanapką. :)
    AK-74M zapewne zawsze miał szynę boczną.

Ale starsze modele były bardzo często widoczne, do co najmniej późnych lat 90tych, jeśli nie 2000+ Obecnie z resztą też nie raz można spotkać takie egzemplarze (które są stare i szyny nie mają).
    •  
      Maza
    • 2013-10-17
    # 829
    Jako samozwańczy specjalista od AK-74M, który przypieprza się do każdej pierdółki, stwierdzam że każdy AK-74M miał szynę ;)
  12. # 830
    Dawno nic nie wrzucałem no to proszę bardzo.
    Lewo: AKM (Semiautomatic) kolba od Beryla
    Dół: AKMS (Semiautomatic)
    Prawo: AK104 (Saiga MK-03), Guma od GP, Chwyt pistoletowy US Palm Battle Grip, Łoże Midwest Industries AK-SS, nakładka rury gazowej US Palm, Aimpoint Micro H1, Chwyt skośny FAB PTK + oparcie kciuka FAB VTS. To jest układ sportowy. Do szkoleń taktycznych zamiast PTK wchodzi szyna Zenit B-9 z rączką RK-0 i światełkiem Streamlight TLR-1. Projekt w sumie w toku bo jeszcze kilka zmian pewnie wprowadzę.
    http://www.omega.mil.pl/roboczy/dsc00595.jpg
  13. # 831
    Fajny zestaw :)
    Autor cytatu: Sergei Do szkoleń taktycznych zamiast PTK wchodzi szyna Zenit B-9 z rączką RK-0 i światełkiem Streamlight TLR-1. Projekt w sumie w toku bo jeszcze kilka zmian pewnie wprowadzę.

Co sądzisz o akcesoriach Zenita? Warte swojej ceny, jak z jakością?
  14. # 832
    Zrobiłem lepsze zdjęcie kałaszmat. Post updated.

Autor cytatu: delin0mCo sądzisz o akcesoriach Zenita? Warte swojej ceny, jak z jakością?

Duży plus za design, naprawdę przemyślane mają te rzeczy. Wszystko można ładnie ze sobą łączyć, niepotrzebne picatiny zdejmować itd. Wykonanie bez zarzutów. No ale czego się spodziewasz, w końcu CNC. Wykonane z aluminium, dość wytrzymałego, nic się nie gnie ani nie łamie. Wagowo podobnie jak analogi z tworzyw sztucznych co jest plusem, bo to jednak metal. Jednak jakość powłoki to jakieś nieporozumienie. Mocniej szturchniesz i już odpada płatami. Widać nie wiąże z metalem. Będę musiał cerakote na to położyć bo jeszcze trochę i się będzie rączka świecić jak psu ****. Śruby dobrej jakości, bez problemu trzymają wszystko na miejscu. Amunicja 7,62x39 jednak ma kopa, a tu miłe zaskoczenie i nic się nie luzuje pomimo, że kleju na gwinty nie kładłem. Czy warte ceny? Raczej nie tej detalicznej. No ale wiadomo, Zenit to firma jak SpecOps, detal ma w głębokim poważaniu i ceny dla pospólstwa są poważnie zawyżone. Rynek wtórny w Rosji się kłania ;) No i zastanów się przede wszystkim czy takie akcesoria Ci do repliki w ogóle potrzebne? Moje zabawki plują kulkami 8 gram z mocą 2025 J na wyjściu z lufy, zatem wolę akcesoria, które będą się trzymać kupy. Co nie zmienia faktu, że na przykład nie zainwestował bym tauzena w ich kolbę bo nie mam potrzeby montować na karabinku szturmowym kolby do precyzyjnego strzelania, AK to nie snajperka. Prędzej jak już bym miał tauzena wsadzić to w kolbę od MVRI, albo jak planuję, przejściówkę na tubus od SRVV lub SwatArms i jakąś ARową kolbę na to wstawić.

http://www.omega.mil.pl/roboczy/dsc00293.jpg
  15. # 833
    Jak się płaci tyle to się wymaga jakości, a tu farba schodzi z amelinium...

To zdjęcie z facebooka jakiegoś Amerykanina, PKM po pierwszym użytkowaniu szyn:

Załączniki:

• 1395874_10151967641709797_1324662530_n.jpg
  16. # 834
    Autor cytatu: delin0mJak się płaci tyle to się wymaga jakości, a tu farba schodzi z amelinium...

Ty chyba dawno w Rosji nie byłeś ;)
    •  
      Maza
    • 2013-10-22
    # 835
    Panowie, mam pytanie.
    Czy któryś z was piaskował korpus kałacha cymy/boyia?
    Jedna przesyłka z PRC dzieli mnie od full full stalowej suczki, no i chciałbym całą replikę pooksydować (nielicząc znalowej rury gazowej ris). A gość, u krórego będę oksydował powiedział, że podczas piaskowania mogą powylatywać wzmocnienia z body.

Kiedyś ziomal mi oksydował, i obeszło się bez piaskowania a efekt był świetny (jak w ostrej, moczył w olejach, własnych odczynnikach... taki szalony naukowiec), ale wiem, że nie wyczyszczę elementów tak dokładnie jak piaskarka, aż takim akrobatą nie jestem.
  17. # 836
    Możesz iść inną drogą. Wiem że istnieje jakiś specyfik w żelu, który zwyczajnie nakładasz na farbę, czekasz X czasu, ta puchnie po czym ściągasz ją druciakiem czy co tam pasz pod ręką. Niestety nie miałem okazji użyć.
    Ja w swoim stalowym boyiu robiłem to jeszcze inaczej. Kładziesz graty na palnik kuchenki gazowej, po paru minutach ściągasz, farba się wypala i jak wyżej ściągasz druciakiem, zakamarki takie jak przy nitach usuwałem stalową końcówką dremla. Może być problem od wewnętrznej strony ramowej kolby, ale spróbować możesz.
    •  
      Igur
    • 2013-10-22
    # 837
    Może zrób małą kąpiel suczy i wsadź ją na noc do zbiornika z acetonem? Nie wiem jak to jest z farbą boyca, ale modelarskie farby po paru min takiej kąpieli odchodzą jak naleśnik :D
    •  
      Maza
    • 2013-10-23
    # 838
  18. # 839
    Możesz spróbować ściągnąć farbę zwykłym płynem hamulcowym ( ja tak robiłem na modelach samochodów)

Cena około 10pln :)
  19. # 840
    Grozy se robiO ;)

Załączniki:

• wp_20131023_005.jpg