• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Dyskusja wydzielona z:
    http://rusmil.net/forum/discussion/2395/7/g-zamowienie-z-cco-ana-i-nie-tylko/#Item_18

    PANOWIE!
    Przeliczylem dokladnie i powiem wprost:
    nie ma sensu sie ciskac!
    zamowienia zbiorowe nie maja sensu z kilku powodow
    1.funkcjonowanie poczty rosyjskiej(element niestabilny,niepewny-zaginiecia,przetrzymywanie,oplaty za wage itp)
    2.zaangazowanie i odpowiedzialnosc osoby organizujacej(brak realnego wplywu na poszczegolne elementy calej realizacji)
    3.przy zamowieniach jednostkowych jak u niektorych-drobiazgow,oszczednosc kilkudziesieciu zlotych w rozciagnieciu czasowym-bezsensowna
    4.NERWY-i tych co czekaja i tych co organizuja
    5.oplaty nieprzewidziane-ktore w pelni uzasadnione,moze rzadac organizator od zamawiajacego-powtorna wysylka,clo,przepaki itp

    to tylko tak w skrocie

    podam przyklad:jakakolwiek gorka,mundur inny badziew...
    zamawiajac ,pozornie oszczedzamy kilkadziesiat zeta,realnie jesli pojawiaja sie takie jajeczka ,jak w tym przypadku,narazamy sie na doplate kilkunastu zlociszy i nadal niby mam cos wiecej w kieszeni,lecz jesli doliczycie kilka miesiecy czekania,spinki na forum,nerwacje organizatora(choc chcial dobrze)
    SKORKA NIE WARTA WYPRAWKI !
    LEPIEJ WYDAC 50-100 WIECEJ I MIEC ZA KILKA DNI U SIBIE W MAGAZYNIE TO NA CO SIE CZEKA!
    moim zdaniem oczywiscie
    pozdrawiam
    w goracej wodzie kąpany Water
  2. # 2
    water - dzięki Anotniemu można było ściągnąć rzeczy, których nie ma Polsce. A zamawianie bezpośrednio w sklepach w Rosji jest niestety w przypadku SPOSN, SPLAV czy ANA niemożliwe. Więc możesz nawet dać 1000 zł więcej i nie kupisz :)
  3. # 3
    Autor cytatu: rokatanskiwater - dzięki Anotniemu można było ściągnąć rzeczy, których nie ma Polsce. A zamawianie bezpośrednio w sklepach w Rosji jest niestety w przypadku SPOSN, SPLAV czy ANA niemożliwe. Więc możesz nawet dać 1000 zł więcej i nie kupisz :)


    o czym piszesz?

    w ciagu zaledwie dwoch miesiecy nabylem z tutejszego forum :
    -5 GOREK
    -4 mundury
    -2 maskowania
    -plecaki
    -Smersza,Nerpe
    o drobnicy nie wspomne...
    z nikim sie nie uzeralem,do nikogo pretensji nie mam(no moze do Potfora,ze nie wypral Polewika i wiem jakie pety jara:))
    na wszystko czekalem max tydzien
    9watpie aby sprzedajacy mieli to wszystko od Antka)

    i jestem zadowolony

    wszystko to kwestia kalkulacji

    jak chcesz by w kieszeni pozostalo kilkadziesiat zeta,i jest caly ten sztrym jest tego warty,ktory dzieje sie dookola,to ok
    z tego co widze,a i chlopaki ,ktorych znasz wstrzelili sie w git time (Frontowca dostawa-nowka gorki,smersze,partizany)zakupic mozna niemalze wszystko
    do tej pory mam tylko problem z helmami,lecz wlasnie dzieki normalnosci Wohama juz mam "Sfere"

    moim zdaniem:kilkadziesiat zlotych w kieszeni ,nie jest warte wielomiesiecznego czekania i spalania sie,nerwicy żołądka,spinek i niewiadomych

    lepiej znalezc kogos kto sam zaiwestuje troche grosza,sciagnie i wtedy poda cene,
    pasuje bierzesz,nie -nie bierzesz
    masz wtedy jasnosc i graty za dwa dni u siebie

    takie moje chlopskie,proste myslenie :)
  4. # 4
    Wbrew temu co piszesz wcale nie chodzi o pieniądze,to że kupiłeś parę rzeczy tutaj w komisie nie znaczy że jesteś mądrzejszy od innych.Pomyśl o różnych rozmiarach i kamo(pewnie masz przeciętne rozmiary:)) , dochodzi bariera językowa i masz wytłumaczenie,no ale pewnie wiesz lepiej.
  5. # 5
    Autor cytatu: velwojtekWbrew temu co piszesz wcale nie chodzi o pieniądze,to że kupiłeś parę rzeczy tutaj w komisie nie znaczy że jesteś mądrzejszy od innych.Pomyśl o różnych rozmiarach i kamo(pewnie masz przeciętne rozmiary:)) , dochodzi bariera językowa i masz wytłumaczenie,no ale pewnie wiesz lepiej.


    nie ,nie wiem lepiej
    pisze jak jest z wlasnego doswiadczenie
    dlaczego mialbym byc madrzejszy od innych?
    widocznie nie umiesz czytac ze zrozumieniem,lub nie zauwazyles "moim zdaniem oczywiscie"
    pozostan przy swoim i po problemie
    tak na marginesie:
    to dzieki Rokatanskiemu i Desfilowi kupilem poprzez to forum co najmniej kilka gadzetow:)
    a moje rozmiary? 106 kg,wiec raczej ponadprzecietne
    kazdy niech robi jak uwaza,wolna wola
  6. # 6
    Po pierwsze zabierasz głos w sprawie która Ciebie raczej nie dotyczy(zamówienie) po drugie ; piszę tego posta dlatego że czytam ze zrozumieniem:)
    Water,z Twojego postu wychodzi że zamawiający u Antoniego mieli parcie na kasę( parę razy zaznaczyłeś te kwestię) Zresztą ... Tak jak napisałeś na końcu" kazdy niech robi jak uwaza,wolna wola" ,pozdrawiam.
  7. # 7
    Co do Antoniego (Woham) pamiętajcie ile szpeju ściągnął za własną kasę ,bez prowizji,ilu zadowolonych? Wielu kupiło szpej o którym mogło tylko pomarzyć,teraz są trudności,i już zaczyna się nasze piekiełko:) Pozdrawiam wszystkich maniaków:)
  8. # 8
    Autor cytatu: velwojtekPo pierwsze zabierasz głos w sprawie która Ciebie raczej nie dotyczy(zamówienie) po drugie ; piszę tego posta dlatego że czytam ze zrozumieniem:)
    Water,z Twojego postu wychodzi że zamawiający u Antoniego mieli parcie na kasę( parę razy zaznaczyłeś te kwestię) Zresztą ... Tak jak napisałeś na końcu" kazdy niech robi jak uwaza,wolna wola" ,pozdrawiam.

    co do zamowien poprzez Antka sie mylisz ,jesli chodzi o moja osobe...
    napisalem tylko swoje zdanie a'propos oszczednosci vs. klopoty...
    bez odbioru..
  9. # 9
    O czym tu dyskutować? Chciałem zamówić mundur w Tieniu z ANA - niech ktoś znajdzie mi go w Polsce... :) Albo taką pierdołę jak pasek do spodni SPLAV w oliwce :) Dlatego bardzo żałuję, że Antoni zrezygnował z działania.

    Na forum można kupić bardzo fajne rzeczy. Ale w momencie, gdy się kompletuje jakąś stylizację bądź rekonstrukcję trafiasz na rzeczy, których nie ma po tej stronie Bugu.
  10. # 10
    Autor cytatu: rokatanskiO czym tu dyskutować? Chciałem zamówić mundur w Tieniu z ANA - water kup mi go w Polsce... :)
    z ust mi to wyjąłeś. VSR'y i inne których nawet tu na forum nie uświadczysz. jeśli ktoś ma to trzyma w sejfie.
  11. # 11
    Do póki nie będzie sklepu który będzie miał w ofercie / mógł ściągnąć umundurowanie i oporządzanie z Rosji do póty będziemy musieli załatwiać to przez zamówienia grupowe :-).
  12. # 12
    Tak się wtrącę do dyskusji. Water ma rację. Kupić da się wszystko i nie ma problemu z rozmiarami, kamuflażami, czy starymi mundurami (że vsrów dostać nie można? Proszę cię...). Hełmy, kamizelki takoż samo, tylko oczywiście wszystko kosztuje. Jeżeli ktoś jednak nie umie kupować za granicą (a sklepów z wysyłką do Polski, pojedynczych sprzedawców itd jest od groma), to rzeczywiście pozostaje mu tylko czekać na cud że nagle coś się pojawi w Polsce.
  13. # 13
    Kamil - to ja chętnie kupię Tienia ANA i pasek SPLAV, podrzuć proszę jakiś link.
  14. # 14
    Nie jesteś od dzisiaj na forum, poprzeglądaj tematy. Nie będę wklejał linków do znanych wszystkim sklepów czy forów. Poza tym, dużo rzeczy trafia się w zagranicznych komisach, a o niektóre trzeba nagabywać sprzedawców indywidualnie. Naprawdę ludzie, trochu inwencji w szukaniu :)
  15. # 15
    o co mnie prosisz? to ja Cie proszę: desfil@wp.pl VSR kurtka 56-6
  16. # 16
    dodam od siebie i naprawde niech kazdy robi jak chce,ze na tym forum,kupilem ponoc nie osiagalnego "POLEWOJA" i rownie rzadkiego "PARASZIUTISTa"(dzieki namiarowi od Desfila na Ksiedza)...
    kwestia checi i czasem wytrzymalosci twierdze
    i bez spin panowie
    jedżmy dalej,życie stygnie!:)
  17. # 17
    Autor cytatu: rokatanskiKamil - to ja chętnie kupię Tienia ANA i pasek SPLAV, podrzuć proszę jakiś link.


    http://www.redforces.com/catalog/images/IMG_2543.jpg

    taki?
  18. # 18
    Autor cytatu: desfilo co mnie prosisz? to ja Cie proszę: desfil@wp.pl VSR kurtka 56-6


    http://www.rusmilitary.com/images/vsr_waterproof_bdu.jpg

    taka?
  19. # 19
    a ja poproszę maskalat vdv 60/62 - 6 i jaka cena ????
  20. # 20
    Nie chodzi o inne. Pasek Spławu inaczej wygląda, a ta kurtka jest we Florze, a nie VSR - nie mówiąc o tym, że jak jest czegoś zdjęcie w necie, to nie znaczy od razu że można to kupić i to jeszcze w jakimś konkretnym rozmiarze ;-).

    Nie zmienia to faktu, że jedne rzeczy łatwiej dostać, inne trudniej (duuh!).
  21. # 21
    Autor cytatu: zeromaga ja poproszę maskalat vdv 60/62 - 6 i jaka cena ????


    Przecież wdw można dostać gdziekolwiek, na s-p, czy equipcenter.

    Nie zmienia to faktu, że jedne rzeczy łatwiej dostać, inne trudniej (duuh!).

    To nic nowego, z tym, że dostać w końcu da się dostać praktycznie wszystko ;) Jak widziałem na sprzedaż BWD, to już nic mnie nie zaskoczy.
  22. # 22
    A ja widziałem Burana na allegro i mimo to - wciąż nie mogę kupić niektórych rzeczy...
    Suma sumarum - wszystko można kupić za odpowiednią cenę, pytanie tylko czy za taką cenę warto jeszcze kupować? :)

    Autor cytatu: zeromaga ja poproszę maskalat vdv 60/62 - 6 i jaka cena ????

    Jeśli samodzielnie będziesz ściągał z equipcenter - to ~400zł. Skrzyknij sobie z 2-3 osoby, by zredukować koszta wysyłki - to zejdziesz do ~330+cło
  23. # 23
    Tak nisko raczej nie zejdzie, szczególnie, że duże rozmiary są droższe (o ok 15-20$).
  24. # 24
    [cite]Autor cytatu: Kamil
    To nic nowego, z tym, że dostać w końcu da się dostać praktycznie wszystko ;) Jak widziałem na sprzedaż BWD, to już nic mnie nie zaskoczy.


    Chodzi o te BWD, które były na Ebay czy inne?
    Ja ciągle szukam.
  25. # 25
    Na Ebayu nie widziałem. Na RA ktoś kiedyś próbował opchnąć za 500 funtów, ale chyba nie poszło.
  26. # 26
    No to i ja się wypowiem :D

    Dla mnie to co robię jest hobby od długiego czasu. Kolekcjonowanie militarów czy do szafy czy do reenactingu, stylizacji, ASG itp.
    polega na ciągłym poszukiwaniu i załatwianiu fantów do kolekcji.
    Gdyby fanty można było kupić w heipermarkecie gdzie jest wybór wszytskiego i stałe dostawy, kwiestią byłoby tylko jak często tam chodzisz
    i ile masz pieniedzy. Gdzie tu sens?

    A tak poznajesz ludzi, zadajesz sobie trud załatwienia kontaktów, czatujesz na fanty na allegro ebayu, sklepach i grupach dyskusyjnych
    a także szlifujesz kontakty po rosyjsku, angielsku i nie tylko.

    Z czasem możesz dzięki temu mieć możesz dużo więcej niż inni i za ceny dużo lepsze niż inni.
    To ludzie z kontaktami czasem decydują się na przejście w stronę zarobkową ze swojego kolekcjonerstwa.
    Tak zrobił Owca, tak robi Mrówka i to ich sprawa. Nie podoba się nie musisz u nich kupować.

    Kupowanie na w sklepach online ma ograniczenia - kupisz standardy które u nas są może rarytasami - polewoje, wdw, gorki, partiazany, Smiersze itp. i co dalej ?
    W Rosji to nie są żadne rarytasy. Możesz je kupić właśnie jak w supermarkecie wchodząc do sklepu SSO, Modoxu czy innego dobrze zaopatrzonego Military Shopu.

    Z resztą trzeba kombinować więc czy się da więcej aby mieć święty spokój czy kombinuje jak zaoszczędzić kasę niektóre rzeczy zdarzają się
    raz - dwa w karierze i koniec. Więcej inwencji :)
  27. # 27
    Było już dramatycznie, sensacyjnie, politycznie, ekonomicznie i filozoficznie (oczywiście bez urazy i z pełnym szacunkiem dla wszystkich powyższych wywodów), ale tak naprawdę to należałoby posprzątać, bo to komis jest chyba i znaleźć nic w tym wątku zaraz się nie da - tak myślę (moja myśl też do cięcia),.
  28. # 28
    tak jest :)
  29. # 29
    Generalnie rzadko się ostatnio wypowiadam, ale generalnie zapraszam do sklepu stacjonarnego - na prawdę jest dużo więcej ciekawych fantów niż ma stronie - nie wszystko mam jak i kiedy zamieścić w internecie. Mam np. Butany (WSRki) dla załóg śmigłowców, pancerniacką, czapki w tym kamo, a nawet w "afgańskiej dwucwietce", sporo rzeczy pod II WŚ włacznie z oryginalnym paskiem do PPSzy. "Skórzany" mundur WAI, płaszcz-pałatki oficerskie i całą masę innych rzeczy. A że nie jest "tanio"? I tak taniej niż u konkurencji...
    A taki pasek: http://www.splav.ru/goodsdetail.aspx?gid=2010-10-04+11:42:43.600195&cat=2010-03-31+17:05:22.600150 można u mnie zamówić - generalnie można zamówić też Tienia z ANY, tylko trzeba wykazać się inwencją i napisać. Czas oczekiwania na Spław - 3-4 tygodnie, SPOSN - 4-6 tygodni, ANA 4-8 tygodni. Nie trzeba płacić z góry, aczkolwiek przy nietypowych rzeczach zaliczka mile widziana (znajomi nie muszą).
  30. # 30
    Owca - może byś podał na forum listę rzeczy, które jeszcze masz? Niestety niektórzy mają daleko do Wawy, a trudno mi przewidzieć, co jeszcze może kryć twój magazyn ;)