• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Z mundurami i oporządzeniem nie ma problemu. Schody zaczynają się przy balistyce, tj. hełmach i kamizelkach z wkładami. Z tego co pamiętam ( a mogę się mylić) na wywóz tych ostatnich trzeba mieć pozwolenia MSW Rosji. Oczywiście same szmaty kamizelek bez płyt można przewozić.
    Co do tego że ludzie sprowadzają - albo kupują od kogoś kto ma pozwolenie na sprzedawanie takich rzeczy, albo wywożą pokątnie.
  2. # 32
    Armijnych mundurów i wyposażenia "toże nie lzia"
  3. # 33
    Jakiś czas temu znajomy wysyłał mi z Ukrainy swoje pamiątki z czasów służby w PGW. Piszpanna na poczcie kazała mu wyciągnąć wszystkie metalowe przedmioty, bo rzekomo nie wolno. Były to gwiazdki od pagonów, korpusówki itp. A miesiąc później ta sama osoba na tej samej poczcie wysłała mi adapter do podświetlenia PSO-1 (czyli przedmiot metalowy). I nie było problemów. Paranoja jakaś.
  4. # 34
    Z Ukrainy wysłała jakąkolwiek część optyki? No to albo nikt nie wiedział co to jest, albo to jakaś anomalia- z Ukrainy nie wolno wywozić żadnej optyki ani części optyki.
  5. # 35
    Autor cytatu: czarny001Z Ukrainy wysłała jakąkolwiek część optyki? ...


    To jeszcze nic :) Z Ukrainy ściągałem kompletne PSO-1. Co prawda raz zwrócili do nadawcy, ale za drugim razem się udało :)
  6. # 36
    Autor cytatu: WołkPiszpanna na poczcie

    Nie wiem czy kolega jest świadom, ale użył wyrazu z gwary warszawskiej ;)
  7. # 37
    Autor cytatu: KamilNie wiem czy kolega jest świadom, ale użył wyrazu z gwary warszawskiej ;)


    Hehe, nie miałem tej świadomości :) Człowiek uczy się całe życie :)

    Pozdrawiam.
  8. # 38
    Dobra, myślę, że to dobry wątek. Czysto teoretyczne pytanie- załóżmy, że chcę jechać do Rosji na zlot strikeball'owy, jak wygląda kwestia wwiezienia i wywiezienia rosyjskiego sprzętu wojskowego? Domyślam się, że w tamtą stronę będzie spoko, ale jak będę wracać, może się zdarzyć, że przekroczę granicę lżejszy o szpej?
  9. # 39
    Mam możliwość sprowadzenia sobie z Rosji 6b12 z pełnym kompletem wkładów o wartości łącznej 300$.
    Jak wygląda tu sprawa cła i VATu oraz czy mogę napotkać inne problemy z paczką?
  10. # 40
    Dopieprza sie na stuffe!
    Popros zeby ci wyslali na dwie paczki i pomieszali z jakims szajsem
    Np
    Pokrowiec z jakims ciuchowym badziewiem oraz wklady z innym resorem lub lusterkiem samochodowym
    Ja tak zrobilem gdy dodupczyli niemal sto procent cla,
    Miesiac dluzej zeszlo ale bez doplat extra
  11. # 41
    Autor cytatu: waterDopieprza sie na stuffe!
    Popros zeby ci wyslali na dwie paczki i pomieszali z jakims szajsem
    Np
    Pokrowiec z jakims ciuchowym badziewiem oraz wklady z innym resorem lub lusterkiem samochodowym
    Ja tak zrobilem gdy dodupczyli niemal sto procent cla,
    Miesiac dluzej zeszlo ale bez doplat extra

    Artur dobrze pisze. Z paczkami z Rosji nie ma reguły. Ja mialem problemy przez zakup parti 6szt tego samego towaru. Paczke cofnęli ale przeszło bez cła. Jednak przy 70szt paczka doszła bez problemu, w dwa tygodnie i z cłem.
  12. # 42
    To ile może wynosić cło? I czy np przesłanie tego na 2 razy - raz pokrowce, raz balistyka na 2 różne osoby z wartością kazdej paczki poniżej 150 Euro coś by dalo?
  13. # 43
    Jezeli wyslesz na dwie rozne osoby to powinno byc ok,pamietaj zeby nie w tym samym dniu,bo prawdopodobnie miejsce wyslania jest przypisane do danej jednostki celnej

    Clo tam jest...uznaniowe niestety,mimo przepisow jako takich
  14. # 44
    Czy można wysłać na Białoruś metalową apteczkę wojskową z okresu II Wojny Światowej, czy mogą się do tego przyczepić?
  15. # 45
    Akurat tam moga sie przyczepic do wszystkiego..
  16. # 46
    Co z kolei po naszej stronie granicy, czy celnicy przepuszczą taki przedmiot?
    Dziękuję za odpowiedź.
  17. # 47
    Jesli apteczka jest bez zawartosci (strzykawek, tabletek) to nie widze powodu dla ktorego mieliby sie przyczepic. Polecam takze dodawanie dosyc ogolnych opisow zawartosci, np. "metalowa skrzynka", a nie "apteczka z 2 WS".
  18. # 48
    Wpisz w opisie " zabawka- pudelko na lekarstwa"
  19. # 49
    Odkopię temat ;)
    Jak ma się sprawa z przesyłką maski gazowej i gogli balistycznych (6b34)?
    Bo ogolnie to chciałem pościągać parę pierdół materiałowych typu: 6sz106, pokrowiec na hełm i pałatka z karimatą i wydaje mi się że z tym nie powinno byc problemu, nie wiem natomiast jak z bardziej metalowo-plastikowymi tworami.
  20. # 50
    Chcę kupić w Białorusi replikę hełmu (Ałtyna). Czy czekają mnie jakieś niespodzianki z celnikami polskimi, czy podejdą do paczki z Białorusi tak jak do każdej zagranicznej przesyłki? ;)
  21. Jak będzie napisane na nim "made in Belaruss" to pewnie bezproblemowo
  22. # 52
    praktycznie taniej teraz tutaj wyślij paczkę na Ukrainę https://www.parcelabc.pl/wysylka-c1/przesylki-do-ukraina/229