• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    Są takie ostre ale nie rosyjskie. Ktoś to robi na rynek cywilny. Chyba Arsenal ale pewności nie mam. Rosyjskie są tylko żebrowane. Śliwkowe i czarne.
  2. # 62
    szkoda :) bede musial z niego zrobic "bakielita" :)
  3. # 63
    Przecież taiwangun ma też w ofercie banany "bakelitowe".
  4. # 64
    eee tam taki bakielit jak nie bakielit i tak by trzeba bylo malowac :) a troche sie pospieszylem i kupilem tego czarnego
  5. # 65
    http://www.taiwangun.com/shop,show,548
    Znalazłem całkiem niedawno.
    Jest w miarę koszerny?
  6. # 66
    W jakim sensie (bo jeśli nie patrzeć ze jest z pomarańczowego plastiku to tak ;) )?
  7. # 67
    Co trzeba zrobić z tym magiem żeby był koszerny i TrÓ?
    Oprócz malowania, to jak by go jeszcze należało przerobić, co zmienić?
  8. # 68
    Z którym magiem?
  9. # 69
  10. # 70
    Zajrzyj do pierwszego* posta z akcentem na punkt "DETALE".

    * no, pierwszych 3 czy 4rech
    •  
      Ar2r
    • 2009-10-11
    # 71
    A ja tak troszkę z innej beczółki.

    Magazynki 30rd często bywają zbyt długie. Wyelimonowanie tego problemu może być zastosowanie mag'ów 20rd.
    Takowych na runku polskim nie widziałem, a może ktoś z Was robił taki "chacher-macher" i skracał low'y, mid'y lub inne magi do AS?

    Pozdrawiam Artur

    link podglądowy:

    http://www.sturmgewehr.com/bhinton/AK/AKS-74U.w.20rd%20mag.jpg
  11. # 72
    Ja skracałem stare midcapy Stara.
    Ostatnio skróciłem hicapa jakiegoś chińskiego bo się nie mieścił w śliwkowym pudełku. Nawet wydłużałem do stalowego 40 nabojowego.
    Więc da się. A roboty wiele nie ma.
  12. # 73
    •  
      Ar2r
    • 2009-10-12
    # 74
    Autor cytatu: yakarov
    ...Ostatnio skróciłem hicapa jakiegoś chińskiego bo się nie mieścił w śliwkowym pudełku...
    ...A roboty wiele nie ma.


    Własnie; mógłbys jakos tak dokładniej?
  13. # 75
    Wyciągasz środek, tniesz ten kanał którymi podawane są kulki w jakimś prostym miejscu (np. tuż nad zsypem kulek). Następnie "górną" obciętą część skracasz do odpowiedniej długości. Przymierzając do długości magazynka. Wyrównujemy krawędzie i sklejamy do kupy. Należy dopasować jeszcze kształt klapki do wsypywania kulek. Wkładamy do oryginalnego "opakowania" i już. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to dopasowanie wnętrzności do oryginalnego pudełka. Przeciwwaga musi mieć luz (nie może ocierać się o ścianki magazynka). Aby tego uniknąć nalezy podpiłować bakelitowe lub plastykowe ścianki magazynka w miejscach newralgicznych.
  14. # 76
    Co proponowalibyście na podkład do pomalowania czarnego maga ghk?
  15. # 77
    Spory odkop, ale nie ma potrzeby, żebym specjalnie zakładał nowy temat.


    Mając jeden zepsuty magazynek, postanowiłem spróbować pomalować go na bakelit. Postępuję dokładnie według przepisu użytkownika Yakarov, przytoczonego na pierwszej stronie.

    Problem w tym, że nie ważne ile warstw nałożyłem, biały podkład nadal przebija - magazynek wygląda jakby był biały i brudny. Kiedy jest mokry od bejcy to kolor wygląda ok, jednak po wyschnięciu wszystko wraca do stadium początkowego. Bejcę nakładam gąbką.

    Co robię nie tak? Patrząc na to, jak wychodziło to innym użytkownikom, mam wrażenie, że o czymś zapominam.
  16. # 78
    Pokaż fotkę jeśli możesz. Spróbuj ciemniejszą bejcę albo nałóż kilka warstw.
  17. # 79
    http://oi63.tinypic.com/jr79tj.jpg

    Miałem zamiar znaleźć odpowiedni odcień, więc każdą ze stron malowałem inną bejcą. Biały, matowy podkład. Na górze jest strona maga po 11 warstwach bejcy w kolorze "machoń", na dole jest 12 warstw "drzewa tekowego". Dodatkowo, na dole, nie miałem już siły na to, żeby magazynek nabrał kolorów, więc polałem go grubą warstwą bejcy i zostawiłem do wyschnięcia - dlatego są po tej stronie takie ślady od zacieków.

    Kiedy bejca jest mokra, mag wygląda bardzo ładnie, podobnie jak u innych użytkowników. Dopiero po wyschnięciu kolor znika.

    Nie mam już na to siły. Jakieś rady? Mogę eksperymentować, bo mag jest zepsuty, więc mi go nie szkoda.
  18. # 80
    Jaka to bejca? Chodzi mi dokładniej o rodzaj a nie kolor. Kup sobie lakierobejce w formie gluta np.Sadolin i musi kryć, nie ma ch... :).
  19. # 81
    http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/214/1569214/product/bejca-do-drewna-rustykalna-dragon,main.jpg

    Dokładnie coś takiego.

    EDIT: W takim razie spróbuję jeszcze z lakierobejcą.
  20. # 82
    Bejca to raczej tylko do surowego drewna ;)
    Lakierobejca powinna dać radę