• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Prosze o odblokowanie zamkniętych tematów w imieniu własnym i Konrada.W ten sposób zamkniemy całe forum.A przecież jest ono dla wszystkich
  2. # 2
    Jestem za

    +1
  3. # 3
    Bądź uprzejmy nie wypowiadać się w moim imieniu.
  4. # 4
    Panowie, dajcie sobie po razie i skończcie tę szopkę
  5. # 5
    Następny wcinający się z dobrymi radami.
    dopasowując się do poziomu Wuja Dobra Rada, ale zachowując jednak poprawność polityczną: Cyrith idź odbądź sam ze sobą stosunek płciowy!
  6. # 6
    Nie sądzisz że starczy już wojowania? Super było, każdy powiedział co miał do powiedzenia. Ale to chyba nie powód żeby się obrażać. Mieliśmy tu przejaw dobrej woli Dextera. Fajnie! Pierwszy na tym forum od kilku dni. Wyjaśniłeś całą sytuację, żaden laik teraz na pewno nie da się wrobić. Twierdziłeś że o to Ci chodziło, czyli osiągnąłeś to co zamierzałeś. Możesz więc teraz skończyć, bo to zaczyna się robić śmieszne.

    Ps. Mogłeś po prostu powiedzieć, żebym poszedł się p*******ć ;)
  7. # 7
    Ale dalsza dyskusja nie ma sensu - a przynajmniej nie na gorąco.
    Obie strony okopały się na swoich pozycjach i odbijały tylko piłęczkę z jednej strony na drugą (jedni lepiej, inni gorzej - nie żeby to miało jakieś znaczenie, kto ma "rację"* też nie ma znaczenia).

    Ja powinienem teksty pisać na stronę, dyskutować z Potworem nad nowym layoutem i szukać nowego mieszkania, a nie zastanawiać się co robić z dyskutantami, którzy i tak nie dojdą do porozumienia.

    * - w cudzysłowiu, bo tyle argumentów i przykładów padło po obu stronach, że ja się w tym wszystkim pogubiłem
  8. # 8
    Panowie dajcie chłopakom pracować. Swoje stanowiska doprecyzujcie sobie na PW. Rus.mil jest dlatego fajny że się tutaj nie obrzyguje interlokutorów wyzwiskami, chamstwem, pomówieniami, a swoje inne poglądy na rzeczywistość/politykę/religię zostawia się przed drzwiami i dlatego można w spokoju podyskutować o naszym hobby. Dlatego, rzadko bo rzadko ale zdarza się, czasem admini muszą interweniować żeby ten porządek rzeczy zachować. Jak się gorące głowy uspokoją to za parę dni wątki zostaną odblokowane.
  9. # 9
    Niestety nie osiągnąłem swojego celu. Dexter nadal sprzedaje ROSYJSKĄ gorkę Vitiaź.
  10. # 10
    Spytam z głupia franc. A co by się stało gdyby dyskusja trwała dalej? Forum służy m.in. wymianie myśli, zamykanie odniesie odwrotny skutek, nie mówiąc już o pouczaniu użytkowników forum co mogą a co nie przez innych użytkowników, nawet jak są sponsorami czy ważnymi figurami tutaj.
    Zresztą w tym momencie każdy kto trochę poczytał temat ma już wyrobiony pogląd.
  11. # 11
    Autor cytatu: jawny83Spytam z głupia franc. A co by się stało gdyby dyskusja trwała dalej?
    Ludzie by w końcu się poważnie na siebie poobrażali.
    Zresztą w tym momencie każdy kto trochę poczytał temat ma już wyrobiony pogląd.
    Otóż to.
  12. # 12
    Autor cytatu: Cyrith Mieliśmy tu przejaw dobrej woli Dextera


    Co konkretnie masz na myśli? Coś mi umknęło? Opisy się zmieniły na poprawne?
    • cyp
    • 2013-02-28
    # 13
    Cyrith, widzę że jesteś więc tutaj pytam, bo nie mogłem Cię osiągnąć: odpiszesz mi na maila odnośnie L96? Bo jest teraz niejasna sytuacja i nie wiem czy mam trzymać czy co. I przepraszam moderatorów za spam.
  13. # 14
    Jeszcze raz proszę administratorów o odblokowanie przynajmniej tematu FRONTOWIEC.COM. Nie widzę żadnej przyczyny aby zamykać to forum.Nie padło tam jedno zdanie dotyczące sporu.Nasza
    dyskusja z Konradem nie może wpływać na możliwość informowania jego klientów o planach nowościach i promocjach w jego działalności.

    Aby osiągnąć cel Konrada proszę go o odpowiedz na mój post 88 z tematu SSS vs VSO który zacytuję:
    ,,Co do problemu z nazwą Rosyjska Gorka - znowu jakieś totalne nieporozumienie Rosyjska Gorka to nie to samo drogi Konradzie co Gorka z Rosji. Tak jak Niemiecki mundur w Eichenlaub produkowany w Kanadzie nie jest Kanadyjskim mundurem bo i krój nie ten i kolorystyka. Nadal jest Niemieckim.,,

    Zaproponuj jakieś sensowne rozwiązanie które cię satysfakcjonuje ,, może Rosyjska Gorka produkcji Białoruskiej firmy VSO,,
    Wysłałem do ciebie maila.Mam nadzieję że twój problem leży po stronie Rosyjska Gorka a nie po stronie ,, nadal sprzedaje,,

    Pozdrawiam
  14. # 15
    To akurat faktycznie warto zmienić. Bądź co bądź, Gorek jako takich jest wiele, produkowanych przez różnych producentów. "Rosyjska" daje jasno do zrozumienia że przez producenta rosyjskiego, a nie białoruskiego

    @Cyp
    Straciłem dostęp do tamtej pocz.ty, nie miałem jak odpisać. Niestetu l'ka już nieaktualna, zabrakło funduszy na projekt.
  15. # 16
    Jakby mój problem dotyczył "nadal sprzedaje" to atakował bym Cię na każdym forum na którym reklamujesz swoje "rosyjskie produkty".

    Semantyka - "Polskie Obozy Koncentracyjne" vs "Niemieckie Obozy Koncentracyjne zlokalizowane na terenie Polski" - zobacz jaka awantura jest na świecie za każdym razem jak pojawi się gdzieś to pierwsze stwierdzenie. Ingeruje nasza Służba Dyplomatyczna i to często na bardzo wysokim szczeblu. A obozy "są Polskie" - w sensie że w chwili obecnej są własnością państwa Polskiego, więc w gruncie rzeczy nie można powiedzieć, że pierwsze stwierdzenie jest absolutną nieprawdą.
    Po co na siłę wciskasz tam słowo "rosyjska" - to tak jakby wszędzie pisać "Polskie wycieraczki wyprodukowane przez Boscha w Chinach", albo "Amerykański telewizor produkcji chińskiej firmy CingCiong". To oczywiście nie jest kłamstwo, bo wycieraczki wynalazł Polak, a telewizor Amerykanin, ale nadużycie jest identyczne jak przy Obozach Koncentracyjnych.

    Przedstawiciel firmy VSO za wszelką cenę i we wszelkich możliwych miejscach usiłuje stworzyć wrażenie, a wręcz pisze, że VSO jest kontraktowym dostawcą resortów siłowych Federacji Rosyjskiej, przy opisach produktów bardzo często pojawiają się słowa:
    "Rosja", "Specnaz", "kontraktowy dostawca", "Kontrakt", "dostawy do Armii FR", "Rosyjska gorka" za to jak ognia unika słowa Białoruś. To moim zdaniem są "chłyty marketingowe" klasy "Polskie Obozy Koncentracyjne"...
    Nawet przyciśnięty do muru nie przyznał, że VSO to białoruska firma, a jedynie napisał, że VSO ma szwalnię na Białorusi,
    bo tam jest tańsza produkcja. Rosjanie są dumni ze swojej produkcji - na prawie wszystkim co robią jest napis "Sdiełano w Rasiji" - czyżby Białoruś wstydziła się swoich produktów i dlatego nie zamieszcza na nich informacji "Sdiełano w Biełarusi"?

    A ja nadal uważam, że to zwykłe podróby:

    Takie małe porównanie rosyjskich producentów (tych głównych, bardziej znanych, istniejących w jakiś sposób w sieci):

    Alfa SpiecSnarażienije
    Ana
    Babek
    Diewiatka
    Jukon-99
    Modoks
    Spław
    Technikom
    i
    SojuzSpiecOznaszczenije (SSO)

    Wszystkie firmy poradziły sobie z tym żeby ich nazwy były inne, a tu nagle przypadkowym zbiegiem okoliczności powstaje
    VitaźSpiecOznaszczenije (VSO) z przypadkowo podobną nazwą.

    Tylko jedna z Rosyjskich firm produkuje produkt o nazwie "Partizan", nawet Modoks swój podobny produkt nazwał "Chimera"
    I nagle przypadkowym zbiegiem okoliczności firma VSO produkuje zarówno "Partizana" jak i "Chimerę". Zbieżność nazw, kamuflaży i kształtów zapewne znowu zupełnie przypadkowa.
    Tylko jedna z Rosyjskich firm produkuje produkt o nazwie "Smiersz", nawet Alfa swój ewidentnie podobny produkt nazwała "Smiercz-A" (“cz” nie jest literówką, tylko świadomą zmianą producenta).
    I nagle przypadkowym zbiegiem okoliczności firma VSO produkuje "Smiersz" w zupełnie przypadkowo identycznej konfiguracji jak "Smiersz" SSO, zapowiadając zresztą zupełnie przypadkowo konfiguracje do SWD i PK. Zbieżność nazw i kształtów zapewne znowu zupełnie przypadkowa.
    Ciekawe kiedy VSO zastrzeże nazwy "Partizan", "Smiersz", "Chimera" itp w urzędzie patentowym i zabroni komukolwiek ich używać. Straszenie prawnikiem już było......

    Diewiatka swojego "partizana" nazwała "Tień" i zrobiła go w innym kamuflażu (Jagiel i Toczka-4). Można inaczej nazwać produkty? Można! Wszystko zależy od tego czy producent uważa że jego produkty są dobre i należy je odróżnić od produktów konkurencji, czy też producent ma inną strategię marketingową i jak najbardziej chce zbliżyć swoje produkty do renomowanych produktów od dawna znajdujących się na rynku. Tak jak Panasonic i Panasonix. Może trzeba było zrobić "PartiSan" i "ChiNera", w kamuflażu "SS Dębix" :))))))))
  16. # 17
    Modoks używał nazwy Partizan w odniesieniu do SS-Lato.
    Bars chyba swoje kostiumy też nazywał Partizan, ale nie jestem w 100% pewien, mogę się mylić.
  17. # 18
    Nazwa "Partizan" przyjęła się jako nazwa kamuflażu - błąd porównywalny z mundurami "Siły Zbrojne Rosji" (VSR). W ameryce na chustki do nosa mówi się kleenex (mimo że to produkt konkretnego producenta), a u nas i w części Europy odkurzacz to elektrolux.
    Według mnie problem polega na ilości przypadkowych zbieżności i braku różnic, oraz przemilczaniu niektórych rzeczy.
    Alfa też na początku próbowała lansować się "na SSO" - robili wtedy "Partizana" i "Smiersza", ale odpuścili. Teraz ich produkty nazywają się już zupełnie inaczej i są inne.
  18. # 19
    Konrad jak Vitiaz specosnaszczenie przypomina ci Sajuz spiecosnaszvzenie to już twój problem.W jezyku rosyjskum drugi człon nazwy oznacza wyposażenie specjalne.Pomyśl co oznacza pierwszy.Ide na siłke.Szkoda mojego czasu.
  19. # 20
    I jak zwykle wybrałeś tylko część wypowiedzi, i jak zwykle przemilczałeś inne tematy, i jak zwykle "szkoda mojego czasu", "to żenujące", "nie będę się wypowiadał". To po co zadałeś pytanie jak "szkoda Twojego czasu" na sensowną odpowiedź? I PEŁNE ustosunkowanie się do zarzutów i argumentów oponenta?
    A "niemiecki mundur z II wojny" wyprodukowany w Kanadzie nie jest ani kanadyjskim mundurem, ani niemieckim mundurem tylko "REPLIKĄ niemieckiego munduru".

    Propozycja do Adminów:
    Załóżcie wątek tylko dla Dextera i dla mnie - tak żebyśmy tylko my dwaj mogli się wypowiadać (by nie generować flamu na całe forum i innych użytkowników forum). W tym wątku proponuję formułę PUNKTOWYCH pytań, odpowiedzi i argumentów, chyba że Dexter uważa, że "szkoda mojego czasu". Użytkownicy sami będą mogli ocenić kto ma sensowniejsze argumenty. Za jakiś czas ewentualnie będzie można otworzyć ten wątek dla innych - tak by po jakimś czasie, wyczytaniu obu stron, mogli się ewentualnie wypowiedzieć. Dla chcących używać argumentu "to żenujące" lub "to niesmaczne" - nie będą musieli tego czytać - żadne inne kwestie niż SSO vs VSO nie powinny być tam poruszane, więc nikogo nie ominą istotne dla rekonstrukcji w Polsce kwestie.

    @kazik: Bars nie ma w chwili obecnej "Partizana". Nie wiem jak było wcześniej, ale teraz nie ma. Zresztą Bars WYRAŹNIE plasuje swoje produkty w kategorii "Turizm" (czyli "Turystyka"), nie wypisując głupot o kontraktach dla Armii.:
    http://www.bars.su/catalog/turizm/index.php?SECTION_ID=6654
  20. # 21
    Tak zrobię, ale obecnie jestem w pracy. Próbowałem to zrobić na szybko, ale tylko więcej napsułem.
  21. # 22
    Dexter poprostu pisz ogloszenia np.tak GORKA VSO Witiaź...

    Jak napiszesz ze szyta na Bialej ,podasz DOWOLNA cene,a na wszystkie pytania a'propos jakosci materialuff,szfuff oraz tego kto i gdzie to nosi,oraz jesli ktos zadzwoni( kogo stac oczywiscie) a ty udzielisz mu tak wyczerpujacych odpowiedzi jak mi,to bedzie mysle dobrze

    Moim zdaniem...
  22. # 23
    Tak z ciekawostek - Dexter odnalazł nawet mojego bardzo starego maila na temat ofert na Partizany Medusa - wysłałem mu zapytanie po pamiętnym pierwszym spamie z informacją o tym, że jest dystrybutorem VSO. Wtedy zresztą nie raczył przedstawić żadnej oferty. Maile nie na forum pisze w zupełnie innym tonie.
    Moja odpowiedź z delikatną cenzurą celem uniknięcia podawania konkretnych nazw (XXXXX):

    Nadal zapraszam, ale obawiam się, że nie uda nam się osiągnąć porozumienia. Moim zdaniem masz za duże parcie na zyski. Nie masz również tendencji to wyrażania się jasno, klarownie i bez niedomówień – jak zwykle enigmatyczne “firma matka”. W XXXXX też pewnie nie podpisujesz kontraktu na dostawę sprzedawanych przez was produktów “zrobionych w Polsce”. Dla mnie są to nieakceptowalne zagrywki poniżej pasa. Ale ja mam inne pojęcie uczciwości i marketingu. I nie muszę ani nie chcę jeździć BMW X5 czy innym Porsche.
    Powodzenia w “chapaniu dienieg za wszelką cenę”.

    pozdrawiam,
    Konrad Owiecki
    FRONTOWIEC.COM


    Ja nie obawiam się podawania nazw, adresów, cen i całej reszty - inteligentny człowiek i tak to wszystko znajdzie w sieci.
  23. # 24
    No cóż Panowie! Każdy kto śledzi ten kuriozalny konflikt przyzna chyba że wykazałem maksimum dobrej woli.Niestety bez rezultatu.
    A z osobą która upublicznia prywatną korespondencję zupełnie mi nie po drodze.

    Dexter
  24. # 25
    Skąd wiedziałem, że nie będzie dyskusji ze strony Dexter'a :D
  25. # 26
    Maksimum dobrej woli, to brak odpowiedzi na konkretne pytania. Maksimum dobrej woli to teksty "szkoda mojego czasu na odpowiedź", maksimum dobrej woli to foch za ujawnienie MOJEJ wypowiedzi z mailowej dyskusji, którą rozpoczął Dexter... Niby mamy prawie tyle samo lat, ale skalę wartości (nie tylko finansowych ale i moralno-etycznych) diametralnie inną....
    Ja nie mam nic do ukrycia - jeśli nie będę chciał czegoś napisać to też wyraźnie to powiem/napiszę. I nie mam ochoty tolerować tajemniczek/niedopowiedzeń/sugestii i tym podobnych krętactw na "swoim podwórku". A za takie "moje podwórko" uważam to forum i nie w sensie, że jest moje i ja tu rządzę tylko w sensie że też się tu bawię, i nie będę tolerował osoby wprowadzającej w błąd inne dzieci z tej samej piaskownicy.

    Z socjologii - jeśli nie można zamknąć oponentowi gęby należy sprowadzić jego zdanie do jak najniższej rangi. Stąd np. "kuriozalny konflikt" i ustawienie się w roli atakowanego bezpodstawnie męczennika, wykazującego się "maksimum dobrej woli". Jeśli nie wierzycie w tej kwestii mnie, możecie zapytać dowolnego specjalisty od psychologii społecznej. Generalnie takie działanie nazywa się "manipulacja". A manipulacja jest wtedy dobra i skuteczna, jak manipulowany nie załapie że jest manipulowany. Problem tylko taki, że mnie zawsze interesowała socjologia, a od ponad 20 lat pracuję w handlu i nie takie sztuczki i "chłyty marketingowe" widziałem....
  26. # 27
    Konrad proponuję Ci objęcie tego stanowiska:
    https://www.youtube.com/watch?v=WIEqJksalpU

    Czytając Twoje posty, uwierz mi że nie ma się ochoty do nich odnosić w inny sposób niż żartem.
    Oskarżasz tu chłopaka, że chce zrobić wszystkich w balona nazywając produkt GORKA ROSJA SPECNAZ albo że firma VSO nazwała się tak żeby ludzie mylili ją z SSO. Jednocześnie używasz porównań typu Polskie Obozy, chyba nie ta skala problemu i przyczyny inne nie uważasz? To, że nieprzychylny nam naród, którego nazwy wymawiać nie wolno robi nam Polakom koło dupy, nie oznacza że VSO chce np. obrzydzić nabywcom Smiersze na rynku militarnym. Nadal czekam aż zgłosi się choć jedna osoba, która myślała że kupuje rzecz z Rosji i SSO, a nie z Białorusi i VSO.
    Twój upór i zaciętość pisania daje forumowiczom wiele do myślenia i moim zdaniem odniesie to odwrotny skutek niż Ty chciałbyś osiągnąć.
  27. # 28
    No chce mi się zakląć soczyście. Kryształowy Konradzie to dane z twojej strony na temat optyki

    ''Celownik optyczny POSP 6x24
    Celownik optyczny dedykowany do karabinów SWD, Tigr itp. Stałe przybliżenie x6, średnica obiektywu 24mm, siatka celownicza "Dragunow" (wyskalowana do 1000m) z podświetleniem. Zasilanie 3V. Celownik wypełniony azotem w celu zapobieżenia parowaniu. W komplecie pokrowiec i gumowa nakładka na okular "świńskie ucho".
    Producent: Federacja Rosyjska / WNP''

    A tu fotka z twej strony. Czyżbyś Białoruskie BIELOMO przyłączył do Federacji Rosyjskiej.Czemu nie ma nazwy producenta pod celownikiem.
    No ale uczciwemu wolno.

    Załączniki:

    • celownik-optyczny-posp-6_14383.jpg
  28. # 29
    Konrad, proszę - starczy już.
    Dajcie spokój, powiedzieliście swoje, ile można.

    Niech to się wszystko skończy, ludzie się uspokoją... wtedy odblokujemy tematy.
  29. # 30
    Konrad,jestem fanem twojego ...jedynego na kraj chyba TAKIEGO sklepu..ale,no niestety lub stety..

    Jawny ma racje..tez jestem zdziwiony zapiekloscia z jaka wypisujesz " argumenty"...
    Zwroc uwage ze Dex zmienil juz na GORKA VITIAZ ogloszenia...

    Istotnie,zamierzony przez ciebie efekt bedzie zapewne odwrotny,teraz kazdy wejdzie i sobie porowna czy warto dac ciut mniej za Vitiazia Czy Ruskie drozsze jest lepsze...

    Porownywanie tego spiecia,do Obozow Koncentracyjnych i semantyki z ta kwestia zwiazana jest wedlug mnie conajmniej nie na miejscu...ale to twoja interpretacja problemu(?)...

    Podtrzymuje swoje zdanie jako wielokrotny klient zarowno twojego kramu jak i badziewia z kramu Dexa...nie zawiedliscie mnie,nigdy sie nie czulem dymany,nigdy nie uwazalem ze w blad mnie ktos wprowadzil lub mial taki zamiar

    Pytania i watpilwosci zawsze obaj przez tele lub emalia wyjasnialiscie i to wszystko

    Nie chce byc na czarnej liscie nkwd frontowca!;))

    Pozdr i wiecej lajtu