Niezalogowany (Zaloguj się)
  • Kategorie

• Konkurs

• rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

• Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      Igur
    • 2015-06-12
    # 1531
    WSO? :D Nie widać górnej zapinki więc możemy polemizować tylko na podstawie koloru.
  1. # 1532
    Z tego co kminie to "Sbruja" jest odpowiednią nazwą dla szelek "Partizan", a ładownice są po prostu ze starszego smiersza ('01-'03?)
    http://images.tinypic.pl/i/00674/4572d47rhcjo.jpg
  2. # 1533
    @fumfel - Ja tam nie wiem jak te wczesne modele nazywać. Ale chodziło mi o to co teraz wstawiłeś.
    @Igur - też tak przez chwilę pomyślałem :D Szczególnie na widok klamry w pasie (SSO takich nie miało raczej). Jednak klamra na klatę od VSO jest bardzo charakterystyczna i byłoby ją raczej widać, a konkretnie byłoby widać tą poduszkę pod zapięcie (jak w RD54).
  3. # 1534
    Sbruja - to po prostu określenie na pasoszelki, którego SSO używało wcześniej, więc Sbruja Partizan to całkowicie poprawna nazwa.
  4. # 1535
    http://ic.pics.livejournal.com/grossfater_m/920926/421318/421318_original.jpg

Nie wiem gdzie to wstawić, znalezione na fejsie ;)
  5. # 1536
    Mam pewne pytanie bo chciałem zrobić sylwetkę opartą na zdjęcie żołnierza rosyjskiego podczas pierwszego szturmu na grozny tylko mam problem z zidentyfikowaniem mundury który nosi
    Obrazek Bo z wyposażenia rozpoznaję 6b3, lifczik, lornetkę z pokrowcem i radiostację. Tylko z mundurem mam problem. Będę wdzięczny jeśli ktoś pomoże mi z tym :)
  6. # 1537
    Mundur nowego wzoru w butanie prawdopodobnie
  7. # 1538
    No też mi się tak właśnie wydawało tylko, że widać, że ma podpinkę ale nie posiada kołnierza futrzanego. A przecież mundury w kroju wz88 jak i też chyba wz.69 miały futrzany kołnierz.
  8. # 1539
    zimowe tak, letnie nie, O 69 pierwsze słyszę.
  9. # 1540
    Tylko tu jest problem bo on ma zimową kurtkę. Widać po mankietach bo w letniej są zapinane na guzik a w zimowej nie i kołnierz ma szeroki pod kaptur. Chyba, że po prostu ma zimowego butana tylko ma coś innego pod spodem upchane zamiast oryginalnej podpinki.
  10. # 1541
    Nie wiem czy piszę to w dobrym miejscu, ale mam takie pytanie. Czy do systemu Smiersz (nie wersji molle) jest jakiś "systemowy" worek na odzysk? Szukałem w necie, ale razem z google translate znamy rosyjski w niezadowalającym stopniu ;).
  11. # 1542
  12. # 1543
    Najciemniej pod latarnią, dziękuję.
    •  
      Maza
    • 2015-07-21 *
    # 1544
  13. # 1545
    Działa

Załączniki:

• image4.jpg
  14. # 1546
    Właściwie to mam jedno pytanie, a mianowicie jaki maskałat nosi na sobie ten separatysta? Podejrzewam, iż jest to kzm w pograniczniku, ale nie jestem do końca pewien dlatego też chce spytać innych o opinię. Nie bijcie jeśli głupie pytanie, ale chcę mieć 100% pewności, bo sam chciałem stylizować się na separatora ze zdjęcia :v

Załączniki:

• 1404677680051185600.jpg
  15. # 1547
    Zgadza się KZKM w Nowym Pograniczniku.
  16. # 1548
  17. # 1549
    To przerobiony kapok ratunkowy :p
  18. # 1550
    Czyli tzw. lekkie żupany bojowe :D
    Tutaj cały oddział nimi skażony:

http://dvkontingent.ru/assets/images/arhiv/kondr4.jpg
  19. # 1551
    Mam takie pytanie wiecie może ile warta jest skórzana ładownica od Stieczkina?
  20. # 1552
    Ostatnio ktoś sprzedawał na internetach po 100zł
  21. # 1553
    Molotok wrzuć zdjecie...
  22. # 1554
    Mam tylko takie, fizycznie to ja ich jeszcze nie mam.

Załączniki:

• 194148841_1_644x461_polsumok-aps-kiev.jpg
  23. # 1555
    Tak 100 mozesz krzyczeć za sztukę..:)
  24. # 1556
    Ok, dzięki. Mam jeszcze takie pytania, ma ktoś zdjęcie popularnych rusofilskich trampek MOSKWA w Afganistanie? Oglądałem ostatnio sporo zdjęć i nie znalazłem ani jednego na którym by były, trochę zacząłem wątpić w ich afgańską koszerność :). Znalazłem za to bardzo dużo zdjęć zapomnianych trampek z ZSRR i tu nasuwa się pytanie czy te MOSKWY nie są trochę przereklamowane? Drugie pytanie co to za kamizelka w załączniku?

Załączniki:

• 6888297.jpg
  25. # 1557
    Stanik typu 2 ale ma jakieś dziwne zapięcia ładownic i miejsca na flary.
  26. # 1558
    Nie jest to dwójka, bo:
    - inne zapięcia (i nie wygląda to na domową przeróbkę)
    - inne szelki (materiał) oraz poduszki przyszyte na stałe
    - elastyczny ściągacz na flary

Nie jest to też wg mnie jedynka, czy też 1.5. Wygląda raczej na jakiś domowy projekt, chociażby przez te elastyczne ściągacze, które nie były obecne w żadnym z autentycznych Lifczików.
  27. # 1559
    Tak jak mówi Kaszub, zapięcia są nieprawidłowe. Może to być kopia z uwagi na obecność mydełka krawieckiego na jednej z szelek :) Masz może foto pieczątek?

Co do trampek to temat był już gdzieś poruszany. Jak słusznie zauważyłeś w Afganie używano butów przeróżnej maści, bardzo często były one kupowane na lokalnych bazarach.

Prawilny dowód użycia np. w Czeczenii przez MVD:

http://s274.photobucket.com/user/michelwijnand/media/random/45a4c3d4569d.jpg.html
  28. # 1560
    To że w Czeczenii były to wiem chodzi mi o dowód ich obecności w Afganistanie :). Z tego co zauważyłem na rosyjskich forach MOSKWY były popularne w latach 90, mają nawet podobne do naszych kwejki "lata 90 czy to pamiętasz" i czasami pojawiają się te buty.