• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 241
    Polski wz. 50
  2. # 242
    Pytanie do znawcow: czy zdjecie pochodzi z konfliktu rosyjsko-gruzinskiego (po nazwie z pliku), czy po prostu wypad ASG?
    Bo nie pasuje mi kilka rzeczy: nakretka na AKM, dziwna kamizelka (wyglada na recznie robiona), kamuflaz (nie widzialem jeszcze takiego u ruskich) i za dlugie wlosy jak na zolnierza ;)

    Załączniki:

    • RUSSIAGEORGIACONFLICTRUSSIANMERC.jpg
  3. # 243
    Konflikt Gruzinko-Rosyjski ma długoletnią "tradycję". Sprawy tam są napięte od dobrych parunastu lat.

    Nie jest to asgej, bo:
    - ma ostrego kałacha (chwyt pistoletowy go zdradza),
    - granatnik też jest prawdziwy (celownik po lewej stronie, żadna replika GP-25 go nie ma), do tego "świecące" wykończenie (repliki są matowe),
    - za duży mundur o chyba 5 rozmiarów (żaden asgej by sobie na takie faux pas nie pozwolił ;) )

    A kamuflaż to Butan: http://rusmil.net/forum/discussion/759/temat-o-kamuflazach/?Focus=11918#Comment_11918 (naprawiłem tam już zdjęcia, bo nie wszystkie działały)

    Zdjęcie może nie pochodzić z ostatnich lat konfliktu, a przedstawia pewnie jednego z "partyzantów" którejś ze stron konfliktu (a nie od razu "najemnika" jak wskazuje nazwa).
    •  
      Foox
    • 2009-09-21
    # 244
  4. # 245
    404 ;) Popraw linka

    Edycja: Link działa, jak się skopiuje do nowego okna.

    Mi to przypomina granatnik zbudowany na bazie AK, który był używany w Polsce. Niestety nie pamiętam teraz szczegółów na ten temat, jedyne fakt, że chyba do magazynków ładowało się "ślepaki". Aczkolwiek na pewno nie jest to ten sam granatnik, bo tamten był na 7.62.
  5. # 246
    Prototyp skróconego karabinka 5.45 z lat 70. To nawet chyba nazwy nie miało. Tylko jakieś oznaczenia fabryczne. Produkcja sowiecka.
  6. # 247
    z swd toto napewno nie jest - roznica jak byk ;)
    /gallery/d/2211-1/SVD07B.jpg
    /gallery/d/2819-1/750873410_1.jpg
  7. # 248
    Tłumik płomienia od Fabrique Nationale fusil automatique légér

    FN Fal znaczy się. :)
  8. # 249
    zawsze sie zastanawialem w 74 do czego to sluzy:
    dociskacz zamka czy cos w tym stylu?

    Załączniki:

    • 54643.jpg
  9. # 250
    Złożona kolba w rodzinie 74 się o to trzyma (też nie wiedziałem do czego to jest, do czasu pierwszego kontaktu fizycznego z AKS-74 ;) ).
  10. # 251
    http://www.allegro.pl/item754914197_ciekawy_kombinezon_armii_sowieckiej_1968_rok.html
    Witam przeglądam sobie allegro i zastanawiam się co to za mundur i kombinezon http://www.allegro.pl/item754914180_trawa_rosyjski_kamuflarz_mundur_unikat_wojska_pogr.html
    Ps. 1 to kombinezon 2 mundur i co to za kamo nigdy nie słyszałem o ,,trawie"
    Z góry dzięki za odp.
  11. # 252
    1 najprawdopodobniej kombinezon dla obslug radarow , przeciw mikrofalom
    2 trawa to wytwor bialoruski
  12. # 253
    Ta "trawa" regularnie się w tym temacie przewija. Nikt najwyraźniej nie chce jej kupić, hehe.
  13. # 254
    no za 100 bym wzial :) mial bym w czym kosic trawe ;)
  14. # 255
    A później byś sobie nogę uciął kosiarką, tak by się zamaskowała ;)
  15. # 256
    Właściciel jest chyba wyznawcą teorii, że cos jest warte tyle ile sprzedający ustali, a nie tyle ile ktoś chce za to zapłacić...

    Uparcie kłamie w opisie. (pisąłem kidyś do niego ze to nie jest CCCP :) Ciekawe kiedy go zjedzą opłaty alledrogo?
  16. # 257
    Ok dzięki.A tak przy okazji czy 200 to dla KLMK dobra cena czy trochę za drogo?
  17. # 258
    zaproponuj 160 i zobaczysz co będzie? Ja na e.bayu bardzo lubię opcję "złóż ofertę" - b.często sie zgadzają (kryzys chyba jest - :) )
  18. # 259
    Wyczyściłem nieco temat (ubyło ok 2 stron dyskusji, czyli w sumie niewiele). Powydzielałem ciekawe dyskusje (vide DP-64, czy kamizelka morpiech), a inne przeniosłem do bardziej adekwatnych tematów (dyskusje o hełmach, dyskusje o kamuflażach). Jeśli wiecie, że coś tu pisaliście, a nie możecie tego znaleźć, to nie znaczy, że tego nie ma. Tylko pewnie jest gdzieś indziej :P Polecam korzystanie z wyszukiwarki w razie potrzeby.
  19. # 260
    Jakiej produkcji jest poniższy noszak? Nie znalazłem na nim żadnych bić.
    http://picasaweb.google.com/kamil.mat/NoszakRPG#
  20. # 261
    http://www.allegro.pl/item766160058_noz_spadochroniarza_cccp.html
    To jest nóż spadochroniarski ? Moze to ktos potwierdzic, bo wyglada mi bardziej na nóż nurka.
  21. # 262
    Pochwa na to wskazuje. Zresztą kiedyś była o tym dyskusja na forum.
  22. # 263
  23. # 264
    Zważywszy na to gdzie ma gniazdo magazynka - cud techniki.
  24. # 265
    TKB-022PM drugi prototyp, rocznik 1965.
  25. # 266
    Posiada ktoś jakieś informacje o automatyce tego karabinka? Ja w tych kategoriach językowych (j. obce of course) za dobry nie jestem. ;)
  26. # 267
    Zastanawiam się z czego zrobiony był korpus tego karabinka. Czy może to bakelit?
  27. # 268
    Korpus stalowy. W "opakowaniu" wykonanym z tworzywa sztucznego.
    Kaliber 7.62x39mm. Opracowany w Tulskim Konstuktorskim Biurze. przez G. Korobowa. Korobow zaprojektował kilka wersji tego karabinku. Testowany w latach 60, został odrzucony przez górę jako zbyt "zaawansowany". A także obawiano się czy tworzywowa konstrukcja wytrzyma różne przedziały temperatur. Tłok ma kształt pierścienia osadzonego dookoła lufy. Ruch tłoka nie powoduje wyciągnięcie kolejnego naboju z magazynka, tylko wprawia w ruch ekstraktor który wyjmuje i podaje nabój, przytrzymuje łuskę aż do oddania strzały. Następnie wyrzuca łuskę przez dolny otwór w komorze zamkowej. Broń miała osobny bezpiecznik i selektor ognia - pojedynczy/ciągły.

    Edytka:
    Bakelit to też tworzywo sztuczne.
    Edytka:
    Każdy prototyp z twoich linków to co innego, zwróć uwagę.
  28. # 269
    Na 95% bakelit. Jak nie robili z drewna, to z bakelitu. Zresztą nawet ma strukture bakelitu. tu inne foto: http://pookieweb.dyndns.org:61129/Groza/bullpups/49359.jpg
  29. # 270
    jarek - czy ja dobrze widze - wyrzut luski byl dolem ?