• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Litości. Ceny NPO AEG są znane nie od dzisiaj, raczej nikogo (kto wcześniej zetknął się z ta marką) nie powinny zaskoczyć. 3k by było całkiem do przełknięcia, jednak dochodzi masa dodatkowych kosztów przy sprowadzaniu i cena szybko rośnie (szczegółowych podliczeń nie podam, bo nie sprowadzałem - ale Konrad robił podobne "obliczenia na oko" w innym temacie odnośnie innych replik produkcji rosyjskiej).
    • cyp
    • 2013-05-13
    # 32
    Mowilem o koszcie samej repliki, zakladam, ze wyszloby ze sprowadzaniem pod 4k. Jak dla mnie - jest to duzo.
  2. # 33
    Jak ja ocham jak ktoś ocenia i odradza rzecz której nawet nie miał w rękach ani na oczy nie widział :D Wychodzi wtedy śmiesznie.

    Wracając do tematu- KA robi niezłe repliki, aczkolwiek na "masowego" wintoreza to czekałbym na wytwór LCT. Miałem styczność z kałachem LCT i wszystko jest bardziej niż dobre. Po prostu replika kocur. Jak dochowają tej jakości przy WSSie to będzie to spełnienie mokrych snów rusofilów.

    Odnośnie kosztów replik customowych- musicie doliczyć robocizne i czas, a także koszty dostania części. NPO odpowiada na chęć posiadania VSS/VAL/ SR-3 i póki co nie ma "firmowej" konkurencji więc ceny są jakie są. A ludzie i tak kupują. I tak się to kręci. Kapitalizm mamy, nikt cie do zakupu nie zmusza, nie masz hajsu to nie kupujesz po prostu, i tyle. Biorąc pod uwage że to customy na niestandardowych częściach to 3000, nawet z hakiem, nie są astronomiczną kwotą. No ale w Polsce wszyscy chcieliby WALa z niezawodnością nowej cymy, wyglądem RK z serii SW, i ceną cymki 28. Przykro mi Panowie, tak sie nie da.
    • cyp
    • 2013-05-13
    # 34
    Wiem, ze tak sie nie da, bo albo tanio, albo dobrze. Ale biorac pod uwage, ze za 3 czy nawet 4k mam kalacha na wypasie zarowno wewnetrznie jak i zewnetrznie (a moze nawet zdekowanego ostrzaka przerobionego), to jednak wtedy wydaje sie duzo.
  3. # 35
    Za 4, nawet 5 kafli nie zrobisz ASG z zdekowanego ostrego. Poza tym weź pod uwagę standaryzację i popularność, kałach co to jest każdy wie, co przekłada sie na mase replik tańszych i droższych i akcesoriów do nich, bo ludzie sie w CSa nagrali i chcą to mieć. O Wintorezie wiedzą tylko znawcy tematu, przez co nie było do całkiem niedawna potrzeby produkcji firmowej, powstawały chałupnicze customy tylko. WSS i Wal zostały do powszechnej wiadomości wprowadzone STALKERem dopiero. Ludzie sie nagrali STALKERa i teraz chca z tym biegać. Problemem w Wintorezie są niestandardowe części zewnętrzne, magazynki, czy wreszcie zwymiarowanie względem ostrego. To wszystko to robota pasjonatów pochłaniająca ich czas, więc stąd cena taka jaka jest. Zwróć uwagę że nawet chałupnicze customy są robione w zasadzie od podstaw, przy odpowiednim warsztacie, bo części po prostu na rynku nie ma.

    W sumie to cieszy mnie ten boom na rodzine 9x39 bo narobi sie wtedy części zamiennych, i jeśli repliki będą sie trzymać jednego standardu, to będzie w czym wybierać. Wtedy złożenie swojego Wintka nie będzie już ani tak praco, ani czasochłonne.
  4. # 36
    Autor cytatu: jakubsJak dochowają tej jakości przy WSSie to będzie to spełnienie mokrych snów rusofilów.

    Moich nie :/

    Autor cytatu: jakubsNPO odpowiada na chęć posiadania VSS/VAL/ SR-3 i póki co nie ma "firmowej" konkurencji więc ceny są jakie są. A ludzie i tak kupują. I tak się to kręci.

    Biorąc pod uwagę jak w SR-3M rozwiązano kwestię tłumika (oczywiście jeżeli to co piszą to nie fikcja).

    Autor cytatu: jakubsNo ale w Polsce wszyscy chcieliby WALa z niezawodnością nowej cymy, wyglądem RK z serii SW, i ceną cymki 28. Przykro mi Panowie, tak sie nie da.

    Gardzę niezawodnością cymy, śmieję się z wyglądu RK, o cenie nie wspominam.

    Autor cytatu: jakubsW sumie to cieszy mnie ten boom na rodzine 9x39 bo narobi sie wtedy części zamiennych, i jeśli repliki będą sie trzymać jednego standardu, to będzie w czym wybierać. Wtedy złożenie swojego Wintka nie będzie już ani tak praco, ani czasochłonne.

    Pasjonujące też nie będzie.

    Autor cytatu: cypWiem, ze tak sie nie da, bo albo tanio, albo dobrze. Ale biorac pod uwage, ze za 3 czy nawet 4k mam kalacha na wypasie zarowno wewnetrznie jak i zewnetrznie (a moze nawet zdekowanego ostrzaka przerobionego), to jednak wtedy wydaje sie duzo.

    Budzisz się czasami z tego koszmarnego snu, w którym musisz być wszędzie bo znikniesz? :)
    • cyp
    • 2013-05-13
    # 37
    tak, jak nie mam dostepu do internetu :D
  5. # 38
    Pitu pitu, to z tyłu za WSS i tak jest ładniejsze.
  6. # 39
  7. # 40
    Jo tam kolejne wypociny :P
  8. # 41
    Właśnie czegoś takiego bym się obawiał od KA (obrazek z fanpage'a Gunfire). Nie mam pojęcia, czy to tak na prawdę produkt KA, czy jakiegoś innego producenta, ale patrząc na kolbę to przypomina ona właśnie szkieletowe kolby składane do AK, które produkował KA.

    Mam nadzieję, że to tylko "wizualizacja", a produkt ostateczny w przypadku AS będzie wyglądał inaczej. Bo do WSS nie mam za bardzo (poza brakiem drewna) się do czego przyczepić.

    Załączniki:

    • 999346_565570893481680_991009850_n.jpg
  9. # 42
    Jak dawno nic nie było, tak teraz sie ruszyło. Kazik te repliki ze zdjęcia to ACM. Też sie zastanawiam o jakość tego.
  10. # 43
    A jesteś w stanie podać źródło tego zdjęcia? Bo GF niestety nie podał.
  11. # 44
    Nie. Mam na Facebooku to samo zdjęcie i tam jest napisane, na fanpage Gunfire, przez Gunfire, że są to ACMy.

    Cyt. toczka w toczkę: "Repliki ACM i powinny być u nas na przełomie lata i jesieni. Jako ciekawostkę dodamy, że wcześniej będziemy mieli na testach repliki VSS i VAL od LCT w wersji full steel!"

    Osobiście myślę że ACM i KA to nie będzie to samo. King Arms jest już na tyle znaną marką że ciężko go wrzucić do wora ryżowego pod nazwą ACM, gdzie lądują lepsze lub gorsze no name. Nawet Cyma, Boyi, czy PJ to są właśnie Cm., RK, czy PJ ileś a nie ACM, tym bardziej KA by raczej na to nie pozwolił.
  12. # 45
    Nie zauważyłem tego opisu, dzięki za zwrócenie uwagi.
  13. # 46
    To był komentarz, gwoli ścisłości, mogłeś nie zauważyć, bo tam było ich mrowie.
  14. # 47
    W ogóle dziwnych rozmiarów jest magazynek, ni to 20stka, ni to 10tka.
    •  
      Maza
    • 2013-07-08
    # 48
    Mi się wydaje, czy ten ACMki nie mają właściwego selektora i mają środkową pozycję bezpiecznika?
  15. # 49
    @Maza - nie wydaje ci się. W obu [WSS i Wał] selektor jest ustawiony na "środek". Zaś rzeczywistego selektora za spustem - brak.
  16. # 50
    Może chociaż cena będzie poniżej 1000zł (chociaż nie wiem czy na takie buble w ogóle warto wydawać pieniądze)?
    • cyp
    • 2013-07-09
    # 51
    Zapewne będzie full znal, więc imo nie warto kupować takiego szajsu, tylko dlatego, że jest.
  17. # 52
    Jestem pewien, że rynek zbytu na ACMy i tak się znajdzie.

    Już czekam z niecierpliwością na pierwsze customy AS Wała z kolbą Magpula ;)
  18. # 53
    Tak na prawdę, to interesujące jest tylko LCT. ACM to wersja niskobudżetowa.

    @Kazik - tzw. CQB Val :)
  19. # 54
    Uprościli to lepiej niż ja się starałem uprościć...
  20. # 55
    Autor cytatu: jakubsNie. Mam na Facebooku to samo zdjęcie i tam jest napisane, na fanpage Gunfire, przez Gunfire, że są to ACMy.

    Cyt. toczka w toczkę: "Repliki ACM i powinny być u nas na przełomie lata i jesieni. Jako ciekawostkę dodamy, że wcześniej będziemy mieli na testach repliki VSS i VAL od LCT w wersji full steel!"

    Osobiście myślę że ACM i KA to nie będzie to samo. King Arms jest już na tyle znaną marką że ciężko go wrzucić do wora ryżowego pod nazwą ACM, gdzie lądują lepsze lub gorsze no name. Nawet Cyma, Boyi, czy PJ to są właśnie Cm., RK, czy PJ ileś a nie ACM, tym bardziej KA by raczej na to nie pozwolił.


    Tylko, że juz w przeszłości wiele produktów KA to były przepakowane tanie repliki. Thompson/galil lub lekko poprawione (może lepsze materiały - te same błędy) inne zabawki jak p90 itd.
    KA będzie to samo co cyma czy inny wój tylko 2 razy droższe.
  21. # 56
    http://img825.imageshack.us/img825/5884/ujz0.jpg
    Coś takiego na FB wpadło mi na oczy
  22. # 57
    Na zdjeciu wyglada fajnie, ale na pewno to zdjecie produktu a nie oryginalnego WSS? Komora zamkowa jest zaskakujaca niska. I faktura materialow zaskakujaco ladna.
  23. # 58
    Wygląda obiecująco.
  24. # 59
    Autor cytatu: kazikNa zdjeciu wyglada fajnie, ale na pewno to zdjecie produktu a nie oryginalnego WSS? Komora zamkowa jest zaskakujaca niska. I faktura materialow zaskakujaco ladna.


    Na moje oko, to jest to AEG, bo kąt nachylenia chwytu przedniego jest większy niż w oryginale i komora zamkowa wyższa. Jednak magazynek wydaje się być przeklejony z oryginału (photoshop).
  25. # 60
    Mam bardzo silną nadzieję, że magazynki będą zamienne w modelach LCT i NPO AEG, bo NPO właśnie wprowadza w tym temacie coś nowego:
    http://www.youtube.com/watch?v=Mt3n02xah54