• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Chciałbym się wyposażyć w opaskę uciskową na kolbę i wsadzić tam lansersko opatrunek. Widziałem opaskę - chyba u Kazika - i ciekawi mnie skąd taka zdobyć lub zrobić?
    Gumowe rurki do jakich jest dostęp odrzuciłem - są za wąskie i po obwiązaniu nimi kolby wyglądają nieciekawie - jak z fotela rattanowego :) Po naciągnięciu robią się jeszcze chudsze :(

    Zastanawiam się czy nasza armia miała lub ma podobne do ruskich?
    Prawdziwe opaski to monstrum w porównaniu do gumowej rurki - znacznie szersze, grubsze - ogólnie można porównać je do swego rodzaju pasa.

    Co do opatrunków - ciężko mi się zorientować od kiedy weszła moda na wpychanie ich do kolby? Czy afgan do 1986r. np. mundur 69 i takowy opatrunek jest OK?
    Zakładam, że "regulaminowe" przypinanie opatrunków agrafką do rękawa można między bajki włożyć :)
  2. # 2
    Ja swoją opaskę dostałem przez przypadek. Kumpel znalazł na działce starą radziecką apteczkę, w której było trochę starej gazy i właśnie ta różowiutka opaska uciskowa zapieczątkowana w .83r :)
    Kazil o ile wiem wyrwał swoją na allegro razem z apteczką z Wołgi ( ? )

    Gumowe rurki wg. mnie to raczej zły pomysł.
  3. # 3
    Potwierdzam - swoją zdobyłem na allegro kupując starą apteczkę samochodową, wygląda ona tak (fotki bez opaski w środku, bo opaska jest na kolbie :p):
    http://picasaweb.google.com/ksajkowski/ApteczkaSamochodowa?authkey=Bt66g0hxFOU

    Możliwe, że coś mi się niedługo załatwić, ale więcej szczegółów dopiero za jakieś 2 tyg.
  4. # 4
    Moja kosztowala usd 12 ;) co bylo najlepszym ulokowaniem takiego kapitalu. Opaska jest rozowa i ma 2 plastikowe trzpionki a po drugiej stronie dziurki. jest swinsko rozowa i ja jej w pole nie zaloze.
    Opatrunki leiej wygladaja w kieszeniach afgana - czynia osobnika wizualnei wypakowanym w bicepsach :D

    BTW chcialem zalatwic ich wiecej ale o pewnym ukraincu juz sie nei wypowiem. Jak chlopak nei chce zarobic to neich sie pasa.
  5. # 5
    Autor cytatu: robaki

    Zastanawiam się czy nasza armia miała lub ma podobne do ruskich?
    Prawdziwe opaski to monstrum w porównaniu do gumowej rurki - znacznie szersze, grubsze - ogólnie można porównać je do swego rodzaju pasa.



    LWP czy WP ma standardowe stazy jak w szpitalach cywilnych- czyli cienki gumowy wężyk.

    Autor cytatu: robaki

    Co do opatrunków - ciężko mi się zorientować od kiedy weszła moda na wpychanie ich do kolby? Czy afgan do 1986r. np. mundur 69 i takowy opatrunek jest OK?
    Zakładam, że "regulaminowe" przypinanie opatrunków agrafką do rękawa można między bajki włożyć :)


    Zapewne zaczęto to stosować jak tylko weszły AKS-74 i tylko w warunkach bojowych.
    Myślę że taki układ jak podałeś jest OK i to zapewne sowieci noszący wz.69 zaczęli wpychać opatrunek w kolbę.
    A z tą agrafką i opatrunkiem na przedramieniu :) jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić zwłaszcza jak sołdat biega po krzaczorach i innym zielsku tudzież się czołga przez zarośla.

    Autor cytatu: willard
    Moja kosztowala usd 12 ;) co bylo najlepszym ulokowaniem takiego kapitalu.

    BTW chcialem zalatwic ich wiecej ale o pewnym ukraincu juz sie nei wypowiem. Jak chlopak nei chce zarobic to neich sie pasa.


    Zapewne brałeś od fronto..... ostatnio puszcza po 12 usd ale z przesyłkami ma problemy :(

    pzdr :)
  6. # 6
    Ciekawostka - ktoś robi kopie opasek uciskowych:
    http://www.x-fire.org/aska_sewing/tourniquet.html
  7. # 7
    Trochę czasu minęło od posta Saperskiego, ale teraz dopiero wpadłem na tę ideę.

    Autor cytatu: saperskiZapewne zaczęto to stosować jak tylko weszły AKS-74 i tylko w warunkach bojowych.
    Myślę że taki układ jak podałeś jest OK i to zapewne sowieci noszący wz.69 zaczęli wpychać opatrunek w kolbę.
    A z tą agrafką i opatrunkiem na przedramieniu :) jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić zwłaszcza jak sołdat biega po krzaczorach i innym zielsku tudzież się czołga przez zarośla.


    Tak sobie myślałem i doszedłem do wniosku, że to właśnie ludzie w wz.69 wpadli na pomysł noszenia opatrunku w kolbie, głownie z powodu 'gdzie to wsadzić', w afgance jest 10 kieszeni (liczyłem tylko zewnętrzne), więc patrząc z perspektywy praktycznego rozwiązania - jest gdzie wsadzić opatrunek i to nie jeden. W wz69 kieszeni jest mniej.
    Inną wersją jest to - że biorąc karabin, zawsze zabierasz co najmniej jeden opatrunek :)
    ---
    Patrząc na te 'podróbki' opasek - są płaskie, dwie jakie przeszły przez moje łapy - były pękate.
  8. # 8
    To już jest przesada...ciekawe czy prezerwatywy też zaczną kopiować.
    Kopia bandażu, aspiryny, kopia kwasku cytrynowego...kopia kopi..kopia konserwy i sznurówki.
  9. # 9
    żadnych kopi - do Grh tylko orginaly :)
  10. # 10
    3900 Y toż to drożej niż oryginał :)
    nawet u FOR z ogrooomnymi kosztami jego przesyłek jest duuzo taniej:)

    Autor cytatu: xsnailxżadnych kopi - do Grh tylko orginaly :)


    No tutaj to nie mogę się zgodzić w całości z tą wypowiedzią:)
    Do GRH kopie i owszem ale dobre kopie, robione z oryginałów prawie niczym nie odbiegające od niego a wytwarzane współcześnie.
    Giwery i RGD-5 tez są kopiami i co nie mogą być ???
    Moga, bo są dobrze zrobione, a z "oryginałami" to wiadomo jak jest :)

    Z tą opaską to przegięcie karabinu jakieś, co to jakiś japoński trend na współczesne wyroby ??? i to czego opasek ??? :)
  11. # 11
    mi chodziło oczywiście o opaski:) a konkretnie o fakt ze są dostępne orginaly więc nie widzę sensu stosowania kopii opasek:$
    •  
      Morn
    • 2008-09-10 *
    # 12
    a czy czasem Mrówka nie sprzedaje takowych?
    w tym momencie akurat ich nie widzę ale na 100% były 2 aukcje z tymi opaskami od niego. (79zł za sztuke)
  12. # 13
    Tak sprzedawał. Pewnie je jeszcze ma.
  13. # 14
    taka ciekawostka na temat apteczek rozprowadzanych przez Snaila. Widoczne na zdjęciach zaczepione na 6B..
    http://img207.imageshack.us/img207/7263/3220nn3.jpghttp://img504.imageshack.us/img504/4051/3222eh9.jpg
  14. # 15
    no to pora przelozyc ja z paska :)
  15. # 16
    Wiesz może skąd te foty? Czeczenia, Dagestan?
  16. # 17
    Mam pewne przypuszczenia, że to na północnej granicy Afgańskiej. Albo nawet sam Afganistan. Nie wiem skąd. Ale tak opisałem dawno temu folder więc pewnie miałem powody.
  17. # 18
    Mundurki, wyglądają na VSR'ki.
    Yakarov, masz może zdjęcia w większej rozdzielczości?
  18. # 19
    Nie mam lepszych zdjęć.
    A! Afganistan/granica już po wojnie. Ale ja znajdę skąd to zdjęcie jest.
  19. # 20
    ten krzyżyk wygląda jak tarcza, to chyba apteczki "pokojowe" ;)
  20. # 21
    To są na 99% VSR.
  21. # 22
    Ja już powoli trace nadzieję, że znajde te opaski uciskowe... Dorwałem jednak ostatnio taki różowy gumowy wężyk , który wcześniej był w domu używany do "produkcji" wina ;) Może coś się z tego uda zrobić, jednak to nie to samo co opaska :/
  22. # 23
    Znalazłem gumowy pasek od maski p-gaz (nie wiem jaki model ani firma) - założyłem na kolbę...
    Jak to wygląda?

    Załączniki:

    • P21501111.jpg
  23. # 24
    Również poszukuję takiej opaski, pytałem u Tadeusza, ale niestety podobno ciężko dostępny fant, będę kombinował z pomarańczową dętką rowerową w końcu jest to kawał gumy i w dodatku dosyć szeroki co do zapięcia to pokombinuję z tymi śmiesznymi guzikami co do poszew używają (takie białe z tworzywa), wystarczy zrobić otwory. Jak wykombinuję postaram się wrzucić jakieś foty
  24. # 25
    Jakby ktoś szukał takiej dętki:P, w sumie nożyk żyletkowy i można długi pasek wyciąć:) Zaprzentuj wyniki jak już coś osiągniesz:)
    http://allegro.pl/item615446725_detka_rowerowa_rozmiar_26_nowa_wentyl_samochodo.html
  25. # 26
    E no, kolor identyczny.
    Śmiem zauważyć, że opaski są dość grube.
  26. # 27
    Mam gorącą prośbę do posiadaczy tej opaski, czy możecie podać jej wymiary tzn: długość całkowita, szerokość i rozstaw otworów. Z góry dziękuję
  27. # 28
    A jaka wersje ci pomierzyc - zapiecie plastikowe czy metalowe :)
  28. # 29
    zapięcie plastikowe, jeżeli można prosić o fotki na pocztę schmeisser@wp.pl będę wdzięczny, oczywiście z zapięciem metalowym też jak by dało radę (od przybytku głowa nie boli). Z góry dziękuję
  29. # 30
    Witam nie żebym się chwalił :P ale dziś dostałem opaskę uciskową nie jest to może model taki jak na zdjęciach zamieszczonych przez firmę robiącą w/w replikę. Moja opaska jest łączona za sobą za pomocą kawałka materiału (końce są ze sobą wiązane) po obu końcach są wybite 2 otwory. Kolor opaski jest pomarańczowo-różowo-ceglasty. długość pasa gumy w moim przypadku jest 121-125 cm (rozbieżność wynika z pofałdowania opaski i problemów ze zdjęciem poprawnego wymiaru) szerokość wynosi 5cm. Po obu stronach są porobione zakładki (guma jest założona na końcach a potem dziurowana) długość zakładki również 5cm, grubość pasa gumy ok. 1mm. Postaram się zamieścić zdjęcia. Opaskę można powiedzieć "znalazłem za pośrednictwem życzliwych mi osób" w magazynach obrony cywilnej :) Pozyskanie odpowiedniej gumy spełzło na niczym niestety jedyna guma jaką mogłem nabyć była koloru czarnego zakupiłem ją w sklepie z częściami do maszyn rolniczych, można ew. wykorzystać dętki (rowerowe motocyklowe) ale są drogie i nie wiadomo czy da się je ładnie rozkroić, lub poszukać na allegro sprzedają takie arkusze gumowe niestety kolor jest bardziej czerwony i rozmiary chyba są do 1mb. Ew. gumy można jeszcze poszukać w sklepach handlujących uszczelnieniami do maszyn, najlepiej maszyn przemysłu spożywczego.