• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Russian army adopts new field and everyday uniforms as well as new digital camo pattern, these apparently received final approval just last week. New field uniform is reportedly a four-layer system. If anybody comes across more info/pictures please feel free to post them here.


    Ponoć dostepne w 2 odcieniach (widać na fotkach).

    ./uploads/sprzet_ruspixel/71025645.jpg./uploads/sprzet_ruspixel/71025649.jpg./uploads/sprzet_ruspixel/RusPixelPat_01.jpg./uploads/sprzet_ruspixel/RusPixelPat_02.jpg./uploads/sprzet_ruspixel/RusPixelPat_03.jpg./uploads/sprzet_ruspixel/RusPixelPat_04.jpg./uploads/sprzet_ruspixel/RusPixelPat_05.jpg./uploads/sprzet_ruspixel/RusPixelPat_06.jpg./uploads/sprzet_ruspixel/im037qj0.jpg./uploads/sprzet_ruspixel/picture.jpg./uploads/sprzet_ruspixel/post-22244-1195768258.jpg



    Wg mnie fuj (z nowych i cyfrowych* bardziej mi się podobała ta "cyfrowa berezka", którą Fence kiedyś pokazywał), ale zobaczymy jak będzie działać w terenie. Na razie nie wygląda zbyt obiecująco, jakoś nie widzę by to mogło w sensowny sposób rozbić sylwetkę osoby. Wygląda to raczej jak oliwkowa plama z lekkimi odcieniami.

    źródło niusa: http://militaryphotos.net/forums/

    * - bo każdy szanujący się kraj oczywiście teraz przyjmuje do użycia jedynie cyfrowe kamuflaże ;)
  2. # 2
    Czy to ma być teraz standard, tak jak do tej pory flora, czy jakiś_jeden_z_miliona_kamuflaży_które_można_spotkać?
  3. # 3
    Ma być nowym standardem. Ale flora zapewne jeszcze przez długi czas nie wyjdzie z użycia.
  4. # 4
    Ja bym się tak nie nastawiał negatywnie od razu... Zobaczymy, jak ktoś przyjdzie u nas na strzelankę w takim, jak się sprawdza w boju :D
  5. # 5
    Mnie się podoba. Zwłaszcza ta "gorka" na 2 zdjęciu. A co do samego munduru krój co prawda nie najnowszy ale jest ok. Swoją drogą dziwne, wprowadzają "trendy" kamuflaż, a modne ostatnio ukośne kieszenie itp duperele jakoś pomijają...a produkty SPOSNU już takie mają... czy zwykły żołnierz nie może mieć komfortowo? Tylko specnazy i to często we własnym zakresie?
  6. # 6
    Jeśli chodzi o kamuflaż to : Fuj, przez duże fy. Patrze na niego i patrze, na zdjęciu wygląda jak maciupeńkie groszki ... przypominające trochę tyciego duńskiego flektarna (że tak go nazwę). Ale jak sobie zmniejszymy zdjęcie gdzieś tak do 1/4 rozmiaru - to ... zaczyna się to wszystko zlewać i staje się jednobarwną plamą, a to źle. Tyczy się to obu odcieni, gdzie ciemniejsza jest bardziej fuj od jaśniejszej :)

    Śmiem twierdzić że ludzie projektujący kamuflaże dla zwykłych wojaków powinni porządnie zapoznać się z niemieckimi tworami z 2WŚ, a nie gonić za badziewnymi trendami - wypuszczono wtedy naprawdę fantastyczne wzory, w szczególności SS'mańskie.

    Przy okazji - potfur wyznaje zasadę: im bardziej kretyński zestaw kolorów w kamuflażu, tym lepiej się sprawdzi. (patrz KLMK, bieriozka, dąb - jakoś w innych krajach te zestawy kolorów nie są popularne :), a partizanowego dębu można używać cały rok - z wyjątkiem śnieżnej zimy)

    Co do kroju - na jednym ze zdjęć (manekin z kapelusikiem), na bluzie widać postęp. Kieszenie pod kątem = wygodniej. Ale znowu na spodniach kieszonki są centralnie - a to chyba już jakiś regres. Mam spodnie z tak ułożonymi kieszeniami i wystarczy że wrzucę tam klucze od domu, przebiegnę 100-150m i jest 'niefajnie' (tłuką o nogę niemiłosiernie). Zupełnie inaczej jest gdy kieszenie są ułożone tradycyjnie.

    Podsumowując - kamuflaż do bani, bluza ok, spodnie precz.
  7. # 7
    Kamuflażu nie będę oceniał, bo nie wiem jak się sprawdzi w terenie. Chociaż podzielam zdanie Potfora - ciapki są stanowczo za małe. Jak widzę, rozłożenie kieszeni jest różne na spodniach (zdj. 6 a 8)?? Tak samo, czy bluza na 4 zdj. ma kieszenie?
  8. # 8
    Zdjęcia są dość małe i wg mnie trudno w ten sposób określić funkcjonalność tego kamuflażu. Ja bym tak nie przesądzał od razu jego kolorystyki/digitalizacji.
    Potfur faktycznie spodniami to się troszkę "popisali" nie zauważyłem wcześniej. A trendy komputerowe to wprowadzili Rosjanie przecież dawno temu ;-)
    Zobaczymy czy to wprowadzą. A jeśli tak czy poprawią....
    Trzeba pamiętać, że tuż przy zdrowym rozsądku/opiniami użytkowników idzie grupka gości którzy i tak zdecydują - tak czy nie - nawet jeśli ten kamuflaż będzie widoczny z kosmosu, a spodnie będą powodowały nagłą śmierć po włożeniu kluczy do kieszeni...
  9. # 9
    Autor cytatu: yakarov
    Trzeba pamiętać, że tuż przy zdrowym rozsądku/opiniami użytkowników idzie grupka gości którzy i tak zdecydują - tak czy nie - nawet jeśli ten kamuflaż będzie widoczny z kosmosu, a spodnie będą powodowały nagłą śmierć po włożeniu kluczy do kieszeni...
    Oczywiście masz rację, ale nie ma nic lepszego niż forumowe malkontenctwo :D no może z wyjątkiem całkiem uzasadnionego forumowego malkontenctwa ;)

    Też czekam z niecierpliwością na jakieś fotki polowe (lub możliwość sprawdzenia naocznie, czyli na żywo) tego kamuflażu.
  10. # 10
    Doszły jeszcze 3 fotki:
    ./uploads/sprzet_ruspixel/RusPixelPat_04.jpg ./uploads/sprzet_ruspixel/RusPixelPat_05.jpg ./uploads/sprzet_ruspixel/RusPixelPat_06.jpg
  11. # 11
    Na tych fotkach nie wygląda tak strasznie ;)

    Jednak trzeba poczekać na jakieś testy polowe. Póki co pozostaniemy malkontentami :P
  12. # 12
    Skoro to four-layer system to tą czwartą warstwą jest chyba ten kołnierz z "misia" :D Szkoda że nie dodali go jeszcze do wersji kurtki z gore-texu czy innej membrany ;)
    Rozumiem, że przy rosyjskiej zimie nic nie zastąpi kurtki-buszłatu z futrzanym kołnierzem, ale chyba da się zastąpić jakoś ten relikt ?

    Dla mnie osobiście trochę dziwnie wygląda takie kamo cyfrowe w radzieckich realiach, szczególnie z tym kołnierzem i pasem skórzanym w szlufkach spodni :) ale wydaje się całkiem nieżle rozmywać sylwetkę. Na pewno lepiej nie marpat i flaktarn BW czy duński.
    Wersja z kapeluszem i skośnymi kieszeniami na bluzie oraz cargo na spodniach to - ech Johny Waynie!

    Pytanie tylko które się pewnie nasuwa wszystkim - czy będzie to standard - jesli to kiedy zastąpi zmagazynowane afganki, ttestka, schofiedly, flory etc ?
  13. # 13
    Jakaś tam membrana ma być, ale zamiast Goretexu będzie "Sympatex", o którym wiem tylko tyle, że jest niemieckim patentem.
  14. # 14
    Sympatex jest ok mam włoska kurtkę z tą membraną. Co do samego kamuflażu. Kompletnie nie rozbija sylwetki - mało kontrastowy. Wzory z lat 40-50 wydają się efektywniejsze. Z tych kilku metrów wszystko się zlewa w jedną plamę. Można pomylić z wz89 "Puma"
  15. # 15
    Moim zdaniem dobrze by było jakby to był mundur standardowy;) Wtedy obecne stany magazynowe bedą powoli wyprzedawane:D I może wtedy trafie fajnego schofielda:)
  16. # 16
    Autor cytatu: baju123 KLIK Zaje..., tylko co to za wzór kamuflażu? Czy to jest ten taki bez konkretnej nazwy, po prostu "cyfrowy"?
    Szkoda, że nie we florze... :((
    Jeśli chodzi o wzór kamuflażu to jest Flora Digital kamuflaż SPOSNOWSKi http://cgi.ebay.pl/New-Russian-Digital-Flora-Mabuta-cut-suit-buy-now_W0QQitemZ390037746976QQihZ026QQcategoryZ104023QQcmdZViewItem o tu na ten temat jest troszke wiecej też się zdziwiłem po prostu Marpat Rosyjski :)konkurencja dla Modoxsu
  17. # 17
    Jest to kamuflaż rosyjski nie SPOSNowski.
  18. # 18
    Białoruś też już go ma.
  19. # 19
    No dokładnie jest to kamuflaz Rosyjski. Chodzilo mi o odrużnienie go od zielonej cyfry ktora jest modoksu kamuflaż podobny.Wydaje mi sie ze to jest oficialna odpowiedz SPOSNU na Marpata.Może ten kamuflaż wejdzie zamiast Flory na wyposażenie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej :)
  20. # 20
    Oby nie.
  21. # 21
    Ale to nie jest wymysł Sposnu, tylko nowy, oficjalny kamuflaż dla armii, który w zamierzeniach ma zastąpić florę. Po prostu SPOSN zaczął produkować umundurowanie w tym kamo.
  22. # 22
    Kamil ma rację - nawet o tym kamuflażu jest gdzieś temat na forum.
  23. # 23
    No to jest pierwszy krok w kierunku unowocześnienia Rosyjskiej Armii :)Jeszcze digital wz 93 Pantera ,Digital Flectar Digital DMP i każda armia bedzie miała mudur w kamuflażu digital zrobił ten kamuflaż karierę :)
    •  
      Foox
    • 2009-03-18 *
    # 24
    Autor cytatu: SPECNAZ 2K9No to jest pierwszy krok w kierunku unowocześnienia Rosyjskiej Armii :)Jeszcze digital wz 93 Pantera ,Digital Flectar Digital DMP i każda armia bedzie miała mudur w kamuflażu digital zrobił ten kamuflaż karierę :)

    A czy to źle? Ostanio jest moda na nie, ale poza zwiększaniem współczynnika lansu to cyfraki całkiem dobrze sprawdzają się.

    Tu jest wątek o tym ruskim nowym cyfraku.
    http://rusmil.net/forum/discussion/464/nowy-kamuflaz-wojsk-fr/

    parę postów powyżej przerzuciłem z tematu o aukcjach - k.
  24. # 25
    Autor cytatu: xxxFENCExxx(...) Z tych kilku metrów wszystko się zlewa w jedną plamę. Można pomylić z wz89 "Puma"


    Dokładnie, mnie też się z tym kojarzy.
    Ogólnie - wolę Schofielda :D lub zwykłą Florę
  25. # 26
    Ten może być lepjej ''dopracowany'' wz89 ''Puma'' wycofali bo świecił się w podczerwieni.Zreszta walory maskujące nie były najwyższe on jest troszke za ciemny jak na wiosnę/lato.Pomysleli dopracowali pare spraw i powstała Pantera wz.93 ''US'' popularny w tym przypadku może będzie podobnie drogą ewolucji.
  26. # 27
    Przy Panterze może i parę detali dopracowali, ale dalej jest to MOCNO średni kamuflaż. Chociaż na tle kamuflażu z tego tematu nie wygląda aż tak źle.

    Ogólnie poza "Splinterem" z lat 50tych Polska raczej nie ma szczęścia do kamuflaży.
  27. # 28
    Gdzieś widziałem (chyba na mp.net) test polowy tych mundurów (czy po prostu powieszonych chust w tym kamo, nie jestem pewien) na 50 m było ciężko wypatrzyć, a na takie (chyba) 200 był już całkowicie niewidoczny. Zaraz poszukam.

    EDIT: Coś nie moge znaleźć :/
  28. # 29
    Z 200m ten kamuflaż staje się zieloną plamą (brak makrowzoru).
  29. # 30
    Ale jakby nie było zielona plama w lesie z 200m sama w sobie staje się mało widoczna :)