• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Potwor,Kazik zalozcie prosze topic,gdzie beda tylko imprezy w rosyjsko-sovieckim/stalkerskim/reko itp,klimacie

    Wtedy rzeczywiscie mozna jakis kalendarz ogarniac

    Moze wlasnie tytul KALENDARZ ?
  2. # 2
    Hmm- myślę, że 1 ROTA by się pojawiła ;) Ba, mam już nawet pomysł na scenariusz. Od 2ch lat kręcimy niewielką imprezę w Bieszczadach, opartą o II konflikt w Czeczenii. Dotyczy to działań w okolicy Szatoj, czy polowań na konkretnych dowódców. W związku z powyższym, myślę, że zlot związany z walkami w okolicach Groznego, oparty o wydarzenia z tego właśnie konfliktu, byłby dobry pod względem treści, dla większości z nas ;) Jestem gotów nawet rozpisać scenariusz, dla obu stron, jeśli okaże się, że impreza dojdzie do skutku ;)

    Autor cytatu: cypPanie, to są Ociesęki, tego nie ogarniesz :) Tam też zawsze jest plan, który i tak nie wypala hehe.


    Ogarniesz- trzeba tylko trochę dobrej chęci uczestników i ogarnięcia przez organizatorów. Wszystkie stalkery, poza ostatnim w Nysie kończyły się przed czasem, bo niektórzy nie potrafili sobie odmówić kielona w czasie gry, a organizatorom zabrakło siły czy chęci by ukarać niepokornych i pociągnąć zlot dalej. Jeśli każdy sam o siebie zadba, to impreza nawet 5cio dniowa dojdzie do skutku i każdy będzie się na niej świetnie bawił. Trzeba tylko chęci, samozaparcia i twardej i zdecydowanej ręki organizatorów ;)
  3. # 3
    Wszystko prawda tylko kwestia tego, ze mamy powiedzmy 2 dni i ok 30-40 osob, z czego rozne frakcje wyznaniowe :) Dlatego nei mozemy tego wydarzenia traktowac jak imprezy stricte mil/larpowej/asgejowej. Mysle ze jak sie pojawia konkret propozycje kto co moze zorganizowac to zobaczymy. Jestem za przypisaniem konkretnych osob do blokow programowych i pozniejsze rozliczenie :D
  4. # 4
    Sporo zależy od terminu, ale myślę że nasza kilkuosobowa lubelska ekipa też powinna się zjawić ;)
  5. # 5
    Proponujcie od kopa terminy zatem
    Najlepiej uwzgledniajac juz istniejace tych imprez na ktore sie wybieracie,lub ktore sa ...trendy:)
  6. # 6
    Na GF Point może ktoś jedzie?
  7. # 7
    Miałem zamiar, ale cienko u mnie z transportem :/
  8. # 8
    Czołem,

    może powtórzę się z częścią przedmówców, ale z racji wielorakich zainteresowań użytkowników forum (okresy historyczne/kraje/konkretne jednostki) jestem za spotkaniem mającym na celu poszerzenie wiedzy i szeroko pojętą integrację bez zaangażowania w milsim/asg. Widzę to jako prelekcje, panel dyskusyjny, możliwość pomacania szpeju na żywo i osobistą wymianę poglądów na temat podrasowania replik, ściągania fantów, tyle że twarzą w twarz w przaśnej atmosferze. Sam chętnie spotkam się z dawno nie widzianymi znajomymi i poznam nowych ludzi skupionych wokół tegoż forum. Może przy okazji jakiś bazar i stoiska firm ogłaszających się na forum. Liczę, że powstałaby z tego cykliczna impreza.
    Oczywiście kluczowymi elementami są termin i miejsce, bez tysięcy postów o tym, że "Jankowi nie pasuje w ten weekend", a "Heniek ma imieniny szwagra i przełóżmy to na tydzień później". Jeśli organizacja pójdzie w miarę sprawnie to sam chętnie wezmę się za jakiś temat, o którym mógłbym opowiedzieć szerszej publiczności.
  9. # 9
    Podoba mi się wizja przedstawiana przez Massuda.
    IMHO łatwiejsze do zorganizowania.
  10. # 10
    Mnie również jak wcześniej pisałem pasuje wizja Massuda - jak sam zauważył trudno jednak nie powielać propozycji jakie wśród postów padły już na forum.

    Mam jedynie następujące postulaty:

    - spora część ludzi jednak zajmuje się asg/milsimami/taktyką/strzelectem etc.
    Nie wysiedzimy 2 dni w szpeju rozmawiając na górnolotne tematy. Proponuję zatem aby scenariusz asg/milsim był obecny
    chociażby jaki jeden z "warsztatów". Uczestniczyć będą chętni.

    - To samo dotyczy pokazania taktyki - jakieś elementy w budynkach, coś "zielonego", poruszanie, pułapki, strzelectwo,
    rukopaszny boj etc. Myślę że są między nami ludzie, którzy z racji drogi zawodowej czy pasji mają coś do pokazania
    i od których można się uczyć.
    Po pokazie chętni przecież mogą spróbować swoich sił w temacie pod czujnym okiem specjalistów :)

    - niestety mając przeróżne doświadczenia ze zlotów i spotkań zgadzam się w Willardem i Czarnym - żelazna ręka organizatorów
    aby to ogarnąć! Stawiając na tak bogatą tematykę zapowiada się ruski woodstock :) a to oznacza także rozrywkę.
    Oby rozrywka w postaci chlania i strzelania gdzie popadnie całą noc, rzucania nożem, saperką i piro nie rozpieprzyła
    tej imprezy już pierwszego wieczoru.

    - Dobry pomysł Willarda - zgłoszenia do warsztatów/prelekcji i ich realizacja. Wybierzmy termin, a kto może i ma ochotę niech zgłosi się ze swoim programem jaki ma zamiar zaprezentować i zrobi się z tego agandę spotkania. Wtedy będzie jasno wiadomo od której można chlać jak już ktoś nie może wytrzymać.
  11. # 11
    +1 do pomysłu Massuda.

    Ps. A Jakubs będzie? ;)
  12. # 12
    +1 Massuda . Ewentualne strzelanie milsimowe w drugiej kolejności. Z chęcią wpadnę
  13. # 13
    Skoro zaczeloby sie od bajery i pogadanek,proponuje rowniez,aby zrobic minigielde
    Kazdy bierze cos co mu zalega,wystawia stare lub nowe lachy,szpeje,repli,badziew wszelakiej masci
    Taki pchli targ,na gazetach,jak to na wschodzie:)
    Moze " a nóż widelec" ktos cos trafi?
    Luzna mysl,element spotkania ,ktory moze niejednego zaskoczyc,
    Wymiana/zamiana,kupil/sprzedal
  14. # 14
    +1 Massud
    +1 Robaki
  15. # 15
    A z wieczora ognicho, gitara :)
    http://www.youtube.com/watch?v=JtLHMWUZ8pc

    Plan zacny, obym tylko miał wolne i jakiś transport.
  16. # 16
    No i potrzebuje jednej osoby/ ekipy, która podejmie się organizacji i reprezentowania imprezy przed właścicielem terenu i ewentualnie władzami gminy ;)
    • cyp
    • 2014-01-04 *
    # 17
    Właściciel terenu jest bardzo ugodowy z tego, co wiem. Pogadam z Gyverem na ten temat.
    EDIT:
    Dobra, ogarnąłem. Ustalcie termin, a ja wszystko załatwię jeśli chodzi o teren.
  17. # 18
    Water zaproponuj proszę jakiś termin?
    Pomsłodawcą jesteś i osobą o napiętym terminarzu więc coby było dobrze i dla Ciebie :)
    Termin imprezy Rosomaków już znamy.
  18. # 19
    Karol,ja wolalbym sie dopasowac do wiekszosci..
    Jestem swierzym raczej forumowiczem,i raczej nie jestem "koszerny"
    Masz racje ,ze czas jest u mnie najslabsza strona,lecz bede mogl dopiero cos ogarnac po propozycjach Waszych w zakresie miejscowki..
    Ja moge i do Bornego dojechac,ale wolabym nic nie narzucac
    Mysle powaznie o spotkaniu,ktore by bylo tradycja rokroczna i scisle wiazalo nas,fanow takich klimatow,oraz forumowiczow

    Wrzucajcie oprocz pomyslow na tresc spotkania;

    Propozycje na
    - miejscowki
    - terminarz
    - wypelnienie czasu

    Dla mnie ,jesli tylko jestem w kraju,kazdy week jest realny w kazdym miesiacu raczej
    Nie trzyma mnie rektor/profesor,nie trzyma zaden boss,dzieci i żona moze troche...:),ale i tu dam rade
    Od was zalezyPanowie w jakim kierunku i kiedy bysmy poszli
    Pozatym chcialbym prosic( post factum..) Potfornickiego i Kazka,aby sie wypowiedzieli czy jako forumowi decydenci,nie maja obiekcji do firmowania z nazwy "rus.mil'owa imprezą " takiego zlotu/spotkania/spędu
  19. # 20
    Potfornicki nie ma nic przeciw, szczególnie jeśli prócz samego hasania po krzakach będzie przekazywanie wiedzy.
    Co do obecności - nie mam pojęcia, czeka mnie sporo zmian. Chęci są, więc jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie - będę.
  20. # 21
    Ja nie mam nic przeciwko takiemu zlotowi i określaniu go jako zlot rusmilowy. Co prawda raczej z Potforem za bardzo nie będziemy się w stanie dołączyć do przedwisięzięcia od strony organizacyjnej (ja bo daleko, a Potwór... w sumie też, bo z Gorzowa wszędzie jest daleko ;) ), jednak miło mi widzieć taki odzew na inicjatywę, bo to świadczy o tym, że społeczność rusa jest "dojrzała".

    Mi osobiście też najbardziej się podoba wizja zlotu przedstawiona przez Massuda (czyli dla każdego coś).
    •  
      ADi
    • 2014-01-07
    # 22
    Pomysł bardzo ciekawy: jak by to miało wyglądać tak jak napisał Massud i Robaki to sam z chęcią bym przyjechał. Choć też liczy się dla mnie dystans żeby nie było, że dwa dni będę w podróży. ;)
  21. # 23
    Ciekawy pomysł, jeżeli mi z niczym nie będzie kolidować to pojawię się z moją zacną 4ro osobową ekipką z Bielska-Białej ;) podoba mi się.
  22. # 24
    Na ta chwile na 100% ogarniam krakowski poligon Pasternik
    Ale to Krakow,wiec kto sie bedzie tarabanil z pomorza czy Szczecina np?
    Jestem w trakcie rozmow z terenem kieleckim,Ociesęki

    Te dwie miejscowki na ta chwile
    •  
      Sowa
    • 2014-01-08
    # 25
    Fajny pomysł i także chętnie zabrałbym się na takie spotkanie z kilkoma ludzikami z ekipy. Konwencja wg Massuda będzie ok, ale nie mam też nic przeciwko jakiejś strzelance/milsimowi dla urozmaicenia.
  23. # 26
    Obiema ręcami ZA! Niecierpliwie czekam na detale. Pewnie zjawimy się w większej reprezentacji.

    Swoją drogą Cyp, powiedz mi jak dostałeś się na stalkera skoro impreza jest 21+ :P ?
    • cyp
    • 2014-01-08
    # 27
    Mam swoje kanały :P Wszystko legalnie, po prostu mnie już tam znają ;-)
  24. # 28
    Takiemu to dobrze...
    • cyp
    • 2014-01-08 *
    # 29
    Ale pierwszym razem mnie nie znali. Chłopaki, po prostu trzeba umieć zagadać! ;-)
    Porozmawiaj z Gyverem i jak jesteś ogarnięty, to na pewno na tegorocznej edycji się znajdziesz.
  25. # 30
    Autor cytatu: cypAle pierwszym razem mnie nie znali. Chłopaki, po prostu trzeba umieć zagadać! ;-)
    Porozmawiaj z Gyverem i jak jesteś ogarnięty, to na pewno na tegorocznej edycji się znajdziesz.


    Zapomniales Cyp kto wykonal ten " pierwszy telefon" chyba...:))

    Jesli ktos potrzebuje sie " dostac" na Stalka w Kielcach
    Pisac na emalie,pogadamy,popiszemy,damy rade to i tamto,tu i uwdzie:)