• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Temat tworzę tak ciekawości, bym mógł się w pełni świadomie brandzlować (lub nie) nad replikami AK-74M.

    Różnice, które ja znam / widzę to:
    - czarne okładziny i chwyt pistoletowy
    - pełna plastikowa kolba, składana na bok
    - "jaskółczy ogon" w standardzie
    - gładka pokrywa
    - inny sposób mocowania kolanka gazowego oraz podstawy muszki (zamiast kołków jest takie dziwne coś, jak to się po polskiemu nazywa?)

    Są jeszcze jakieś różnice?
  2. # 2
    Widzi się czasem AK-74M z żebrowaną pokrywą zamkową... Może żołnierze sami je podmieniają, bo chyba w standardzie takich nie produkują? FOTO
    Czy AK-74M ma taki kawałek blaszki wsadzony między okuciem nakładki a podstawą szczerbinki?... wydaje mi się, że nie, ale może to wina zbyt mało szczegółowych zdjęć jakie widziałem.
  3. # 3
    O ile dobrze pamiętam jest inna rura gazowa. Troszkę inaczej wyglądają te przetłoczenia.
  4. # 4
    Autor cytatu: kazik- inny sposób mocowania kolanka gazowego oraz podstawy muszki (zamiast kołków jest takie dziwne coś, jak to się po polskiemu nazywa?)


    bulbulator
  5. # 5
    to fotki "bulburatorów" :)

    Załączniki:

    • 97td7c.jpg
    • soveo1.jpg
  6. # 6
    Szkoda, że w moim AK74M nie ma takich szczegółów ale to przecież Boyi. Kazik, może tą gładką pokrywę widziałeś w którymś z AK-10x, np AK-103 ??
  7. # 7
    Nie. Gładka pokrywa to cecha typowa dla 74M - a tak przynajmniej wyczytałem. Nie jest to rzecz, którą wydedukowałem z fotek.

    No ale przy okazji - wie ktoś jak odróżnić Sajgi (nie mówię tutaj o strzelbie, tylko ogólnie o cywilnych akaczach) od 74M i 74M od AK-10x? Wiem jedynie, że niektóre Sajgi nie mają wyciora (pomijam tutaj ekstremalnie wyglądające Sajgi w stylu całe w drewnie niczym "radom hunter", czy coś innego typowo myśliwskiego).
  8. # 8
    Nie mają ognia ciągłego?
  9. # 9
    Jak to broń cywilna, tylko semi.
  10. # 10
    Izmasz robi Saigę w kalibrze 7.62x39. Można poznać po magazynku.
  11. # 11
    Autor cytatu: MleczkoSzkoda, że w moim AK74M nie ma takich szczegółów ale to przecież Boyi.


    Z tego co mi wiadomo to w żadnym aegu nie ma takich szczegółów :)
    A pokrywa oryginalnie jest gładka.
  12. # 12
  13. # 13
    Tylko, że to jest strzelba Saiga. A Kazikowi chodziło o wersję cywilną AK-74M i pochodnych (też Saiga).
  14. # 14
    Kolejny detal, który mi już jakiś czas temu wpadł w oko:
    http://www.gb-tech.com.tw/vfc_new_web/eng/02_aeg/ak_ak74m/detail_ak_ak74m.htm
    Chodzi o zdjęcie z drugiego rzędu, pierwsze od lewej. Na komorze zamkowej widzimy obok kołków / pinów także "coś". Nie mam pojęcia po co to jest, ale w starszych modelach tego nie ma. Dodatkowo jak przeszukiwałem zdjęcia ostrych AK74M w poszukiwania tego elementu to go nie znalazłem (komora zamkowa na zdjęciach, które przejrzałem nie różniła się od tej w AKS-74).

    Ktoś wie czy to może już element charakterystyczny dla serii AK-10x? Czy też tak jak to czasami bywa, na jednych egzemplarzach taki element bywa, na innych nie (problem w tym, że nigdzie tego nie widziałem).
  15. # 15
    To bywa na RPK74m przynajmniej ja takie coś kiedyś widziałem na youtubie gdzie prezentowali customowego RPK ASG...
  16. # 16
    Nie wiem jak to może być w RPK, skoro w tym miejscu normalnie są wzmocnienia komory zamkowej.

    @Kazik - przeglądam zdjęcia i nie widzę tego kompletnie nigdzie, ani na AK-74M, ani na żadnym AK z serii 10x. Podejrzewam że to jakiś wymysł VFC.
  17. # 17
    Eee, jakim cudem ma to być w RPK74M, skoro w tamtym miejscu jest wzmocnienie...
    http://picasaweb.google.pl/ksajkowski/RPKRPK74#5152102002078319938

    edycja:
    Autor cytatu: Kamil@Kazik - przeglądam zdjęcia i nie widzę tego kompletnie nigdzie, ani na AK-74M, ani na żadnym AK z serii 10x. Podejrzewam że to jakiś wymysł VFC.
    Zasmucasz moje serce, bo rozważałem zakup VFC, ale jak tu kupić replikę z takim babolem! ;)
  18. # 18
    Będziesz musiał poczekać na patcha ;) a tak na serio, to trzeba porównać z replikami innych firm, taki drobiazg zawsze da się naprawić (chyba, że to kluczowa część konstrukcji)
  19. # 19
    Raczej na kluczową część konstrukcji nie wygląda. Przydałoby się jakieś zdjęcie korpusu od środka.
    Ale szpachlą pewnie by się dało to załatwić.

    Bulbulatory zawsze występują? Bo czasami ich nie widzę...
  20. # 20
    Mi to wygląda na jakiś dystanser kolby od body. (po złożeniu)
  21. # 21
    Po przeszukiwaniu sieci stwierdziłem, że element ten występuje w niektórych modelach AK-10x* oraz niektórych Saigach. Co sugeruje, ze w AK-74M późniejszej produkcji też będzie występowało. Przy czym co dokładnie znaczy "późniejsza produkcja" trudno określić.

    * przynajmniej tych, których zdjęcie z lewej strony z rozłożoną kolbą byłem w stanie znaleźć, a jest ich niewiele...
  22. # 22
    Przypomniała mi się jeszcze jedna różnica - rygiel rury gazowej jest inny w AK-74M i w starszych modelach.
  23. # 23
    I ja mam wrażenie, że przybornik też jest inny.
  24. # 24
    Mam pytenie czy dekiel skoro jest gladki jest taki jak w ak 47 ?
  25. # 25
    Nie, ma charakterystyczne daszek nad selektorem ognia.
  26. # 26
    http://www.avtomats-in-action.com/pro17.html
    Zdjęcie numer 3.

    "Note the method of attachment of this base, no cross pins, it is �punch pressed� on. This attachment procedure for the front sight base, gas block, and rear sight base was adopted in about 1985 and continues to this day."
  27. # 27
    Aż trudno mi w to uwierzyć :o Ale ...
    ./uploads/rozne/__AKS-74_plum_press_studs.jpg
    (wyszukane na szybko)

    Czyli były i tak, i takie. Aczkolwiek równie dobrze ten drugi może być wyprodukowany przed 85tym, któremu po prostu ktoś zmienił okładziny.

    PS. Wybaczcie mega-hi-res zdjęcie.
  28. # 28
    Oraz jeszcze jedno wyszukane odnośnie 'bulbulatorów':
    http://www.youtube.com/watch?v=DeYLLsVA-iA&NR=1
    Mniej więcej od 5:18. Widoczne i bulbulatory, i rok produkcji.


    http://tantal.kalashnikov.guns.ru/variants.html
    Tutaj dość ciekawe porównanie wszystkich serii produkcyjnych AK-74. ;)
  29. # 29
    Zaintrygowało mnie to i przejrzałem swoje zdjęcia, najwcześniejsze bulbulatory znalazłem na roczniku 85. Wg Tantala - 86. Więc coś jest na rzeczy.
  30. # 30
    tantal pare bledow ma, np jesli chodzi o slawetne wz 88 karabinka (sic!) http://tantal.kalashnikov.guns.ru/parts2.html - pisalem do niego z 3 razy by to poprawil i nic :(